ozonowanie pomieszczeń
Ozonowanie pomieszczeń może zostać przeprowadzone zarówno w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu, jak i usunięcia szkodliwych drobnoustrojów | fot.: materiał partnera

Ozonowanie pomieszczeń w lokalu mieszkalnym

Ozonowanie pomieszczeń warto przeprowadzić nie tylko w sezonie grypowym. Operacja ta będzie dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy wprowadzamy się do nowego lokum lub planujemy wykonać generalny remont domu albo mieszkania.

Ozonowanie pomieszczeń może zostać przeprowadzone zarówno w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu, jak i usunięcia szkodliwych drobnoustrojów. Można je wykonać wszędzie tam, gdzie nie ma żadnych przeciwwskazań dla użycia ozonu jako środka do dezynfekcji lub dezodoryzacji. Nie ma znaczenia, czy mówimy o domu albo mieszkaniu, zakładzie pracy, miejscu publicznym itp. Jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania natury technicznej lub logistycznej, ozonowanie jest dobrym rozwiązaniem.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej użyciu ozonu w pomieszczeniach mieszkalnych. W jakich sytuacjach taka operacja będzie miała sens?

  • W pomieszczeniu zrobiono generalny remont, ale zapachy zastosowanej chemii budowlanej, farb, lakierów, klejów czy innych preparatów nie chcą zniknąć. W tym przypadku ozonowanie będzie pomocne w pozbyciu się niechcianych zapachów.
  • Podobnie wygląda sytuacja, gdy z danego pomieszczenia chcemy usunąć nieprzyjemny zapach papierosów, zwierząt, potu lub stęchlizny. Ozonowanie także i tutaj będzie dobrą opcją.
  • Z różnych powodów zależy nam na przeprowadzeniu dezynfekcji w jednym z domowych pomieszczeń. Być może przebywała w nim wcześniej osoba cierpiąca na zaraźliwą chorobę. Być może będzie w nim przebywać na przykład osoba cierpiąca na uporczywe alergie. Ozonowanie pomieszczeń w celu ich zdezynfekowania jest w tym przypadku niedrogim i skutecznym sposobem na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów.
  • Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych może być także koniecznością w sytuacji, gdy chcemy zdezynfekować dane wnętrze po tym, jak przebywała w nim osoba zmarła.

Ozonowanie w miejscach publicznych oraz zakładach pracy

Ozonowanie może zostać wykonane nie tylko w pomieszczeniach domowych, lecz w zasadzie wszędzie tam, gdzie należy lub powinno się przestrzegać określonego reżimu sanitarnego. Do takich miejsc należą chociażby:

  • Sale przedszkolne, szkolne, świetlice i wszystkie te miejsca, w których często przebywają dzieci.
  • Biura i pomieszczenia w zakładach pracy, w których z różnych przyczyn należy wykonać dezynfekcję lub dezodoryzację.
  • Sale konferencyjne, kinowe lub widowiskowe, z których korzysta wiele osób. W miejscach, które przez długi czas były zamknięte lub nieczynne, także warto co jakiś czas przeprowadzić ozonowanie w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów.
  • Kościoły, świątynie innych wyznań, a także pozostałe miejsca kultu religijnego. Jeżeli często przebywa w nich sporo osób, ozonowanie może być koniecznością.
  • Pomieszczenia znajdujące się we wszelkiego rodzaju gabinetach odnowy biologicznej, solariach, salonach urody oraz fryzjerskich itp., działających w szeroko rozumianej branży beauty.
  • Szatnie, siłownie, baseny, kluby fitness itp. We wszystkich tego rodzaju miejscach warto co jakiś czas przeprowadzać ozonowanie tak w celu dezynfekcji, jak i dezodoryzacji.

Widać zatem, że ozonowanie pomieszczeń nie jest działaniem ograniczonym wyłącznie do domu lub mieszkania. To kompleksowa operacja, którą wykonuje się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dezynfekcji lub dezodoryzacji. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnej ekipie, mającej wiedzę i doświadczenie w pracy z niebezpiecznym skądinąd ozonem. Ekipie pracującej chociażby dla jednego z liderów w branży usuwania zagrożeń biologicznych oraz chemicznych, czyli PSG Polska.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dzieci szkolne w maseczkach

Szkolne początki w dobie coronavirusa – jak zadbać o zdrowie i komfort psychiczny dziecka?

Przez wiele miesięcy dzieci pobierały naukę zdalnie. Było to nie lada wyzwaniem zarówno dla uczniów …