szafa z półkami
Wybierając szafę, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj i rozkład pomieszczenia, w którym ma się ona znaleźć | fot.: freepik.com

Jak wybrać idealną szafę?

Szafa to obowiązkowy element wyposażenia każdego mieszkania, który ma niezwykle istotne znaczenie w kontekście jego aranżacji. Jest to pojemny mebel, w którym można przechowywać ubrania oraz buty wszystkich domowników. W funkcjonalnej szafie powinno znaleźć się miejsce na rzeczy, które używamy codziennie, jak i na te, po które sięgamy jedynie od czasu do czasu. Mebel ten pozwala uporządkować daną przestrzeń, dlatego jego wybór nie może być dziełem przypadku.

Szafa z półkami – w sypialni, czy w przedpokoju?

Wybierając szafę, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj i rozkład pomieszczenia, w którym ma się ona znaleźć. Nie bez znaczenia jest również ilość miejsca przeznaczona do jej zamontowania. Pozwoli to dopasować odpowiednie gabaryty tego mebla oraz właściwy typ jego konstrukcji. Na przykład w dużej sypialni sprawdzi się pojemna garderoba, natomiast w nieustawnym pokoju dziecięcym egzamin zda szafa narożna. Istotnym czynnikiem jest także mechanizm otwierania. Niekiedy najbardziej rozsądny okaże się wybór tradycyjnej szafy z otwieranymi drzwiami, z kolei w innych przypadkach jedynym wyjściem jest postawienie na szafę przesuwną. Od Twoich indywidualnych upodobań zależy również ilość szafek i szuflad, w jakie wyposażony jest konkretny mebel. Zawsze zadbaj także o jakość wykonania – solidny mebel musi być przygotowany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

Jaki kolor szafy wybrać?

W następnej kolejności przychodzi czas na określenie wymagań co do materiału, z jakiego ma być wykonana szafa, wyglądu frontów oraz wrażeń estetycznych, jakie ma dostarczać. Bezpośrednio wiąże się to również z kolorem mebla. Najczęściej wybieraną opcją jest stonowana kolorystyka, a dokładniej różne odcienie brązu. Dzięki temu szafa przypomina naturalne drewno i świetnie prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, bądź rustykalnym. Innym, dosyć popularnym wyborem jest postawienie na estetyczną biel. Taki mebel będzie doskonale wyglądał w pomieszczeniach, w których dominuje aranżacja minimalistyczna, bądź industrialna. Nieco rzadziej wybiera się w tym przypadku bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, w których kolor szafy wychodzi na pierwszy plan. Lepiej w tej roli sprawdzają się przyciągające wzrok detale, które ozdabiają dany mebel.

Szafa z lustrami – sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Jeśli szafa ma znaleźć się w niewielkim pomieszczeniu, można zdecydować się na wybór modelu z lustrem na zewnątrz. Dzięki temu optycznie powiększy się daną przestrzeń i sprawi, że wnętrze stanie się dużo bardziej przestronne i lepiej doświetlone. Inną zaletą takiej szafy jest możliwość szybkiego przejrzenia się w dużym lustrze przed wyjściem z domu. Takie rozwiązanie pozwala sprawdzić wygląd całej sylwetki, a nie tylko jej fragmentu.

Zakup szafy z półkami – inwestycja na lata

Finalizacja procesu zakupu szafy powinna być poprzedzona dokładnym przeanalizowaniem każdego z dostępnych rozwiązań oraz prześledzeniem wszystkich jego mocnych stron, jak i mankamentów. W efekcie może okazać się, że to właśnie szafy z półkami w sklepie abc meble spełniają Twoje oczekiwania. Dokonanie odpowiedniego wyboru w zakresie zakupu tego wyposażenia mieszkania może okazać się czasochłonne. Jednak jest kluczowe w kontekście dalszej eksploatacji, która powinna być jak najbardziej komfortowa. Warto więc poświęcić swój czas i energię, aby później cieszyć się meblem, który będzie grał pierwsze skrzypce w danym pomieszczeniu.

Materiał partnera

Sprawdź także

minimalistyczna szafa do przedpokoju

Pojemne szafy do małego przedpokoju – praktyczne inspiracje

Nowoczesne przedpokoje spełniają wiele funkcji. Aby były jak najbardziej praktyczne, trzeba wprowadzić do nich odpowiednie …