kwadratowa kabina prysznicowa
Na rynku znajdziesz kabiny kwadratowe w różnych rozmiarach | fot.: materiał partnera

Kwadratowa kabina do Twojej łazienki – jaką kupić?

Kabina prysznicowa to podstawowy element wyposażenia nowoczesnych łazienek. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak taki oczywisty. Jaki prysznic wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdzamy!

Kabina prysznicowa kwadratowa – wymiary

Na rynku znajdziesz kabiny kwadratowe w różnych rozmiarach. Do najpopularniejszych modeli na rynku należą:

  • Kabiny 80×80 – są to jedne z najmniejszych kabin i najlepiej nadają się do niewielkich łazienek w blokach – czyli tam, gzie liczy się każdy centymetr powierzchni. W ofercie producentów zdarzają się czasem też nieco mniejsze kabiny np. 75×75, czy nawet 70×70, ale korzystanie z nich nie jest już takie komfortowe.
  • Kabiny 90×90 – w ich przypadku można cieszyć się już pełną wygodą. Ten rozmiar należy do najczęściej wybieranych przez konsumentów. 
  • Kabiny 100×100 – obszerne i bardzo wygodne, dedykowane dużym łazienkom lub pokojom kąpielowym. Prysznic w takiej kabinie to prawdziwa przyjemność.

Kabina narożna czy prysznic walk-in? 

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest brodzik. Możesz zdecydować się na głęboki brodzik, prysznic z płytkim brodzikiem lub na prysznic bez brodzika – czyli popularny walk in. 

Prysznic z głębokim brodzikiem to dobre rozwiązanie do mieszkania w bloku – czyli w sytuacji, gdy masz zbyt małą łazienkę, by zmieścił się w niej i prysznic, i wanna. Głęboki brodzik zastąpi dzieciom wanienkę i dostarczy frajdy z kąpieli w pianie. Prysznic z płytkim brodzikiem to bardzo popularna opcja – wygląda bardzo estetycznie, a przy tym pozwala sprytnie ukryć odpływ i syfon. Opcją, która cieszy się aktualnie chyba największą popularnością jest prysznic walk-in – czyli model bez brodzika i bez zamykanej kabiny. Od pozostałej części łazienki oddziela go szklana ścianka. 

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej? 

Planując zakup prysznica do swojej łazienki, możesz zdecydować się na gotowy komplet – kabinę z dedykowanym brodzikiem i pasującymi drzwiami. W tej sytuacji musisz zwrócić uwagę na głębokość i wymiary brodzika, a także na sposób otwierania drzwi – ma to znaczenie szczególnie w mniejszych łazienkach, gdzie otwierające się drzwi mogłyby zaburzyć ciąg komunikacyjny utrudniając korzystanie z prysznica. Problem tego typu praktycznie nie występuje w przypadku pryszniców półokrągłych – suwane drzwi nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwarcie – ale to już inna kwestia. Kabiny kwadratowe mogą otwierać się na lewą lub na prawą stronę. przed wyborem prysznica powinieneś zatem mieć już gotowy plan swojej łazienki i przemyślany rozkład urządzeń. Zastanów się, gdzie w łazience znajdzie się umywalka, gdzie toaleta, gdzie pralka, suszarka, a gdzie szafka na kosmetyki. Dopiero wtedy decyduj się na wybór kabiny – inaczej może się okazać, że wybrany model co prawda mieści się w zaplanowanym miejscu, ale wygodne otwarcie drzwi graniczy niemal z cudem. Jeśli zależy Ci na przestrzeni, to może dobrym rozwiązaniem będą drzwi składane – uchylne, które można rozłożyć zarówno na zewnątrz, jak i do środka kabiny? 

Kwadratowa kabina prysznicowa to doskonały wybór do każdej łazienki. Na rynku dostępne są modele o różnorodnych wymiarach i różnym sposobie otwierania drzwi. Zapoznaj się z ofertą MAXFLIZ i już dzisiaj znajdź najwygodniejszą kabinę do swojej łazienki. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

rajstopy trendy

Rajstopy na sezon jesień-zima 2023/24

Chłodniejsze dni nie oznaczają rozstania ze spódnicami i sukienkami! Wystarczy sięgnąć po grubsze modele rajstop, …