aparat natychmiastowy
Aby wykonać zdjęcie aparatem natychmiastowym, upewnij się, że wyposażyłeś urządzenie w specjalny papier | fot.: materiał partnera

Aparat natychmiastowy – co to jest? 

Aparat natychmiastowy jest urządzeniem umożliwiającym natychmiastowe wywoływanie zdjęć. Do zarządzania tego typu sprzętami nie są wymagane zaawansowane umiejętności. Aparaty Instax Mini to w pełni zautomatyzowane i bardzo proste w obsłudze produkty z gatunku nowoczesnych technologii.

Aparaty natychmiastowe – jak wykonać zdjęcie za pomocą tych urządzeń?

W celu wykonania wysokiej jakości fotografii należy zakupić światłoczuły papier, czyli inaczej wkłady Instax, doskonałe w przypadku urządzeń tj. Instax Mini 11. Poszczególne urządzenia mogą wymagać różnych rozmiarów i formatów wkładów, dlatego powinniśmy je dostosować do specyfiki używanego sprzętu.

Jak wykonać zdjęcie aparatem natychmiastowym? – 3 proste kroki

Aby wykonać zdjęcie aparatem natychmiastowym, upewnij się, że wyposażyłeś urządzenie w specjalny papier – matowy, błyszczący lub zawierający różne, kolorowe ramki. Następnie ustaw odpowiedni kadr i kliknij tzw. spust migawki. To wszystko! Właśnie wykonałeś zdjęcie aparatem natychmiastowym.

Aparat natychmiastowy – jak wybrać na początek?

Obecnie istnieje 5 renomowanych produktów typu Instax. Są to m.in.:

  • Instax Mini 11 – niewielki aparat natychmiastowy doskonały dla początkujących (urządzenie niezwykle estetyczne, wykonane z dbałością o najmniejsze detale);
  • Instax Mini 40 – urządzenie przeznaczone dla twórców fotografii współczesnej (aparat pozwala robić wyjątkowe zdjęcia w każdym momencie, umożliwiając uchwycenie nawet najbardziej nieoczywistych kadrów, które w rzeczywistości są idealnie dobrane);
  • Instax Mini 90 – aparat cechujący stylowe, klasyczne wzornictwo, bogaty wachlarz funkcjonalności i najnowocześniejsze technologie obrazowania (urządzenie definiuje klasykę na nowo, pozwalając kreować wyjątkowe tonacje dzięki funkcji kontroli jasności);
  • Instax Mini LiPlay – jeden z najmniejszych aparatów typu instax w historii (hybrydowe urządzenie 2 w 1, czyli aparat do zdjęć natychmiastowych w połączeniu z inteligentną drukarką);
  • Instax Mini Evo – aparat natychmiastowy wyróżniający się licznymi opcjami pobudzającymi Twoją kreatywność (najwyższa jakość odbitek, zdalne sterowanie oraz wyjątkowe wzornictwo urządzenia).
aparat natychmiastowy
Decydując się na konkretny aparat natychmiastowy zwróć uwagę na 3 istotne kwestie | fot.: materiał partnera

Aparat natychmiastowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnych urządzeń do wywoływania zdjęć w czasie rzeczywistym?

Decydując się na konkretny aparat natychmiastowy zwróć uwagę na 3 istotne kwestie – papier, lampę błyskową oraz czas wywołania wydruku.

Papier

Wybieraj modele, do których wkłady są łatwo dostępne. Z naszego doświadczenia możemy śmiało wywnioskować, że urządzenia typu Instax (np. Mini Link 11) wyróżniają się przystępnymi cenami wkładów i niemal nieograniczoną dostępnością. Wkłady można kupić zarówno w Empiku, na Allegro, jak i w RTV EURO AGD.

Lampa błyskowa

W tym przypadku warto zdecydować się na modele ze średniej półki cenowej, które automatycznie dobierają najlepszą ekspozycję na światło, zmieniając ustawienia lampy błyskowej w zależności od specyfiki ujęcia.

Czas wywołania wydruku

Cały proces trwa zazwyczaj w granicach 90 sekund. Przynajmniej w aparatach typu Instax. Na te kryteria warto zwrócić szczególną uwagę.

Materiał partnera

Sprawdź także

fotografia reklamowa

Trendy w fotografii reklamowej: Co nowego na rynku wizerunkowym

Kiedy wizerunek ma coraz większe znaczenie, rozwijające się technologie i coraz większe zapotrzebowanie na wysokiej …