świadek ślub
Najważniejsza zasada ubioru dla świadka brzmi: nie przyćmić strojem Młodej Pary | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Świadek Pana Młodego – jak się ubrać?

Zgodziłeś się być świadkiem? Stoi przed tobą trudne zadanie – musisz zadać szyku i pokazać się z jak najlepszej strony, a przy tym nie przyćmić swoją stylizacją Pana Młodego. Jednak jest ono wykonalne! Mamy na to co najmniej kilka dowodów w postaci przykładowych stylizacji dla świadka na ślubie. Oprócz tych propozycji przybliżymy ci także najważniejsze zasady dotyczące kompletowania ślubnego stroju, jeśli chcesz podjąć się tego zadania sam.

Strój na ślub – najważniejsza zasada

Świadek na ślubie pełni niezwykle ważną rolę – nie tylko pod względem wsparcia Pary Młodej. Decydując się na to zadanie, musisz pamiętać, że będziesz zwracał na siebie uwagę i znajdziesz się na wielu zdjęciach. W takim wypadku nie ma innego wyjścia niż tylko zaprezentować się w doskonale dobranej stylizacji. Jak osiągnąć ten cel?

Najważniejsza zasada ubioru dla świadka brzmi: nie przyćmić strojem Młodej Pary. Powinieneś więc wyglądać jak najbardziej elegancko, a przy tym pozostać w tle wobec Pana Młodego – wyróżniający się garnitur zostanie odebrany jako duże faux pas! Bycie w centrum uwagi zostawiamy tego dnia nowożeńcom.

mężczyzna w garniturze
Stylizację dopasuj do stopnia formalności wesela | fot.: materiał partnera zewnętrznego

O czym jeszcze powinien pamiętać świadek?

Stylizację dopasuj do stopnia formalności wesela – wiele na ten temat może powiedzieć ci zaproszenie, a dokładnie:

  • opisany dress code (np. black tie lub white tie), czyli oczekiwany przez nowożeńców strój,
  • miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie – stylizacje np. na ślub cywilny w plenerze i uroczystość w katedrze będą się znacznie od siebie różnić,
  • pora roku, na którą planowane jest wesele – latem i późną wiosną możesz postawić na jaśniejsze odcienie w stroju,
  • godzina rozpoczęcia uroczystości – po godzinie 18:00 lub po zmroku wskazane są ciemne kolory garnituru.

Cenne wskazówki możesz uzupełnić, po prostu rozmawiając z Panem Młodym. Z pewnością posłuży ci radą na temat stylizacji, a może nawet zaproponuje wspólne zakupy! Dodatkowym plusem będzie konsultacja z druhną – pozwoli wam to ustalić harmonijne stroje i dobrze zaprezentować się przy Młodej Parze.

mężczyzna świadek ślub
Dodatkowym plusem będzie konsultacja z druhną | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Strój dla świadka – przykładowe stylizacje

Podstawą stylizacji dla ślubnego świadka jest dopasowana, pasująca do konwencji całego stroju koszula – najlepiej biała, chyba że dress code mówi inaczej. Równie uniwersalną częścią męskiego stroju są eleganckie buty, np. oksfordy lub derby. Wybór pozostałych elementów stroju należy do ciebie!

Oto 5 przykładowych stylizacji, na które może pozwolić sobie świadek:

  • klasyczny granatowy garnitur, mucha w czarnym lub granatowym kolorze (możesz zamienić ją np. na bordowy krawat), biała koszula i czarne buty – to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji dla świadka weselnego,
  • czarny garnitur o lekko smokingowym charakterze, z białym krawatem i koszulą – na wesele w niezwykle eleganckim lokalu, odbywające się późnym wieczorem,
  • beżowy garnitur z błękitną koszulą i wzorzystą poszetką, buty w odcieniu koniakowym – na luźny ślub cywilny na plaży,
  • wieczorowy garnitur w odcieniu bordo, biała koszula, spodnie w kolorze marynarki, czarny lub ciemnofioletowy krawat i oksfordy – na ślub w urzędzie,
  • jasnoszary garnitur w grafitowo-niebieską kratę, z jednolitą kamizelką, jasnoniebieską muchą i białą koszulą, do tego brązowe buty – idealna stylizacja na półformalny ślub.

Mimo wszystko chcesz subtelnie się wyróżnić i pokazać w stylizacji swój charakter? Postaw na akcesoria, takie jak poszetka, mała wpinka czy oryginalny krawat. Niech to one wyrażają twój styl, a najważniejsze części stroju będą skromne i stonowane.

mężczyzna garnitur
Podstawą stylizacji dla ślubnego świadka jest dopasowana, pasująca do konwencji całego stroju koszula | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ślubna perfekcja na wyciągnięcie ręki

Jeśli wciąż szukasz pomysłu i inspiracji na zbliżającą się uroczystość, obejrzyj męskie garnitury w sklepie Recman oraz salonach stacjonarnych marki. Znajdziesz tam nie tylko elegancki garnitur, ale także oryginalne dodatki. Wybierz dla siebie stylizację, którą podkreślisz rangę tego ważnego dnia!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ubrania na miarę

Ubrania szyte na miarę – o jakich detalach możesz zdecydować?

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego bardzo ważne jest, żeby na specjalne okazje nosić …