modne torebki na jesień
Zdecydowanie na pokazach jesiennych kolekcji widać odcienie czerwieni od krwistej aż po kolor sezonu jakim jest bordo | fot.: StockAdobe

Duże logo, mini a może geometria?

Lato jeszcze w pełni, ale już powoli coraz dłuższe wieczory powodują, że zaczynamy rozglądać się za najnowszymi trendami w modzie, które pojawią się jesienią w sklepach. Wiosną i latem królowały jasne, pastelowe kolory, kwiatowe wzory a także zwierzęce printy, teraz kiedy robi się coraz chłodniej, powoli chowamy do szaf letnie kolekcje, aby już wkrótce powitać jesień nową kolorystyką i fasonami.

W tym sezonie coraz częściej żegnamy się z wygodnymi, królującymi od kilku sezonów shopperkami. Na wybiegach i w aktualnych kolekcjach można zobaczyć równie praktyczne listonoszki, jak również małe i często zupełnie niepraktyczne mini torebki. Coraz wyraźniejszy jest także trend na podłużne, eleganckie torebki, które są doskonałym dodatkiem do ubrań do pracy. Animal print jest nadal bardzo modny i pojawia się w najnowszych kolekcjach, nie tylko w ubraniach, ale także w dodatkach.

Wybraliśmy dla Was kilka głównych trendów z wybiegów, na które warto zwrócić uwagę:

  • torebki z dużym logo marki, które wyglądają jak ostentacyjna jej reklama. Logo jest w widocznym miejscu, przykuwa uwagę i spojrzenia, kontrastuje z torbą i nie ma nic wspólnego z minimalizmem, który nadal jest bardzo istotnym nurtem w modzie.
  • torebki w rozmiarach XS, czyli zupełnie małe, często też bardzo niepraktycznie, mają być jedynie przykuwającym uwagę dodatkiem. W tym przypadku rozmiar ma znaczenie – im mniejszy, tym lepszy a torebka w takim wydaniu pomieści jedynie najpotrzebniejsze drobiazgi.
torebka XS
W tym przypadku rozmiar ma znaczenie – im mniejszy | fot.: StockAdobe
  • pikowane torebki, które są wyraźnym nawiązaniem do klasycznych torebek Chanel, pojawiają się w najnowszych kolekcjach w różnych kształtach, nie tylko klasycznych, są błyszczące, wyraziste i zdecydowanie rzucają się w oczy.
torebka pikowana na łańcuszku
pikowane torebki, które są wyraźnym nawiązaniem do klasycznych torebek Chanel, pojawiają się w najnowszych kolekcjach w różnych kształtach | fot.: StockAdobe.com
  • torebki na łańcuszku, które podkreślają eleganckie stylizacje, ale także równie dobrze kontrastują z tymi w wydaniu casual. Dzięki nim możemy podkreślić nasz styl i znajomość najnowszych tendencji w modzie, ponieważ torebka na łańcuszku w klasycznym kolorze może spokojnie stać się torebką do pracy, natomiast wydaniu wieczorowym, ze złotym łańcuszkiem i błyszczącą fakturą doda każdej stylizacji blasku.
  • torebki w oryginalnych, geometrycznych kształtach to kolejny bardzo ciekawy kierunek. Torebka przykuwa uwagę nie tylko fakturą, jak w przypadku pikowanych torebek, ale także swoim oryginalnym kształtem. Dzięki takiemu zabiegowi geometryczna torebka może stać się głównym, przewodnim motywem stroju przykuwając całą uwagę, w takim przypadku warto zaznaczyć, że reszta stroju może być jedynie jej tłem.

Należy też zwrócić uwagę na kolory nadchodzącego sezonu. Zdecydowanie na pokazach jesiennych kolekcji widać odcienie czerwieni od krwistej aż po kolor sezonu jakim jest bordo. Warto przyjrzeć się pomarańczowi i jego zestawieniom, ponieważ w tym sezonie proponowane jest połączenie tego koloru z jasnymi odcieniami, dla przygaszenia efektu lub kontrastowo (np. z granatem). Bardzo popularne są też beże i brązy, co w przypadku sezonu jesiennego jest naturalne, jednak tym razem projektanci postawili również na kolor waniliowy, który w jesiennych propozycjach nie jest już tak oczywisty a stanowi wspaniałe uzupełnienie innych wyrazistych barw.

Jak widać mamy wiele możliwości, z których możemy wybrać te najbardziej pasujące do naszego stylu życia i typu urody. Zarówno najmodniejsze w tym sezonie torebki, jak i paleta barw pozwalają na wprowadzenie choćby drobnych elementów w naszym stroju i dodatkach, dzięki którym trendy ze światowych wybiegów mogą znaleźć się w naszych szafach.

A Ty, którą torebkę wybrałaś dla siebie na jesień?

AZY

Sprawdź także

dodatki a styl wnętrza

Dodatki, a styl wnętrza – co warto wiedzieć?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie minimalistyczne pomieszczenia bez ani jednego dodatku. Fakt jest taki, …