kwadratowa kabina prysznicowa
Na rynku znajdziesz kabiny kwadratowe w różnych rozmiarach | fot.: materiał partnera

Kwadratowa kabina do Twojej łazienki – jaką kupić?

Kabina prysznicowa to podstawowy element wyposażenia nowoczesnych łazienek. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak taki oczywisty. Jaki prysznic wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdzamy!

Kabina prysznicowa kwadratowa – wymiary

Na rynku znajdziesz kabiny kwadratowe w różnych rozmiarach. Do najpopularniejszych modeli na rynku należą:

  • Kabiny 80×80 – są to jedne z najmniejszych kabin i najlepiej nadają się do niewielkich łazienek w blokach – czyli tam, gzie liczy się każdy centymetr powierzchni. W ofercie producentów zdarzają się czasem też nieco mniejsze kabiny np. 75×75, czy nawet 70×70, ale korzystanie z nich nie jest już takie komfortowe.
  • Kabiny 90×90 – w ich przypadku można cieszyć się już pełną wygodą. Ten rozmiar należy do najczęściej wybieranych przez konsumentów. 
  • Kabiny 100×100 – obszerne i bardzo wygodne, dedykowane dużym łazienkom lub pokojom kąpielowym. Prysznic w takiej kabinie to prawdziwa przyjemność.

Kabina narożna czy prysznic walk-in? 

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest brodzik. Możesz zdecydować się na głęboki brodzik, prysznic z płytkim brodzikiem lub na prysznic bez brodzika – czyli popularny walk in. 

Prysznic z głębokim brodzikiem to dobre rozwiązanie do mieszkania w bloku – czyli w sytuacji, gdy masz zbyt małą łazienkę, by zmieścił się w niej i prysznic, i wanna. Głęboki brodzik zastąpi dzieciom wanienkę i dostarczy frajdy z kąpieli w pianie. Prysznic z płytkim brodzikiem to bardzo popularna opcja – wygląda bardzo estetycznie, a przy tym pozwala sprytnie ukryć odpływ i syfon. Opcją, która cieszy się aktualnie chyba największą popularnością jest prysznic walk-in – czyli model bez brodzika i bez zamykanej kabiny. Od pozostałej części łazienki oddziela go szklana ścianka. 

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej? 

Planując zakup prysznica do swojej łazienki, możesz zdecydować się na gotowy komplet – kabinę z dedykowanym brodzikiem i pasującymi drzwiami. W tej sytuacji musisz zwrócić uwagę na głębokość i wymiary brodzika, a także na sposób otwierania drzwi – ma to znaczenie szczególnie w mniejszych łazienkach, gdzie otwierające się drzwi mogłyby zaburzyć ciąg komunikacyjny utrudniając korzystanie z prysznica. Problem tego typu praktycznie nie występuje w przypadku pryszniców półokrągłych – suwane drzwi nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwarcie – ale to już inna kwestia. Kabiny kwadratowe mogą otwierać się na lewą lub na prawą stronę. przed wyborem prysznica powinieneś zatem mieć już gotowy plan swojej łazienki i przemyślany rozkład urządzeń. Zastanów się, gdzie w łazience znajdzie się umywalka, gdzie toaleta, gdzie pralka, suszarka, a gdzie szafka na kosmetyki. Dopiero wtedy decyduj się na wybór kabiny – inaczej może się okazać, że wybrany model co prawda mieści się w zaplanowanym miejscu, ale wygodne otwarcie drzwi graniczy niemal z cudem. Jeśli zależy Ci na przestrzeni, to może dobrym rozwiązaniem będą drzwi składane – uchylne, które można rozłożyć zarówno na zewnątrz, jak i do środka kabiny? 

Kwadratowa kabina prysznicowa to doskonały wybór do każdej łazienki. Na rynku dostępne są modele o różnorodnych wymiarach i różnym sposobie otwierania drzwi. Zapoznaj się z ofertą MAXFLIZ i już dzisiaj znajdź najwygodniejszą kabinę do swojej łazienki. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dobór okularów

Doradzamy jak dobrać okulary do wizerunku

Okulary już dawno przestały być narzędziem, umożliwiającym nam prawidłowe widzenie. Poza butami, elegancką torebką, czy …