kurtka alpha industries
Chociaż kurtki Alpha Industries to najbardziej rozpoznawalne produkty marki, twórcy już dawno posunęli się dalej, wypuszczając na rynek stylowe bluzy, spodnie czy koszulki, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn | fot.: materiał partnera

Kurtki Alpha Industries symbolem pożądania

Dzisiejszy rynek odzieży sportowej jest mocno przepełniony, co wcale nie utrudnia słynnym markom w odnoszeniu dalszych sukcesów. Kolejne kolekcje sezonowe zdobywają uznanie wśród fanów, jednak nie warto zapominać, że każda z marek musiała pokonać długą drogę do sukcesu. Jak było w przypadku znanej dziś wszystkim Alpha Industries?

Marka z siedzibą w USA

Historia firmy Alpha Industries rozpoczyna się w 1959 roku w Knoxville w stanie Tennesee. Tereny te są światu dobrze znane, ponieważ to właśnie tutaj również swój początek ma znany na całym globie złocisty trunek –Jack Daniels, którym można uraczyć się niemal w każdym pubie na świecie.

Marka odzieżowa, podobnie jak słynny alkohol, rozpoczęła sączyć się cienkim strumieniem, by po kilku latach zalać swoimi produktami cały świat. Twórcą Alpha Industries jest Samuel Gelber, który z pomocą kolegi o rozległych kontaktach, biznesmena o nazwisku Wayne, otworzył niewielki zakład odzieżowy. Liczne kontakty rządowe Wayne’a pozwoliły rozwinąć firmie skrzydła, dając artystom ogromne pole do zdobycia doświadczenia i wykształcenia swojej renomy.

Sukces odzieży w stylu militarnym

Wykorzystując niemałą już w tamtych czasach popularność, Gelber postanowił samodzielnie zawalczyć o kontrakty, składając swoją ofertę w Departamencie Obrony. Firmowa odzież również tutaj spotkała się z szerokim uznaniem, a marka zdobyła zlecenie na wykonanie kurtek lotniczych. Tak właśnie powstał model MA-1, który dziś stanowi najważniejszy symbol firmy, będąc jednocześnie obiektem pożądania wśród fanów marki.

Również późniejsza linia kurtek zyskała ogromną popularność. Do kultowych modeli można zaliczyć pilotkę CWU-45/P oraz kurtkę wojskową MA-65.

Jakość odzieży a sukces marki

Z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że o sukcesie Alpha Industries przesądziła najwyższa jakość produkowanych przez nich kurtek. Asortyment powstawał zgodnie z precyzyjnymi wymogami armii amerykańskiej, które z pewnością przyczyniły się do sukcesu, jakim do dziś szczyci się marka.

Flagowym produktem marki jest kurtka MA-1 w militarnym, oliwkowym kolorze. Od lat sprzedawana jest z pomarańczową podpinką, która według amerykańskiej armii miała wpłynąć na lepszą widoczność pilotów. Współczesne modele, dedykowane miłośnikom ulicznego stylu, wzbogacono o oryginalne naszywki NASA. Zadbano też o miejski kontekst, pozbywając się kaptura, a jednocześnie dodając głębokie kieszenie. Jednym ze znaków rozpoznawczych jest materiał – do produkcji dzisiejszych kurtek Alpha Industries wykorzystywany jest nylon, szybkoschnący i wygodny w użytkowaniu. Inne materiały, które zastosowano w kolekcjach marki, to między innymi akryl i poliester, które gwarantują odpowiednią wentylację, zapewniając tym samym szczelność i odporność na wilgoć.

Chociaż kurtki Alpha Industries to najbardziej rozpoznawalne produkty marki, twórcy już dawno posunęli się dalej, wypuszczając na rynek stylowe bluzy, spodnie czy koszulki, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Partnerem materiału jest Eastend – Twoje kurtki Alpha Industries.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

torebka Chanel 2.55

Kultowe modele torebek – za niektóre można kupić samochód

rendy są zmienne, cykliczne, co sezon pojawiają się nowe inspiracje i pomysły. Każdy sezon modowy stara …