opinie konsumenta
Zanim zawrzesz jakąkolwiek transakcję przez internet, musisz mieć pewność, że dana firma jest tą, za którą się podaje | fot.: materiał partnera

Udane zakupy online dzięki opiniom innych użytkowników

Sprawdź, dlaczego i jak warto korzystać z opinii dostępnych w internecie.

Znaczenie opinii internetowych w podejmowaniu decyzji

Człowiek bardzo szybko przywiązuje się do wygody i ułatwień. W dobie internetu i banalnie prostej komunikacji między ludźmi na całym świecie zaczynamy przyzwyczajać się do tego, by niemal wszystkie swoje decyzje weryfikować z tym, co znajdziemy w internecie. Sprawdzamy który lekarz w okolicy jest najlepszym specjalistą, jaki film warto obejrzeć, a także radzimy się, jak urządzić swoje mieszkanie. Przetrząsamy wirtualny świat w poszukiwaniu szczegółów dotyczących działalności potencjalnego pracodawcy przed udaniem się na rozmowę kwalifikacyjną, a dokładnie to samo robi rekruter o kandydatach.

Ta procedura znajduje także zastosowanie w świecie zakupów. Coraz większa część społeczeństwa dokładnie weryfikuje zarówno produkty, które zamierza kupić, jak i sklepy, w których zakupy online są bezpieczne.

Sprawdzenie opinii pozwala uniknąć oszustów, a także nieuczciwych sprzedawców, których polityka firmy nie zakłada szacunku dla klienta i działań w jego interesie.

Czego możesz się dowiedzieć z opinii użytkowników?

Dzięki komentarzom tych, którzy zrealizowali już transakcję z danym sprzedawcą, masz szansę zyskać wiedzę o tym, jak długo w rzeczywistości będziesz oczekiwać na wysyłkę zamówienia i czy oferowane przedmioty są rzetelnie opisane.

Opinie innych mogą Ci pomóc zaoszczędzić czas, a także uniknąć zbędnych kosztów dodatkowych. Jeśli dowiesz się, że rozmiarówka w danym sklepie jest zaniżona, będziesz wiedzieć, że lepiej wybrać większy rozmiar, niż ten, który zwykle nosisz. Wybierając od razu właściwy produkt, zminimalizujesz ryzyko konieczności odsyłania, wymiany towaru, która wiązałaby się z kolejnym opłaceniem przesyłki w obie strony.

Dobrym źródłem opinii o sklepach jest portal GoWork https://www.gowork.pl. Dzięki popularności i dużej liczbie użytkowników możesz zyskać szeroki i dokładny obraz danego przedsiębiorcy.

Sprawdź wiarygodność sklepu przed zakupami

Zanim zawrzesz jakąkolwiek transakcję przez internet, musisz mieć pewność, że dana firma jest tą, za którą się podaje. Wielu oszustów bazuje na niewiedzy ludzkiej i nadmiernym zaufaniu. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne sklepy internetowe, które znikają w dniu otrzymania kilku przelewów.

Pierwszym niepokojącym sygnałem jest zwykle bardzo atrakcyjna oferta. Mocno konkurencyjna cena nie powinna wyglądać kusząco, lecz wzbudzić podejrzenia.

Zanim dokonasz zakupu, sprawdź, czy dana firma faktycznie figuruje w Krajowym Rejestrze Sądownictwa i posiada numer NIP. Odpowiednie numery każdy szanujący się przedsiębiorca umieszcza na swojej stronie w zakładce o mnie/o firmie/kontakt. Taka transparentność działa bardzo korzystnie na firmę i jest doskonałym filarem w budowie zaufania klientów. Skontroluj adres podany jako siedziba oraz numer telefonu. Zdarza się, że pod podanym numerem odzywa się osoba prywatna, która nie ma pojęcia, że jej telefon widnieje jako kontakt do jakiejś firmy.

Zapoznając się ze stroną sklepu, sprawdź, czy przedsiębiorca dba o ochronę danych osobowych konsumentów. Wzmianka o przestrzeganiu RODO to obecnie niezwykle istotny element strony każdego szanującego się sprzedawcy internetowego.

Materiał partnera

Sprawdź także

amazon

Jak sprzedawać na Amazon? Poradnik na start

Założyłeś konto na Amazon, wystawiłeś produkty i… czekasz. Nastawiłeś się na międzynarodowy sukces, jednak pierwsze …