Lampa z korzenia
Lampa z korzenia powinna nie tylko stanowić element dekoracyjny, ale również funkcjonalny | fot.: Materiał partnera

Lampa z litego drewna – oryginalny pomysł na dekorację gabinetu

Wystrój wnętrz gabinetów powinien być przede wszystkim eleganckim. Nie oznacza to jednak, że musi on być w klasycznym, nudnym stylu. Może być jednocześnie szykowny z nutką nowoczesności. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych świetnym pomysłem jest postawienie na niekonwencjonalne dekoracje takie jak lampa z korzenia.

Dlaczego warto kupić meble z litego drewna?

Meble z litego drewna zyskują na popularności. To co je wyróżnia na tle powszechnie dostępnych mebli ze sklejki to trwałość. Inspiracją do ich tworzenia są stare meble, które znane były ze swojej niezniszczalności i w związku z tym były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Meble z litego drewna nawiązują do tego. To połączenie rustykalnego stylu z nutką nowoczesności. Dzięki temu stanowią zarówno elegancki mebel jak i kreatywną dekorację obok, której trudno przejść obojętnie.

Lampa z korzenia – oryginalny mebel użytkowy

Meble z litego drewna nie muszą stanowić pełnego wyposażenia. Świetnym rozwiązaniem jest postawienie małej dekoracji w tym stylu w gabinecie. Jeśli nie chcesz zagracać miejsca nie potrzebnymi dekoracjami to dobrym pomysłem jest zakup mebla użytkowego jakim jest lampa.

Lampy z litego drewna występują w różnych formach, jednak niewątpliwie jednym z najbardziej przyciągających oko modeli jest lampa z korzenia. Lampy tego typu wykonywane są w duchu rzemieślniczym w związku z tym do ich produkcji używa się wyselekcjonowanych korzeni zazwyczaj z drzewa tikowego. Konieczne jest dobranie dobrej jakości surowca ponieważ jedynej obróbce jaka poddawana jest lampa z korzenia jest nadanie kształtu podstawie i woskowanie.Celem jest zachowanie naturalnego koloru oraz wyjściowej tekstury drewna.

Odpowiednio oszlifowana, pokryta woskiem postawa prezentuje się pięknie. Naturalna struktura korzeni drzewa tikowego nie potrzebuje już dodatkowego zdobienia. Abażur zazwyczaj jest skromny i wykonany z materiału co wprowadza nutkę nowoczesności do rustykalnej konwekcji w której utrzymana jest lampa z korzenia. Do eleganckich gabinetów warto wybrać abażur w stonowanym kolorze np. czarnym.

Lampa i dekoracja z korzenia
Meble z litego drewna nie muszą stanowić pełnego wyposażenia. Świetnym rozwiązaniem jest postawienie małej dekoracji w tym stylu w gabinecie | fot.: materiał partnera

 

Wyjątkowość lamp z korzenia

Lampa z korzenia to to niewątpliwe wyjątkowa dekoracja z kilku powodów:

  • niepowtarzalność – nie ma dwóch takich samych lamp mimo, że jest to ten sam model. Rzemieślnicze meble wymagają indywidualnego wyboru surowca. W związku z tym każda lampa będzie miała inny układ sęków co czyni ją wyjątkową.
  • trwałość – każda lampa z korzenia jest wykonywana ręcznie. W związku z tym poszczególne etapy produkcji jest są wykonywane z należytą starannością, a finalny produkt posłuży na pewno przez wiele lat.
  • uniwersalność – lampa z korzenia ma przykuwający design, a jednocześnie wpasowuje się w niemal każde pomieszczenie. Spowodowane jest to jej stonowanymi kolorami. Sprawdzi się zarówno w eleganckich, klasycznych ciemnych gabinetach jak i tych nowoczesnych urządzonych w minimalistycznym stylu.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampę do gabinetu?

Lampa z korzenia powinna nie tylko stanowić element dekoracyjny, ale również funkcjonalny. W związku z tym należy zwrócić uwagę na jej wymiary. Dobre będą mniejsze lampy przypominające te nocne. Najlepiej wybrać taką, która ma możliwość regulacji wysokości dzięki czemu będzie można w każdej chwili dostosować ją do swoich potrzeb.

Przy wyborze lampy należy również zwrócić uwagę na sposób konwersacji mebla. Meble z drewna litego są na szczęście proste w utrzymaniu w czystości. W większości przypadkowych wystarczy po wyczyszczeniu pokryć powierzchnię woskiem dzięki czemu posłuży na wiele lat.

Meble z drewna litego to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie. Już pojedynczy mebel taki jak lampa z korzenia stanowi oryginalną i elegancką dekorację każdego gabinetu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oświetlenie elewacji

Dlaczego oświetlenie elewacji domu jest bardzo ważne?

Chociaż mogłoby się wydawać, że bardzo ważne jest wyłącznie samo oświetlenie domu od wewnątrz, również …