odzież sportowa
Odzież sportowa od dawna zawiera elementy, które umożliwiają szybką identyfikację zawodnika | fot.: stock.adobe.com

Koszulka sportowa z nadrukiem – ciekawy gadżet reklamowy czy coś więcej?

Imprezy sportowe są dla wielu przedsiębiorstw okazją do promowania swojej marki. Bardzo często są przy tym wykorzystywane nie tylko powierzchnie reklamowe, otaczające przestrzeń zawodów sportowych, ale również koszulki sportowe z nadrukiem w postaci logo sponsora. Czy takie rozwiązanie ma sens? I kiedy będzie opłacalne?

Koszulki z nadrukiem – podstawowe informacje i zastosowania

Odzież sportowa od dawna zawiera elementy, które umożliwiają szybką identyfikację zawodnika. Ma to znaczenie zarówno w dyscyplinach, w których o wygranej decydują dosłownie ułamki sekund, jak i w grach drużynowych – tutaj liczy się zarówno odróżnienie zawodników poszczególnych zespołów, jak i określenie ich tożsamości. Od wielu lat ubrania dla sportowców maja jednak jeszcze jedno zastosowanie – koszulki sportowe z nadrukiem są świetnym nośnikiem reklam. Wpływa na to kilka czynników.

Po pierwsze – logo sponsora jest widoczne dla wszystkich widzów wydarzenia. Publiczność taka, często wielotysięczna, utożsamia często emocje towarzyszące im na stadionie czy podczas oglądania imprezy przed telewizorem, z konkretną organizacją, wspierającą zawodników. Wykorzystanie koszulek sportowych z nadrukiem poprawia więc znajomość marki.

Sponsorowanie imprez sportowych lub klubów jest również dobrze postrzegane przez lokalne społeczności. Warto więc zainwestować w akcesoria, pozwalające na jednoznaczną identyfikację zaangażowanych w to podmiotów. Koszulki sportowe z nadrukiem mogą więc budować dobrą atmosferę wokół naszej firmy.

Warto zwrócić również uwagę na możliwość organizacji imprez amatorskich. Wydarzenia takie często są niezwykle popularne. W wielu wypadkach ufundowanie akcesoriów czy drobnych nagród pozwoli na rozpropagowanie naszych wyrobów i usług wśród uczestniczących w nich zawodników i publiczności. Koszulki sportowe z nadrukiem naszego logo mogą też stać się cenną pamiątką.

Imprezy zakładowe i nie tylko

Jest jeszcze jedno zastosowanie omawianych akcesoriów, nie tak widowiskowe jak te poprzednie. Jeżeli organizujemy wewnątrzzakładowe imprezy sportowe powinniśmy również zadbać o odpowiednie stroje dla naszej kadry. Podkreśli to z jednej strony nasz profesjonalizm w każdym aspekcie prowadzonej działalności, z drugiej – pokaże nasza dbałość o zatrudnionych. W przyszłości przełoży się to na lepsze wspomnienia pracowników na temat zorganizowanego dla nich wydarzenia, a to z kolei wpłynie na ich lojalność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Użycie koszulek sportowych z nadrukiem wydaje się w takiej sytuacji w pełni uzasadnione.

Materiał partnera

Sprawdź także

Softshell damski siedząca na pomoście Martyna Wojciechowska

Softshell damski – czy warto kupić? Zalety i wady kurtki softshell

Kurtka softshellowa to jeden z najczęściej wybieranych elementów sportowej garderoby. Podpowiadamy, czy jest to odzież, …