mężczyzna wskazujący na swojego smartfona
Telefon na kartę czy na abonament? Obecnie możemy skorzystać również z całkiem nowej możliwości, jaką jest subskrypcja | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Abonament czy oferta na kartę? Jeśli nie chcesz wybierać jest trzecie rozwiązanie. Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie.

Kiedy kończy nam się dotychczasowa umowa z operatorem sieci komórkowej lub chcemy aktywować zupełnie nowy numer, stajemy przed dylematem, jaką opcję wybrać – telefon na kartę czy na abonament? Obecnie możemy skorzystać również z całkiem nowej możliwości, jaką jest subskrypcja. Warto zapoznać się z każdą z nich, by dokonać właściwego wyboru.

Telefon na abonament

Wybierając to rozwiązanie, decydujemy się na podpisanie umowy z operatorem, która jest ważna przez określony czas, zazwyczaj są to 24 miesiące. W ciągu jej trwania korzystamy z określonego planu komórkowego, nie możemy zrezygnować z umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dużym plusem ofert na abonament jest jednak to, że dają klientom gwarancję, że podczas  trwania umowy, jej warunki nie ulegną zmianie. Wiąże się to z pewnością stałej ceny, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Dodatkowo, często otrzymujemy możliwość kupienia telefonu w atrakcyjnej cenie. Jego koszt jest rozłożony na raty i wliczony w comiesięczne rachunki, jednak jednorazowy wydatek związany z zakupem jest dzięki temu niższy. Stali klienci sieci mogą również liczyć na dodatkowe promocje  i rabaty.

Po zakończeniu umowy abonamentowej można ją przedłużyć lub zrezygnować.

Telefon na kartę

Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wolność i nie chcą się na dłużej wiązać z jednym operatorem czy konkretną ofertą. Telefony na kartę dają możliwość wykupienia dowolnego pakietu oraz jego szybką zmianę w zależności od potrzeb. Zaletą jest również to, że kiedy nie chcemy korzystać ze smartfona, po prostu go nie doładowujemy.

Trudnością dla niektórych może okazać się konieczność ciągłych doładowań, o czym zdarza się nam zapomnieć. Jeśli w nieoczekiwanym momencie skończą nam się środki na koncie, po prostu nie będziemy mogli korzystać z usług.

Oferta subskrypcyjna Orange Flex

To nowa możliwość, która pojawiła się na rynku telekomunikacyjnym stosunkowo niedawno. Przykładem takiej oferty jest Orange Flex. To połączenie wygody abonamentu i elastyczności oferty na kartę. Użytkownicy Orange Flex wybierają w aplikacji mobilnej interesujący ich Plan, a następnie przenoszą swój numer lub wybierają nowy –  wszystko bez wychodzenia z domu. W przypadku wyboru płatności za pomocą karty płatniczej, odpowiednia kwota jest pobierana automatycznie. Można również zdecydować się na wybór BLIK – w kilku kliknięciach, w prosty i szybki sposób doładowane zostaną Twoje środki w aplikacji. Oferta subskrypcyjna to również brak długoterminowych umów – z usług można przestać korzystać w dowolnym momencie, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów za rezygnację.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aliexpress

10 zakupowych hitów z Aliexpress – jaka jest ich jakość i czy naprawdę opłaca się kupować i czekać na paczkę z chin?

Aliexpress stało się jedną z najpopularniejszych platform zakupowych. Swoją sławę zawdzięcza szczególnie temu, że umieszczane …