Natalia Kaczmarek w 2021 roku
Natalia Kaczmarek w 2021 roku | Klapi, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Natalia Kaczmarek: złoty medal ME i rekord Polski!

Natalia Kaczmarek przeszła do historii polskiego biegania na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Polka, biegnąc na 400 metrów, zdobyła złoty medal i pobiła wieloletni rekord Polski. Jej czas 48,98 s poprawił rekord Ireny Szewińskiej, który wynosił 49,28 s i pozostawał niezagrożony od 1976 roku.

Triumfalny bieg

Finał biegu na 400 metrów w Rzymie był wydarzeniem, na które czekała cała Polska. Natalia Kaczmarek od samego startu pokazała, że jest w doskonałej formie. Jej dynamika i kontrola na bieżni sprawiły, że szybko objęła prowadzenie. Biegnąc na siódmym torze, Kaczmarek z każdą sekundą umacniała swoją pozycję, a ostatecznie finiszowała z czasem 48,98 s, jako jedyna w finale schodząc poniżej 49 sekund. Za jej plecami uplasowały się Rhasidat Adeleke z Irlandii oraz Holenderka Lieke Klaver.

Historyczny rekord

Poprzedni rekord Polski, został ustanowiony przez Irenę Szewińską w 1976 roku (49,28 ). Wynik Kaczmarek oznacza, że to właśnie w Rzymie został pobity jeden z polskich najstarszych rekordów lekkoatletycznych. Z czasem 48,98 s Natalia Kaczmarek pokazała, że jest w doskonałej formie.

W mediach społecznościowych gratulacje dla biegaczki przekazał między innymi Konrad Bukowiecki, prywatnie narzeczony Kaczmarek.