kijki narciarskie
Wybierając narty zjazdowe można od razu zdecydować się na zakup odpowiednich kijków | fot.: materiał partnera

Jak dobrać kijki narciarskie? 

Każda osoba, która uwielbia jeździć na nartach powinna odpowiedzieć sobie na pytanie – jak dobrać kijki narciarskie? Zakup tego wyrobu jest bardzo ważną, chociaż często bagatelizowaną kwestią. Właściwie dobrane kijki narciarskie, pełnią wiele funkcji podczas uprawiania tego pięknego sportu. Przede wszystkim pozwalają one na utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas jazdy, co umożliwia wyrobienie w sobie dobrych nawyków. Tego rodzaju wyrób stanowi również niecenioną pomoc na płaskich stokach, gdzie narciarz nie może się należycie rozpędzić. Trzeba zatem zastanowić się, w jaki sposób wybrać i nabyć taki produkt, aby uprawianie narciarstwa było z nim, jak najbardziej wygodne. 

Jak dobrać kijki narciarskie? -odpowiednia długość kijków

Wybierając narty zjazdowe można od razu zdecydować się na zakup odpowiednich kijków. Warto podkreślić, jak ważna jest właściwie dobrana do wzrostu użytkownika, długość tego sprzętu. Zbyt krótki produkt sprawi, że narciarz będzie przyjmował nieprawidłową postawę podczas jazdy. Taka osoba będzie odruchowo pochylać się i wysuwać tułów do przodu, aby móc dostosować swój wzrost do nieodpowiedniej wysokości kijka. Z drugiej strony zbyt długie kijki narciarskie sprawią, że narciarz nienaturalnie będzie się prostował i odchylał do tyłu. Dlatego też należy pamiętać, aby wybierać takie produkt, który będą w pełni dopasowane do wzrostu osób je używających. Dzięki temu dany narciarz będzie zawsze przyjmować prawidłową postawę podczas jazdy. Należy zaznaczyć, że trzymanie kijków w dłoniach powoduje, że ręce narciarza są umiejscowione bliżej ciała. Sprawia to, że jest zachowana jego odpowiednia równowaga, co wpływa również na komfort i swobodę jazdy na nartach. Warto mieć tę kwestię na uwadze i zawsze o tym pamiętać. 

Szybki sposób wybierania kijków narciarskich 

Istnieją proste i błyskawiczne metody, za pomocą których można dobrać odpowiednie kijki narciarskie, dla każdego sportowca. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami i zaleceniami, a będzie się miało pewność, że wybrane kijki narciarskie będą zawsze idealne. W tym celu najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu sportowego, który posiada tego rodzaju produkty w swoim asortymencie. Należy chwycić kijek w dłonie i obrócić go w taki sposób, aby jego rączka była oparta o podłoże. Kolejnym krokiem jest przyjęcie wyprostowanej postawy i uchwycenie produktu bezpośrednio pod talerzykiem kijka. Wyrób musi przylegać równolegle do ciała. W tym momencie przedramię trzymającej kijek osoby, powinno utworzyć kąt prosty z ramieniem. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że długość kijka  idealnie pasuje do możliwości i wzrostu danej osoby. Jest to sprawdzony sposób, którym bez wątpienia należy się zawsze posługiwać. Polecany jest przez specjalistów w tej dziedzinie i zawsze się sprawdza. W przypadku, jeżeli narciarz chce kupić kijki narciarskie z pomocą sklepu internetowego, może posiłkować się również specjalnym wzorem, za pomocą którego, może obliczyć odpowiednią długość tego sprzętu. 

Najlepsze kijki narciarskie dla każdego narciarza

Kupując kijki narciarskie, warto się również skupić nad ich specyfikacją techniczną. Trzeba jednak mieć na uwadze, że poszczególne modele, które wyprodukowane zostały przez renomowane firmy, nie różnią się znacznie pomiędzy sobą, w przeciwieństwie do takich wyrobów, jakimi są buty narciarskie czy narty zjazdowe. Najbardziej powszechne i podstawowe modele kijków narciarskich, wykonane są z aluminium. To bardzo polecane produkty, które posiadają również korzystną i atrakcyjną cenę. Z kolei droższe modele wyrobów, jakimi są kijki narciarskie, wyposażono w bardzo dobrze wyprofilowaną rączkę, którą wyprodukowano z mocniejszych i bardziej elastycznych materiałów. 

Nie ma żadnych wątpliwości, że każdy narciarz, zanim stanie na stoku,  powinien posiadać podstawowe wyposażenie, jakim są między innymi wysokiej jakości kijki narciarskie. Używanie odpowiednio dobranego sprzętu sprawi, że jazda będzie bardziej bezpieczna, efektywna i komfortowa. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Michael Jordan

Największe comebacki w historii sportu

Niesamowite historie determinacji, wytrwałości i mentalnej siły sportowców. Oto kilka z najbardziej spektakularnych powrotów: Michael …