szare drzwi zewnętrzne
Skala odcieni szarości jest bardzo szeroka. Dlatego też, jeśli planujesz zakup drzwi w tym kolorze, koniecznie zastanów się, jaka jego odsłona najlepiej sprawdzi się u Ciebie | fot.: stock.adobe.com

Szare drzwi zewnętrzne — modne rozwiązanie do domu

Myślisz, że szarość jest nudna? Nic bardziej mylnego! Szary to hit ostatnich lat, jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie. Jest nowoczesny, dostojny i uniwersalny — ten kolor ma naprawdę wiele zalet. Dowiedz się, jak możesz łączyć go z innymi barwami oraz sprawdź, które jego odcienie sprawdzą się najlepiej w Twoim domu.

Szary to jeden z najchętniej wykorzystywanych kolorów przy tworzeniu różnego rodzaju aranżacji. Dlaczego? Odpowiedź poznałeś już wcześniej — to barwa niezwykle uniwersalna i ponadczasowa. Można śmiało podejrzewać, że szarość nigdy nie przestanie być modna. Dlatego też, wybierając szare drzwi zewnętrzne, możesz mieć pewność, że upływ czasu nie będzie działać na ich niekorzyść. Czy drzwi zewnętrzne szare pasują do każdego domu? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Szare drzwi zewnętrzne — uniwersalny wybór na lata

Drzwi kupuje się przeważnie z myślą, że mają służyć przez wiele lat. Dlatego też przy ich wyborze musisz mieć na uwadze, aby zarówno ich jakość wykonania, jak i wygląd pozwoliły Ci się nimi cieszyć jak najdłużej. Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, drzwi wejściowe szare idealnie wpisują się w ten schemat, ponieważ kolor ten jest po prostu ponadczasowy.

Szarość jest przede wszystkim bardzo uniwersalna. Dlatego drzwi w tym kolorze będą świetnie wyglądać zarówno przy aranżacjach nowoczesnych, inspirowanych stylem loftowym i minimalizmem, jak i w projektach klasycznych. Tym samym, nawet gdy po latach zdecydujesz się na wprowadzenie zmian w kompozycji domu, szare drzwi zewnętrzne wciąż będą świetnie do niej pasować.

Drzwi zewnętrzne — jakie odcienie szarości sprawdzą się najlepiej?

Skala odcieni szarości jest bardzo szeroka. Dlatego też, jeśli planujesz zakup drzwi w tym kolorze, koniecznie zastanów się, jaka jego odsłona najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Możliwości masz całkiem sporo, zaczynając od lekko siwego, poprzez dostojny gołębi, aż po głęboki grafit.

Zastanawiasz się, w jakim odcieniu powinny być Twoje drzwi wejściowe szare? Główna zasada mówi, że kolor ten najlepiej dopasować do tego, jaki mają ramy okienne. Elastyczność trendów pozwala Ci jednak na znacznie więcej. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest dobór drzwi bezpośrednio do koloru fasady domu lub wręcz przeciwnie — barwy z nią kontrastującej. Taki zabieg zapewnia niezwykle nowoczesny efekt.

Szare drzwi wejściowe — postaw na detale!

Szare drzwi zewnętrzne dają naprawdę wiele możliwości przy tworzeniu aranżacji. Dzięki temu, że same w sobie prezentują się dość minimalistycznie, można pozwolić sobie na więcej przy doborze dodatków i akcesoriów. Ozdobą może być tu uchwyt do otwierania lub klamka o niebanalnym designie. Możesz postawić też na połączenie szarości z motywami ze szkła lub stali, które będą stanowić stylowe wykończenie całego projektu.

Drzwi zewnętrzne szare umiejętnie skomponowane ze stylem domu i jego wnętrza, zapewnią designerski, ciekawy i wyjątkowo nowoczesny efekt. Jeśli więc właśnie taki rezultat chcesz osiągnąć, będzie to doskonały wybór dla Ciebie.

Materiał partnera