różowy prezent
Na rynku dostępnych jest kilka modeli w cenie do ok 1000 zł, które świetnie nadają się na pierwszy telefon dla dziecka | fot.: pixabay

Jaki telefon kupić pod choinkę dla dziecka za niewielkie pieniądze?

Zbliżają się święta. Co warto kupić dziecku na prezent? Może telefon, jeśli jeszcze go nie ma albo gdy jego dotychczasowy wymaga wymiany. Czy warto kupować drogi smartfon, czy może lepiej postawić na coś tańszego?

Dzieci dorastają coraz szybciej i w związku z tym jeszcze wcześniej niż do niedawna chcą mieć swój własny telefon. Oczywiście powinien to być nowoczesny smartfon, ale niekoniecznie drogi. Najnowsze telefony kosztują naprawdę sporo, a taki model nie jest potrzebny dziecku. Komórka dla dziecka powinna kosztować kilkaset złotych – i nie tylko chodzi o to, że większy wydatek nie jest konieczny, ale także o to, że dziecko może dość szybko taki smartfon zniszczyć. Jaki telefon dla dziecka wybrać? Poniżej krótki przegląd modeli w cenie do 1000 zł.

Telefon dla dziecka – na abonament czy kartę?

Wybór odpowiedniego modelu to nie wszystko, należy zastanowić się także nad sposobem finansowania połączeń. Czy dziecko naprawdę potrzebuje telefon na abonament? Raczej nie – najlepszym rozwiązaniem jest telefon na kartę. Dzięki temu można lepiej kontrolować koszty. Doładować telefon można w każdej chwili przez internet. Poza tym w ten sposób można także uczyć dziecka odpowiedzialności – jeśli za szybko wykorzysta środki dostępne na karcie, nie będzie mógł z nich korzystać – dotyczy to zwłaszcza internetu.

Więcej na temat telefonu dla dziecka na kartę można przeczytać na stronie: https://doladowania.orange.pl/oferta/telefon-dla-dziecka-na-karte-jakie-koszty/.

Smartfon dla dziecka – jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli w cenie do ok 1000 zł, które świetnie nadają się na pierwszy telefon dla dziecka. Oto one.

Samsung Galaxy A10

Ten model można kupić za niecałe 700 zł. Jest idealny na pierwszy smartfon dla dziecka. Ma wszystko co potrzebne – możliwość grania w gry, korzystania z aplikacji oraz dobry aparat fotograficzny (tylny oraz do robienia selfie).

Samsung Galaxy A20e

Inny model Samsunga to A20e w cenie ok. 1000 zł. Jest bardzo wydajny, ma takie same możliwości jako model wymieniony wyżej, a dodatkowo możliwość łączenia NFC do wysyłania plików i łączenia się z głośnikami i słuchawkami bezprzewodowymi.

Huawei Y5 2019

Ten model to koszt ok. 500 zł, a więc jest to jedna z najtańszych propozycji. To model najwydajniejszy w tej cenie, a dodatkowo ma filtr światła niebieskiego chroniący oczy oraz wytrzymałą i odporną na zarysowania obudowę.

Meizu M8C

To z kolei najtańszy model – kosztuje poniżej 500 zł, ale wcale nie jest najgorszy. Ma bardzo dobrą proporcję ceny do jakości. Ma wytrzymałą obudowę, niezłą wydajność i dobry aparat.

Xiaomi Redmi 6A

Ten model również można kupić do 500 zł. Jest prosty w obsłudze, ma dobrą wydajność, a przy tym jest energooszczędny i ma pojemną baterię.

Przegląd niedrogich telefonów na prezent dla dziecka można znaleźć tu: https://doladowania.orange.pl/oferta/niedrogi-telefon-dla-dziecka/.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …