aparat natychmiastowy
Aby wykonać zdjęcie aparatem natychmiastowym, upewnij się, że wyposażyłeś urządzenie w specjalny papier | fot.: materiał partnera

Aparat natychmiastowy – co to jest? 

Aparat natychmiastowy jest urządzeniem umożliwiającym natychmiastowe wywoływanie zdjęć. Do zarządzania tego typu sprzętami nie są wymagane zaawansowane umiejętności. Aparaty Instax Mini to w pełni zautomatyzowane i bardzo proste w obsłudze produkty z gatunku nowoczesnych technologii.

Aparaty natychmiastowe – jak wykonać zdjęcie za pomocą tych urządzeń?

W celu wykonania wysokiej jakości fotografii należy zakupić światłoczuły papier, czyli inaczej wkłady Instax, doskonałe w przypadku urządzeń tj. Instax Mini 11. Poszczególne urządzenia mogą wymagać różnych rozmiarów i formatów wkładów, dlatego powinniśmy je dostosować do specyfiki używanego sprzętu.

Jak wykonać zdjęcie aparatem natychmiastowym? – 3 proste kroki

Aby wykonać zdjęcie aparatem natychmiastowym, upewnij się, że wyposażyłeś urządzenie w specjalny papier – matowy, błyszczący lub zawierający różne, kolorowe ramki. Następnie ustaw odpowiedni kadr i kliknij tzw. spust migawki. To wszystko! Właśnie wykonałeś zdjęcie aparatem natychmiastowym.

Aparat natychmiastowy – jak wybrać na początek?

Obecnie istnieje 5 renomowanych produktów typu Instax. Są to m.in.:

  • Instax Mini 11 – niewielki aparat natychmiastowy doskonały dla początkujących (urządzenie niezwykle estetyczne, wykonane z dbałością o najmniejsze detale);
  • Instax Mini 40 – urządzenie przeznaczone dla twórców fotografii współczesnej (aparat pozwala robić wyjątkowe zdjęcia w każdym momencie, umożliwiając uchwycenie nawet najbardziej nieoczywistych kadrów, które w rzeczywistości są idealnie dobrane);
  • Instax Mini 90 – aparat cechujący stylowe, klasyczne wzornictwo, bogaty wachlarz funkcjonalności i najnowocześniejsze technologie obrazowania (urządzenie definiuje klasykę na nowo, pozwalając kreować wyjątkowe tonacje dzięki funkcji kontroli jasności);
  • Instax Mini LiPlay – jeden z najmniejszych aparatów typu instax w historii (hybrydowe urządzenie 2 w 1, czyli aparat do zdjęć natychmiastowych w połączeniu z inteligentną drukarką);
  • Instax Mini Evo – aparat natychmiastowy wyróżniający się licznymi opcjami pobudzającymi Twoją kreatywność (najwyższa jakość odbitek, zdalne sterowanie oraz wyjątkowe wzornictwo urządzenia).
aparat natychmiastowy
Decydując się na konkretny aparat natychmiastowy zwróć uwagę na 3 istotne kwestie | fot.: materiał partnera

Aparat natychmiastowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnych urządzeń do wywoływania zdjęć w czasie rzeczywistym?

Decydując się na konkretny aparat natychmiastowy zwróć uwagę na 3 istotne kwestie – papier, lampę błyskową oraz czas wywołania wydruku.

Papier

Wybieraj modele, do których wkłady są łatwo dostępne. Z naszego doświadczenia możemy śmiało wywnioskować, że urządzenia typu Instax (np. Mini Link 11) wyróżniają się przystępnymi cenami wkładów i niemal nieograniczoną dostępnością. Wkłady można kupić zarówno w Empiku, na Allegro, jak i w RTV EURO AGD.

Lampa błyskowa

W tym przypadku warto zdecydować się na modele ze średniej półki cenowej, które automatycznie dobierają najlepszą ekspozycję na światło, zmieniając ustawienia lampy błyskowej w zależności od specyfiki ujęcia.

Czas wywołania wydruku

Cały proces trwa zazwyczaj w granicach 90 sekund. Przynajmniej w aparatach typu Instax. Na te kryteria warto zwrócić szczególną uwagę.

Materiał partnera

Sprawdź także

zdjęcie fotograf ślubny

Fajnie jest być fotografem ślubnym

Fotograf ślubny to dość specyficzny zawód. Nikt nie kształci się w tym kierunku i nikt …