mężczyzna wskazujący na swojego smartfona
Telefon na kartę czy na abonament? Obecnie możemy skorzystać również z całkiem nowej możliwości, jaką jest subskrypcja | fot.: materiał partnera zewnętrznego
Strona główna / Technologia / Gadżety / Abonament czy oferta na kartę? Jeśli nie chcesz wybierać jest trzecie rozwiązanie. Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie.

Abonament czy oferta na kartę? Jeśli nie chcesz wybierać jest trzecie rozwiązanie. Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie.

Kiedy kończy nam się dotychczasowa umowa z operatorem sieci komórkowej lub chcemy aktywować zupełnie nowy numer, stajemy przed dylematem, jaką opcję wybrać – telefon na kartę czy na abonament? Obecnie możemy skorzystać również z całkiem nowej możliwości, jaką jest subskrypcja. Warto zapoznać się z każdą z nich, by dokonać właściwego wyboru.

Telefon na abonament

Wybierając to rozwiązanie, decydujemy się na podpisanie umowy z operatorem, która jest ważna przez określony czas, zazwyczaj są to 24 miesiące. W ciągu jej trwania korzystamy z określonego planu komórkowego, nie możemy zrezygnować z umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dużym plusem ofert na abonament jest jednak to, że dają klientom gwarancję, że podczas  trwania umowy, jej warunki nie ulegną zmianie. Wiąże się to z pewnością stałej ceny, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Dodatkowo, często otrzymujemy możliwość kupienia telefonu w atrakcyjnej cenie. Jego koszt jest rozłożony na raty i wliczony w comiesięczne rachunki, jednak jednorazowy wydatek związany z zakupem jest dzięki temu niższy. Stali klienci sieci mogą również liczyć na dodatkowe promocje  i rabaty.

Po zakończeniu umowy abonamentowej można ją przedłużyć lub zrezygnować.

Telefon na kartę

Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wolność i nie chcą się na dłużej wiązać z jednym operatorem czy konkretną ofertą. Telefony na kartę dają możliwość wykupienia dowolnego pakietu oraz jego szybką zmianę w zależności od potrzeb. Zaletą jest również to, że kiedy nie chcemy korzystać ze smartfona, po prostu go nie doładowujemy.

Trudnością dla niektórych może okazać się konieczność ciągłych doładowań, o czym zdarza się nam zapomnieć. Jeśli w nieoczekiwanym momencie skończą nam się środki na koncie, po prostu nie będziemy mogli korzystać z usług.

Oferta subskrypcyjna Orange Flex

To nowa możliwość, która pojawiła się na rynku telekomunikacyjnym stosunkowo niedawno. Przykładem takiej oferty jest Orange Flex. To połączenie wygody abonamentu i elastyczności oferty na kartę. Użytkownicy Orange Flex wybierają w aplikacji mobilnej interesujący ich Plan, a następnie przenoszą swój numer lub wybierają nowy –  wszystko bez wychodzenia z domu. W przypadku wyboru płatności za pomocą karty płatniczej, odpowiednia kwota jest pobierana automatycznie. Można również zdecydować się na wybór BLIK – w kilku kliknięciach, w prosty i szybki sposób doładowane zostaną Twoje środki w aplikacji. Oferta subskrypcyjna to również brak długoterminowych umów – z usług można przestać korzystać w dowolnym momencie, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów za rezygnację.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta i mężczyzna robią zakupy w hipermarkecie

Chcesz kupować tanio? Oto kilka praktycznych porad

Rosnące ceny to coraz bardziej doskwierający problem, przez który w naszych koszykach znajduje się coraz …