Archwium dla tagu: ból głowy

Ból głowy – kiedy powszechnie dostępne leki przeciwbólowe mogą pomóc?

Ból głowy

Ból głowy stanowi główny powód wizyt pacjentów w poradniach neurologicznych. Co więcej, WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) alarmuje, że ból głowy stanowi jedną z najważniejszych przyczyn niesprawności. Problem ten częściej dotyczy płci żeńskiej i osób w wieku produkcyjnym. Ból głowy może wynikać z toczącego się procesu chorobowego i mówimy wtedy o …

Czytaj więcej »

Tabletki na migrenę – co pokona uporczywy ból głowy?

Kobieta z uporczywym bólem głowy

Na migrenę cierpi średnio co 10. osoba. Znacznie częściej dotyka ona kobiet niż mężczyzn, co nie znaczy, że panowie nie mogą doświadczać migrenowego bólu głowy. Migrena często poprzedzona jest tzw. aurą. Migrena to ból głowy, który ma charakter napadowy i potrafi trwać nieprzerwanie kilka, a nawet kilkanaście godzin. Zdarza się, …

Czytaj więcej »

Migrena – podstępny przeciwnik

Migrena

Migrena to jedna z najczęstszych chorób układu nerwowego, o charakterze przewlekłym. Dotyka około 320 mln ludzi na całym świecie (dane WHO), w Polsce 1, 2- 4 mln. Częściej chorują kobiety. Pierwsze objawy mogą wystąpić już w dzieciństwie, rozwój choroby przypada na wiek dojrzały, ze szczytem objawów w 25- 55 r. …

Czytaj więcej »

Migrena – ból inny niż wszystkie

Migrenowe bóle głowy

Migrena nie jest zwykłym bólem głowy. To dolegliwość długotrwała, powracająca i o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Pulsujący ból głowy dotyka zwłaszcza ludzi młodych i towarzyszy im przez całe życie. Mimo, że nie można jej całkiem wyleczyć, z pomocą kilku sprawdzonych sposobów udaje się złagodzić jej uciążliwość. Badania dowodzą, że …

Czytaj więcej »

Gdy w głowie się kręci

Migrena jak ją leczyć

Nagły lub przewlekły, migrenowy bądź zatokowy, taki, któremu towarzyszy uczucie skołowania, piszczenie w uszach, kłucie w skroniach czy oczach bądź zaburzenia równowagi – rodzajów bólu głowy jest wiele. Jedne są oznaką zmęczenia czy chwilowego osłabienia organizmu, inne mogą zwiastować poważniejsze dolegliwości. Jak je rozróżnić, o co zapytać lekarza i jakim …

Czytaj więcej »