Podróżuj wypożyczonym samochodem
Podróżuj wypożyczonym samochodem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Samochód na wakacje – zwiedzamy świat wynajętym autem

Podróż po Bałkanach, zwiedzanie Skandynawii a może wycieczka wzdłuż wybrzeża? Niezależnie od wymarzonych wakacyjnych celów i planów, dzięki możliwości wypożyczenia odpowiedniego samochodu można łatwo spełnić swoje turystyczne marzenia. Na co zatem należy zwrócić uwagę, by jego wybór był optymalny? Branżowi specjaliści z portalu wypozyczalniaszczecin.pl przygotowali dla Was garść porad, które pozwolą na podjęcie tej najlepszej decyzji.

Wakacyjne auto do zadań specjalnych

Na co dzień poruszasz się małym miejskim samochodem lub kompaktem, a na rodzinne wakacje potrzebujesz pakownego minivana lub terenówki, która pozwoli na offroadowe szaleństwa? Właśnie w takich sytuacjach opcja wynajmu auta jest niezwykle wygodna. Wybierasz model i typ samochodu, który idealnie będzie pasował do zaplanowanej trasy. Wypad we dwoje? Postaw na stylowy roadster, najlepiej z opcją cabrio. Masz w planach aktywny wypoczynek? Zdecyduj się na pakowne kombi, które pomieści cały sprzęt sportowy. Na co dzień korzystasz  tylko z komunikacji miejskiej? Pozwól więc sobie na luksus wyjazdu na wakacje samochodem, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tutaj szczególnie ważna jest bezawaryjność pojazdu. Wybrana przez nas wypożyczalnia samochodów powinna dysponować nowymi modelami aut, które zapewnią oprócz wysokich standardów bezpieczeństwa wygodę użytkowania. Koniecznie należy zwrócić uwagę na pakiety ubezpieczeń, gdyż ich optymalny wybór może ułatwić nam życie w przypadku kolizji czy innego zdarzenia drogowego, zwłaszcza jeżeli będziemy przebywać poza granicami kraju. Zwróćmy uwagę na pakiet ubezpieczeń obowiązkowych i wybierzmy najlepszą opcję AC, by czuć się komfortowo w trakcie wypoczynku.

Zwiedzaj wygodnie i bez ograniczeń dzięki autu z wypożyczalni
Zwiedzaj wygodnie i bez ograniczeń dzięki autu z wypożyczalni | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyposażenie dodatkowe

W tym przypadku jego zakres powinien być dobrze przemyślany i ściśle dopasowany do Twoich potrzeb. Spędzasz ferie zimowe w górach – postaw na bagażnik dachowy, w którym pomieścisz cały sprzęt narciarski. Wyjeżdżasz z dziećmi – prawidłowo dobrane foteliki zapewnią im maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Planujesz przemierzać nieznane drogi – nawigacja GPS będzie w tym bardzo pomocna. Lubisz być w kontakcie z innymi – wypożycz dodatkowo CB radio. Ilu klientów, tyle pomysłów na urlop. Profesjonalne wypożyczalnie samochodów posiadają zróżnicowaną ofertę wyposażenia dodatkowego, pozwalającą na kompleksową realizację wszystkich wymagań klientów.

Komfortowe wakacje dzięki wynajętemu autu
Komfortowe wakacje dzięki wynajętemu autu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Limity i inne szczegóły

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w trakcie wypożyczania samochodu na wakacje? Z pewnością na limit kilometrów. Może on mieć ograniczenie dobowe bądź ogólne, dla całego okresu wypożyczenia – w przypadku przekroczenia limitu naliczane są dodatkowe opłaty. Ograniczenia często dotyczą również osób, które mogą prowadzić wynajęty samochód. Zazwyczaj większa liczba wskazanych kierowców powoduje wzrost kosztów wynajmu. Inne uregulowania to np. zakaz palenia w kabinie czy zakaz przewozu zwierząt.

Zapoznaj się zatem dokładnie z warunkami najmu (tutaj), by wybrać na wakacje taki samochód, który nie będzie Cię ograniczał.

Pamiętaj o ostrożnej i odpowiedzialnej jeździe i ciesz się wolnością podczas wymarzonych wakacji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

czerwony samochód

Ile kosztuje kupno samochodu i skąd wziąć na to pieniądze?

Długo odkładałeś na swój pierwszy, wymarzony samochód i w końcu jesteś u progu jego zakupu? …