łóżeczko turystyczne łóżeczko dostawne
Łóżeczko dostawne w wersji przenośnej ma na ogół lekką, składaną konstrukcję metalową uzupełnioną przyjemną w dotyku tekstylną tapicerką | fot.: stock.adobe.com

Jaki model łóżeczka dostawnego wybrać?

Wybierając się z małym dzieckiem w odwiedziny do rodziców lub znajomych, wyjeżdżając na kilkudniowy urlop lub dłuższe wakacje, warto zaopatrzyć się w przenośne łóżeczko dostawne. To funkcjonalny sprzęt, który zadba o komfort snu dziecka i wygodę jego rodziców. Dzięki specyficznej konstrukcji z łatwością dopasujesz ustawienie łóżeczka do wysokości klasycznego łóżka sypialnianego, kanapy, rozkładanego narożnika czy zwykłej wersalki. 

Czym jest łóżeczko dostawne?

To specyficzny model łóżeczka dziecięcego, które wyposażono w mechanizm regulacji wysokości i otwierany bok, co gwarantuje łatwość dostępu do dziecka bez konieczności wstawania z łóżka. W sprzedaży znajdziemy wiele wersji łóżeczek dostawnych, które sprawdzą się zarówno w zastosowaniach stacjonarnych, jako podstawowy model łóżeczka dziecięcego do sypialni rodziców, jak i w zastosowaniach podróżnych, jako alternatywa dla typowego łóżeczka składanego. Tego typu konstrukcje są najlepszym wyborem dla małych dzieci, do których trzeba często wstawać w nocy. Dzięki możliwości dostawienia do łóżka lub kanapy i funkcji otwieranego boku łóżeczko dostawne gwarantuje łatwy dostęp do dziecka przez całą noc. Jednocześnie w maksymalny sposób zabezpiecza dziecko, tak by przez przypadek nie zsunęło się łóżka lub nie zostało uderzone przez śpiącego rodzica.

Popularne modele

Najbardziej typowe łóżeczka dostawne to modele o szerokiej podstawie, która gwarantuje ich dużą stabilność i zapewnia możliwość łatwego wsunięcia pod łóżko, kanapę czy narożnik. Standardowo są one wyposażone w system regulacji ustawienia wysokości czy nachylenia oraz w opuszczany bok, dzięki czemu rodzic zyskuje bezpośredni dostęp do dziecka, bez konieczności ciągłego wstawania z łóżka. Łóżeczko dostawne w wersji przenośnej ma na ogół lekką, składaną konstrukcję metalową uzupełnioną przyjemną w dotyku tekstylną tapicerką. Waga najlepszych modeli tego typu łóżeczek nie przekracza 10kg. W sprzedaży znaleźć można również prostsze, lżejsze konstrukcje łóżeczek turystycznych, jednak pozbawione są one charakterystycznego stelaża umożliwiającego ich dostawienie do kanapy. Takie łóżeczka będą dobrym wyborem dla nieco starszych dzieci.

Jeżeli poszukujesz klasycznego łóżeczka dostawnego, szukaj modelu na metalowym stelażu, z systemem regulacji wysokości jego ustawienia, tak by bez problemu dostosować je do wysokości dowolnego typu łóżka sypialnianego. Zwróć również uwagę na sposób demontażu jednego z jego boków (najczęściej bok zabezpieczony jest zamkiem błyskawicznym) i jego wagę. Im lżejszy model, tym mniejszy kłopot z transportem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble do pokoju niemowlaka

Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka? Jakie meble wybrać?

O urządzenie pokoju dla niemowlaka należy zadbać, zanim pojawi się w domu. Bezpieczna i przyjazna …