słuchawki redukujące hałas
Modele z systemem eliminacji hałasu wyposażone są w mikrofon, który wychwytuje dźwięki dochodzące z najbliższego otoczenia. Zaawansowany układ elektroniczny analizuje ich specyfikę, a następnie generuje fale, które stanowią ich „odwrotność” | fot.: pixabay.com

Słuchawki z systemem eliminacji hałasu ANC

Uliczny zgiełk zagłusza Twoją ulubioną piosenkę? Głośne rozmowy w tramwaju nie pozwalają Ci skupić się na audibooku? Dzięki słuchawkom z system eliminacji hałasu możesz zapomnieć o tym. Oto najciekawsze modele wyposaż w tę niezwykle przydatną funkcję.

Słuchawki ANC – jak to działa?

Słuchanie muzyki, radia, audiobooków czy podcastów to doskonały sposób, by uprzyjemnić sobie codzienną drogę do pracy lub szkoły. W ten sposób długie minuty spędzone w korku upływają szybciej, a spóźniający się tramwaj nie irytuje tak bardzo. Niestety, przyjemność płynącą ze słuchania często zakłócają odgłosy otoczenia. W takich sytuacjach ratunkiem mogą być słuchawki z technologią ANC, czyli Active Noise Cancelling (pol. aktywne tłumienie hałasu). Modele z systemem eliminacji hałasu wyposażone są w mikrofon, który wychwytuje dźwięki dochodzące z najbliższego otoczenia. Zaawansowany układ elektroniczny analizuje ich specyfikę, a następnie generuje fale, które stanowią ich „odwrotność”. Dzięki temu hałasy zostają wytłumione. Nowoczesne systemy ANC radzą sobie z odgłosami różnego typu: potrafią rozpoznać i wyeliminować typowy wielkomiejski zgiełk uliczny, odgłosy pracującego silnika autobusu czy samolotu, głośne rozmowy i śmiechy. Słuchawki z systemem eliminacji hałasu sprawdzą się więc nie tylko podczas podróży – często wybierane są przez osoby, które potrzebują skupienia podczas pracy w biurze z open space’em. Słuchawki z systemem ANC skutecznie pozwolą Ci odciąć się od toczących się w pobliżu pogawędek i w pełni skoncentrować na służbowych obowiązkach.

Dostępne na rynku modele z systemem eliminacji hałasu różnią się od siebie ceną i skutecznością. Szeroką ofertę słuchawek z zaawansowanym ANC przygotowała firma Sony. Oto najciekawsze modele!

Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3 to bezprzewodowe słuchawki nauszne stworzone z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wygodę i chcą cieszyć się pozbawionym zakłóceń dźwiękiem niezależnie od okoliczności. Nauszniki wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej, która doskonale dopasowuje się do kształtu uszu i – zapewnia to równomierne rozłożenie nacisku. Mała masa i dopracowana konstrukcja gwarantują brak odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu, nawet w czasie wielogodzinnego korzystania ze słuchawek.

Model Sony WH-1000XM3 wyposażony jest w procesor QN1 HD, który odpowiedzialny jest za tłumienie hałasu dobiegających z zewnątrz. Działając w trybie Adaptive Sound Control, słuchawki samoczynnie dopasowują sposób eliminacji hałasu do otoczenia, w którym się znajdujesz. Dzięki funkcji Quick Attention możesz rozmawiać z innymi ludźmi bez konieczności zdejmowania słuchawek – aby szybko wyłączyć system eliminacji hałasu, musisz tylko dotknąć obudowy nausznika.

Za pomocą mobilnej aplikacji Sony Headphones Connect możesz także samodzielnie określić, jakie dźwięki z zewnątrz mają pozostać niewytłumione – mogą być to np. komunikaty głosowe odczytywane na lotniskach i dworcach. Aplikacja umożliwia również zmianę ustawień equalizera – aby dopasować brzmienie słuchawek do muzyki, której słuchasz, możesz skorzystać z gotowych profili lub ręcznie wyregulować częstotliwości

Słuchawki wykorzystują bezprzewodową łączność Bluetooth bez problemu komunikują się ze smartfonami, laptopami i nowymi modelami wież stereo. Jeżeli jednak chcesz podłączyć słuchawki do starszego sprzętu, możesz skorzystać z kabla jack, który dołączony jest do zest

awu. Ten model słuchawek znajdziesz w sklepie internetowym Scentre.pl: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sluchawki_nauszne.

Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3 to douszne słuchawki, które mimo niewielki rozmiarów oferują ogromne możliwości. Ich obudowa styka się z trzema różnymi fragmentami ucha – zapobiega to uciążliwemu wypadaniu słuchawek. Każda słuchawka Sony WF-1000XM3 wyposażona jest w dwa mikrofony, które wychwytują  dźwięków z otoczenia. Wydajny procesor QN1e HD eliminuje niepożądane odgłosy. Działanie systemu eliminacji hałasu możesz błyskawicznie wyłączyć w dowolnym momencie ‒ wystarczy, że umieścisz palec na wkładce dousznej. To nie jedyne udogodnienie, które ułatwia obsługę słuchawek. Wystarczy, że wyjmiesz z ucha jedną słuchawkę, a odtwarzanie w obu kanałach zostanie automatycznie zatrzymane.

W standardowych bezprzewodowych modelach dźwięk najpierw przekazywany jest do jednej słuchawki, a potem dopiero do drugiej. Nowy układ Bluetooth zastosowany w Sony WF-1000XM3 przekazuje dźwięk do obu słuchawek jednocześnie ‒ wyklucza to powstawanie opóźnień. Podczas oglądania filmów dźwięk jest idealnie zsynchronizowanym z obrazem. Ponadto, słuchawki wyposażone są w system Digital Sound Enhancement Engine HX (DSEE HX), który optymalizuje jakość silnie skompresowanych plików muzycznych.

W pełni naładowana słuchawki są w stanie pracować nieprzerwanie przez 6 godzin, a niewielki futerał umożliwia ich trzykrotne ponowne ładowanie – łącznie daje to 24 godziny słuchania! Co ciekawe, po krótkim, dziesięciominutowym ładowaniu, słuchawki mogą pracować nawet 90 minut.

Słuchawki Sony WF-1000XM3 z systemem ANC znajdziesz w sklepie internetowym Scentre.pl: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sluchawki_bezprzewodowe_douszne.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

Słuchawki Pioneer

Muzyka podczas aktywności fizycznej? Poznaj słuchawki Pioneer

Wakacyjne miesiące to czas kiedy wiele aktywności przenosimy z fitness klubów na zewnątrz. Wycieczki rowerowe, …