saszetki męskie
Męskie torby na ramię najczęściej używane są w drodze na uczelnię, do pracy czy podczas podróży na ważne, zawodowe spotkania | fot.: materiał partnera

Kiedy torba, a kiedy saszetka męska na ramię?

Klucze, kluczyki do samochodu, portfel, dokumenty, telefon komórkowy – gdzie to wszystko pomieścić? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że część mężczyzn próbuje pochować wymienione drobiazgi w kieszeniach. Niestety – nie jest to ani estetyczne, ani praktyczne rozwiązanie. A plecak? Jeśli wybierasz się na rowerową przejażdżkę będzie idealny, ale gdy idziesz na ważne, biznesowe spotkanie, ubrany w ulubiony garnitur, to plecak nie podkręci tej stylizacji… Na szczęście na rynku można znaleźć genialne męskie saszetki i torby na ramię. Która z nich będzie lepsza dla Ciebie? W jakich sytuacjach się sprawdzają? Znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania – zapraszamy do artykułu!

Męska saszetka w pigułce

Męskie saszetki szybko podbiły modowy rynek. Ciężko się temu dziwić – saszetka męska na ramię to nie tylko wyjątkowo designerskie, ale również bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Saszetki, choć występują w mniejszych rozmiarach, to bardzo pozytywnie zaskakują pojemnością. Wyposażone w kieszonki i przegródki pozwalają na praktyczne ułożenie wszystkich przedmiotów osobistych. W jednej przegródce kluczyki, w drugiej portfel i telefon – bezpiecznie i funkcjonalnie.

Warto również wspomnieć o ciekawym designie saszetek. Saszetki nylonowe, które prawdopodobnie pamiętasz z dzieciństwa z rodzinnej wycieczki do Zakopanego, oczywiście odeszły już w cień. Teraz na rynku królują szykowne i stylowe saszetki męskie ze skóry naturalnej, które prezentują się naprawdę niesamowicie. Taką saszetkę bez problemu włożysz do dopasowanego garnituru, chinosów i sportowej marynarki czy jeasnów i kardiganu. Taka uniwersalna linia jest na wagę złota – zyskujesz bowiem jeden dodatek, który bez problemu dopasujesz do całej masy stylizacji. Możesz zabrać saszetkę do pracy i na wyjście do pubu z przyjaciółmi – idealnie.

Czym jest męska torba na ramię?

Męska torba na ramię w zasadzie jest bardzo podobna do saszetki, jednak zasadniczą różnicą jest rozmiar. Męskie torby, nazywane także listonoszkami, pomieszczą już o wiele więcej rzeczy. Poza przedmiotami osobistymi bez problemu schowasz do nich laptopa, firmowe dokumenty i katalogi czy ulubioną książkę.

Oczywiście wnętrze męskich toreb również jest zaprojektowane w przemyślany sposób. Licznym kieszeniom i przegródkom często towarzyszy jedna, dodatkowa kieszeń, odpowiednio wzmocniona, która jest dostosowana do bezpiecznego przenoszenia laptopa. Niektóre modele zostały także wyposażone w boczne kieszenie, w które można schować mały parasol, butelkę z wodą czy termos.

Rzecz jasna i w tym przypadku wybór materiału jest niesamowicie istotny. Jeśli szukasz torby wyłącznie na co dzień, do luźniejszych stylizacji, możesz wybrać płócienną torbę na ramię. Jednak w sytuacji, gdy zamierzasz korzystać z torby również w drodze do pracy czy na biznesowe spotkania, zdecyduj się na model ze skóry naturalnej. Dzięki temu będziesz mógł dopasować torbę do wielu stylizacji, również tych bardziej eleganckich.

W jakich sytuacjach torba, a w jakich saszetka?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od tego, co musisz zabrać ze sobą wychodząc z domu. W sytuacji, gdy potrzebujesz wyłącznie kilku drobiazgów i osobistych przedmiotów, wybierz męską saszetkę. Bez problemu pomieści wszystkie rzeczy, a mały rozmiar wpływa na wysoki komfort użytkowania. Zakupy, koncert, festiwal, szybki wypad na lunch – to idealne okazje, żeby skorzystać z saszetki.

Z kolei, gdy lista rzeczy, które potrzebujesz mieć przy sobie jest dłuższa, postaw na męską torbę na ramię. W wygodny sposób przetransportujesz w niej służbowy komputer i inne, ważne przedmioty. Męskie torby na ramię najczęściej używane są w drodze na uczelnię, do pracy czy podczas podróży na ważne, zawodowe spotkania. Ale to oczywiście niejedyne możliwości – taka torba może towarzyszyć Ci zawsze, gdy saszetka jest za mała.

Czym kierować się przy wyborze męskiej torby?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakup saszetki, czy torby na ramię, zawsze zwróć uwagę na następujące czynniki:

·         wielkość – dostosuj ją do swoich potrzeb i przeznaczenia torby,

·         design – najbardziej uniwersalne są proste, minimalistyczne modele,

·         kolor – również zależy od przeznaczenia, jeśli bowiem chcesz korzystać z torby wyłącznie na co dzień, możesz postawić na bardziej barwne rozwiązanie, a gdy chcesz nosić torbę również do pracy postaw na czerń, brąz lub camel,

·         materiał – ta kwestia także jest zależna od tego, jak chcesz wykorzystywać swoją torbę – torby codzienne mogą być płócienne, natomiast te biznesowe muszą być wykonane ze skóry naturalnej.

Męska torba i saszetka – znajdź idealny model

Jak widzisz, zarówno saszetka, jak i męska torba na ramię oferują wiele możliwości. To, na jaki rodzaj torby się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i preferencji. Jeśli wychodząc z domu nie zabierasz ze sobą zbyt wielu przedmiotów, sprawdzi się męska saszetka na ramię. A jeśli często masz przy sobie laptopa, książkę, parasol czy termos z kawą, postaw na męską torbę na ramię w większym rozmiarze. Udanych zakupów!

Artykuł sponsorowany