Arnold Schwarzenegger celebratepride
@Facebook.com/arnold

Święto tolerancji na Facebooku

26. czerwca 2015 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł legalność związków homoseksualnych na całym terytorium USA. Na tę wiadomość błyskawicznie zareagował m. in. Facebook, który udostępnił aplikację celebratepride pozwalającą na wyrażenie poparcia dla decyzji sędziów. Skorzystał z niej także Arnold Schwarzenegger, a to, co wydarzyło się później, przejdzie do historii Internetu.

Jak sprawić, żeby nasze zdjęcie profilowe na popularnym portalu społecznościowym zamieniło się w „tęczowy” wyraz poparcia dla idei związków homoseksualnych? Wystarczy wejść na  www.facebook.com/celebratepride, a Facebook odpowiednio przekształci dotychczasowe zdjęcie, które następnie można zapisać jako nowe profilowe. W Polsce w ten sposób postąpili m. in. Jarosław Kuźniar, Wojciech Mann, Janusz Palikot czy Czesław Mozil.

W samych Stanach entuzjazm dla pomysłu modyfikowania fotografii jest znacznie większy, tęczowy filtr pojawił się na profilu Marka Zuckerberga, The Huffington Post, czy Białego Domu, ale i tysięcy zwykłych Amerykanów. Kiedy z narzędzia skorzystał sam Arnold Schwarzenegger, niektórzy fani nie kryli oburzenia. „Co z tobą nie tak, Arnie? Muszę cofnąć lajka” – to słowa jednego z polskich miłośników talentu aktora. Na reakcję samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać: „Hasta la vista” („Do widzenia”) – odpowiedział aktor kultowym tekstem z drugiej części filmu o terminatorze. Cięta riposta gwiazdy w jednej chwili stała się hitem Internetu.

 

Sprawdź także

like na fb

Jak kupić like na Facebooku?

Firmy i osoby prywatne, które aktywnie działają na Facebook doskonale wiedzą, jak ważne są polubienia …