ubrania na miarę
Choć mogłoby się wydawać, że garnitury są dość zachowawczą częścią ubioru, to wybór różnych tkanin jest ogromny | fot.: materiał partnera

Ubrania szyte na miarę – o jakich detalach możesz zdecydować?

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego bardzo ważne jest, żeby na specjalne okazje nosić dobrze skrojony garnitur. Obojętnie czy jest to sytuacja zawodowa, czy spotkanie towarzyskie, odpowiedni strój poprawia pewność siebie i kształtuje nasz wizerunek w oczach innych ludzi. Co jest najważniejsze w wyborze garnituru?

Garnitur to w modzie męskiej osobliwy przypadek. Z jednej strony, prawidłowo dobrany do okazji i dopasowany do sylwetki może dodawać noszącemu go mężczyźnie elegancji, uroku i prestiżu. Jednak z drugiej, za długie spodnie, guziki rozchodzące się na brzuchu czy za krótkie rękawy, sprawiają, że jego właściciel wygląda niechlujnie, co może być odbierane jako brak powagi, wyczucia i dobrych manier. Dlatego warto zapoznać się z ofertą garniturów szytych na miarę: https://www.cafardini.com/garnitury-i-smokingi-na-miare/. Na jakich cechach garnituru należy się skupić?

Profesjonalne doradztwo

Na jakie okazje należy ubrać smoking, a gdzie wystarczy dobrze skrojony garnitur? Które modele są najbardziej formalne, a jakie określa się mianem casualowych? Lepiej wybrać materiał w deseń, czy całkowicie gładki? Świat męskiej mody jest dość skomplikowany i jeśli nie jesteśmy ekspertami, to warto zaufać specjalistom. Doradcy podpowiedzą jaki fason będzie odpowiedni do okazji oraz dopasowany do karnacji, koloru włosów czy sylwetki klienta.

Rozmiar

Do najważniejszych zalet garniturów szytych na zamówienie niewątpliwie można zaliczyć dopasowanie ich do sylwetki. Spodnie na miarę zapewniają optymalną długość, co jest trudne do uzyskania w przypadku modeli produkowanych masowo. Co prawda istnieje możliwość ich skrócenia, jednak nigdy nie wiadomo, czy po takim zabiegu będą one nadal prawidłowo układać się na łydce. Częstym problemem jest także dostosowanie szerokości w barkach i długości rękawów – każde niedopasowanie w tych obszarach jest bardzo widoczne i może krępować ruchy.

Materiał

Choć mogłoby się wydawać, że garnitury są dość zachowawczą częścią ubioru, to wybór różnych tkanin jest ogromny. O wyglądzie i przeznaczeniu decyduje nie tylko fason i kolor, ale także rodzaj materiału. Za najwygodniejsze i najprzyjemniejsze dla skóry uważa się garnitury z tkanin składających się z wełny czy kaszmiru. Jednak w cieplejsze dni stosuje się lżejsze materiały – np. wełnę o luźniejszym splocie, bawełnę czy len. Należy pamiętać, że każda tkanina będzie się nieco inaczej układała, dlatego ważne jest, aby dobrać ją nie tylko ze względu na aspekt wizualny, ale także praktyczny. Materiały muszą być również stosowne do okazji. Eleganckie smokingi szyje się zwykle z lekko połyskujących tkanin i jedwabnych elementów. Z kolei lniane garnitury są uważane za mniej formalne i świetnie sprawdzą się w bardziej sportowych stylizacjach.

Fason

Elementy takie jak krój spodni, klap marynarki czy ilość guzików i sposób zapinania to detale, które pozwalają na modelowanie sylwetki. Można je wybrać samodzielnie, jednak dostępnych opcji jest tak wiele, że trudno podjąć decyzję. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty, który doradzi, w jakich fasonach najlepiej wyglądają konkretne typy sylwetek.

Materiał partnera

Sprawdź także

bluza męska bez kaptura

Bluzy męskie bez kaptura są niezwykle uniwersalne – dlaczego jeszcze warto je mieć w swojej szafie?

Choć wariant bluzy bez kaptura jest nieco mniej popularny niż bluzy z kapturem, to z …