Stylizacja paznokci, manicure w salonie kosmetycznym.
Frezarka do paznokci to sprzęt, który zastępuje szereg mniejszych i większych narzędzi kosmetycznych, stosowanych na co dzień | fot.: materiał partnera

Frezarka do paznokci – dlaczego warto jej używać?

Jeśli chcesz mieć piękne, zawsze zadbane paznokcie, wcale nie musisz wydawać fortuny na regularne wizyty u manicurzystki. Z powodzeniem możesz sama zając się swoimi paznokciami w domowym zaciszu. Postaw więc na sprzęt, który ułatwi Ci to zadanie. Szczególnie przyda Ci się frezarka do paznokci. Sprawdź, dlaczego warto jej używać?

Wiele pań uważa, że frezarka do paznokci to ogromne urządzenie, bo tylko takie widziały w gabinecie kosmetycznym. Jednak dzisiaj na rynku dostępne są zarówno frezarki dla profesjonalistów, jak i te małe, zgrabne i równie dobre dla pań, które same chcą zająć się swoimi paznokciami. Trzeba też od razu zaznaczyć, że oprócz gabarytów urządzeń, profesjonalna frezarka nie różni się od tej hobbystycznej. Oczywiście modele frezarek różnią się między sobą mocą, liczbą możliwych obrotów i innymi funkcjami przydatnymi mniej lub bardziej, ale każdy zarówno profesjonalista, jak i hobbysta, może wybrać taki model, który mu odpowiada.

Frezarka do paznokci – w czym jest pomocna?

Frezarka do paznokci to sprzęt, który zastępuje szereg mniejszych i większych narzędzi kosmetycznych, stosowanych na co dzień. Urządzenie potrafi zastępuje pilniki do paznokci, cążki do usuwania skórek, patyczki do odsuwania skórek, bloczki polerskie do paznokci, a także folię, waciki i aceton stosowane do usuwania pozostałości poprzedniego lakieru hybrydowego, żelu czy akrylu.

Za pomocą frezarki można wykonać wszystkie czynności określane mianem przygotowania płytki paznokcia do nałożenia lakieru hybrydowego, żelu czy akrylu. Bez problemu usuniesz resztki poprzedniej stylizacji, skrócisz i nadasz kształt paznokciom. Za pomocą frezarki usuniesz skórki i wyrównasz wały paznokciowe. Możesz też idealnie zmatowić płytkę paznokcia lub wyrównać nałożony żel czy akryl. Do każdej z tych czynności używa się innych frezów, a ich podstawowa znajomość ułatwi Ci pracę z urządzeniem.

Podstawowe rodzaje frezów

Dostępnych jest wiele rodzajów frezów, które wykonane są z różnych materiałów i mają wiele kształtów. Do najpopularniejszych należą frezy diamentowe, ceramiczne i te z wąglika spiekanego. Bardzo użyteczne są także te gumowe, filcowe i jednorazowe kapturki ścierne, które wymagają specjalnych uchwytów. A więc po kolei.

Frezy diamentowe służą do usuwania pozostałości poprzednich stylizacji , do usuwania skórek i miejscowych zrogowaceń. Frezy o kształcie szpiczastym świetnie oddzielają mocno przyrośnięte skórki od płytki paznokcia. Te przypominające łezkę świetnie rozprawiają się z nabłonkiem paznokcia, a te w kształcie kulki są idealne do opracowywania skórek. Z kolei stożkowe frezy diamentowe świetnie wygładzają wał okalający paznokieć.

Frezy ceramiczne są idealne do usuwania żelu i akrylu oraz do usuwania skórek. Frezy z wąglika spiekanego mogą służyć do każdej z wymienianych czynności. Trzeba jednak pamiętać, by nie decydować się na frezy zbyt ostre, bo przy braku wprawy można boleśnie uszkodzić sobie naturalną płytkę paznokcia. Zdecydowanie na początek warto zainwestować w jednorazowe kapturki, które są bezpieczniejsze i pozwolą nabrać wprawy.

Materiał partnera

Sprawdź także

zabieg probiotyczny AQUA IDEALINE

Nawadnianie skóry – dlaczego jest podstawą pielęgnacji?

Lato jest szczególnie wymagającym okresem w roku dla cery. Nie tylko musi się ona zmagać …