kierownica w samochodzie
Doskonałym sposobem, aby mieć pod kontrolą auto podczas jego postoju w publicznych miejscach, jest kamera z trybem postojowym | fot.: materiał partnera

Jak działa kamera samochodowa na czujnik ruchu?

Rejestrator jazdy z trybem parkingowym, potocznie określany jako kamera samochodowa na czujnik ruchu, jest niezwykle przydatnym urządzeniem, którego funkcjonalność docenią wszystkie osoby pozostawiające auto na publicznych parkingach lub w niestrzeżonych miejscach. Funkcja wykrywania ruchu wraz z dedykowanym trybem parkingowych gwarantują 24-godzinny monitoring auta pozwalając na utrwalenie na filmie wideo wszelkich nieprawidłowości podczas postoju.

Dlaczego określenie kamera samochodowa na czujnik ruchu jest błędne?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że nie istnieje na rynku kamera samochodowa na czujnik ruchu. Jest to potoczne określenie, które jest używane zastępczo dla bardziej precyzyjnego i prawidłowego trybu parkingowego, w który wyposażone są niektóre z dostępnych w sprzedaży kamer samochodowych. Żadna ze sprzedawanych kamer samochodowych nie posiada natomiast czujnika ruchu jako takiego, a funkcja wykrywania ruchu polega natomiast na stałej analizie obrazu rejestrowanego przez obiektyw urządzenia i inicjowania nagrywania w momencie, kiedy kamera zarejestruje zmianę w obrazie.

Popularne określenie kamera samochodowa z czujnikiem ruchu to więc nic innego, jak kamera z funkcją wykrywania ruchu oraz dedykowanym trybem parkingowych, który pozwala na rejestrowanie obrazu w trybie ciągłym, czyli również w czasie postoju samochodu na parkingu. Kamery wyposażone w funkcję automatycznego trybu parkingowego samoczynnie przełączają się w tryb monitoringu w chwili, kiedy auto znajduje się na postoju. Pozwala to na stałe czuwanie nad jego bezpieczeństwem oraz rejestrowanie obrazu w razie wykrycia ruchu w zasięgu obiektywu kamery. Aby możliwe było korzystanie z pełnej funkcjonalności kamery z trybem parkingowym, konieczne jest zaopatrzenie się w dedykowany adapter zasilania, który pozwoli na podłączenie urządzenia do instalacji elektrycznej auta.

korki na ulicy
Każda osoba, która dba o swoje auto wie, jak niebezpieczne może być jego pozostawianie na mieści | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego warto zainwestować w kamerę z trybem parkingowym?

Każda osoba, która dba o swoje auto wie, jak niebezpieczne może być jego pozostawianie na mieście. Zwłaszcza właściciele nowych samochodów, wartych nierzadko kilkanaście tysięcy złotych, muszą we właściwy sposób chronić swoją własność. Doskonałym sposobem, aby mieć pod kontrolą auto podczas jego postoju w publicznych miejscach, jest kamera z trybem postojowym. Nie ochroni ona, co prawda, auta przed zniszczeniem, ale dostarczy za to cennego i niepodważalnego dowodu, który pomoże w ujęciu sprawców oraz ułatwi przejście przez procedury ubiegania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Kamera z trybem postojowym, potocznie określona jako kamera z czujnikiem ruchu, może działać w oparciu o kilka trybów. Najprostszym i najczęściej spotykanym jest tryb detekcji ruchu, który uruchamia nagrywanie w chwili wykrycia ruchu w obszarze „widzenia” kamery. Innym, popularnym trybem jest tryb parkingowy pasywny z detekcją wstrząsów, który działa w oparciu o G-Sensor, czyli wbudowany czujnik wstrząsów. Tryb parkingowy aktywny z automatyczną detekcją postoju z kolei samoczynnie rozpoznaje, kiedy pojazd jest w ruchu, a kiedy jest zaparkowany i automatycznie przechodzi w tryb detekcji ruchu.

Materiał partnera zewnętrznego