ławeczka dla dziecka
Wśród najważniejszych zalet, które ma huśtawka ławeczka znajduje się wspieranie koordynacji ruchowej maluszka | fot.: materiał partnera

Huśtawka ławeczka dla maluszka 

Bujanie dziecka to zawsze jedna z najlepszych rozrywek dla niego, dlatego gdy wyrośnie ze swojej ulubionej huśtawki trzeba znaleźć alternatywę. Może nią być na przykład ławeczka huśtawka, która poza wspaniałą zabawą zapewnia idealną ozdobę dziecięcego pokoiku. Każda zabawka ma coś w sobie, ale taka będzie przez długi czas numerem jeden. Decyduje o tym najlepsze dopasowanie do dzieci w każdym wieku, przechodzenie z jednego do kolejnego etapu rozwoju nie stanowi przeszkody w korzystaniu z takiej bujawki.

Huśtawka ławeczka – główne zalety

Wśród najważniejszych zalet, które ma huśtawka ławeczka znajduje się wspieranie koordynacji ruchowej maluszka. Korzystanie z bujawki powinno mimo wszystko odbywać się pod ścisłą kontrolą rodzica. Zwłaszcza jeżeli korzysta z niej małe dziecko, które może mieć jeszcze problemy z balansowaniem własnym ciałem. Tak naprawdę największą satysfakcję odczuje wówczas, gdy opanuje tę umiejętność i będzie mogło samodzielnie wprawić huśtawkę w ruch. W parze z tym idzie ogrom satysfakcji i radości z przedmiotu, jaki jest huśtawka ławeczka. Zamontowane na niej miękkie liny odpowiednio wspierają naukę utrzymywania równowagi, podobnie jak brak oparcia. Zabawka w postaci tak uroczej huśtawki jest alternatywą dla klasycznego placu zabaw, z tą różnicą, że znajduje się w pokoju. Huśtawkę ławeczkę proponuje się dla nieco starszych dzieci, ponieważ poza bujaniem można po prostu na niej usiąść i poczytać książkę, czy komiks. Siedziska dostępne w różnych kolorach są dodatkową ozdobą każdego pokoju, można kupić je w barwach podkreślających kolor ścian lub stanowiących dla nich kontrast.

huśtawka ławeczka
Huśtawkę ławeczkę proponuje się dla nieco starszych dzieci, ponieważ poza bujaniem można po prostu na niej usiąść i poczytać książkę, czy komiks | fot.: materiał partnera

Huśtawka ławeczka produkowana w Polsce

Dzieci są najbardziej wymagającymi klientami, dlatego sprostanie ich oczekiwaniom jest dość trudne. Dlatego najlepiej jest wybierać produkty polskie, które szyte są z ogromnym zaangażowaniem i dbałością o każdy szczegół. Firmy cieszące się dużym autorytetem zatrudniają najlepsze krawcowe, aby finalnie oddać w ręce klientów najlepszej jakości huśtawki ławeczki. Na siedziska przeznacza się najwyższej jakości tkaniny velvet, która jest odporna na ewentualne uszkodzenia. W przypadku powstania jakichkolwiek plam, wystarczy przetrzeć materiał wilgotną ściereczką, ewentualnie spryskać ją specjalnym płynem do tapicerek. Pomimo zastosowania bardzo miękkiego materiału, siedzisko nie wygina się, jest odpowiednio wzmocnione płytą ze sklejki. Efekt podtrzymują bawełniane liny oraz szczebelki powstałe z wytrzymałego drewna bukowego. Montaż huśtawki ławeczki jest bardzo prosty, poradzi sobie z nim każdy. Na końcach lin umieszczone są specjalne obręcze, które należy zamocować do haków umieszczonych w suficie. Trzeba je jednak dokupić, ponieważ nie wchodzą w skład kompletów. Produkt może być zawieszony na różnych wysokościach, z łatwością można uzyskać tę właściwą. Huśtawka ławeczka jest dedykowana dla dzieci, które ukończyły 3 lata, o wadze nieprzekraczającej 50 kilogramów. Dla zachowania bezpieczeństwa lepiej pozostawać w pobliżu, gdy dziecko korzysta z huśtawki, nawet gdy ma umiejętność samodzielnego utrzymania się na siedzisku.

Materiał partnera