kawitacja ultradźwiękowa
Zabiegi modelujące z użyciem ultradźwięków wykonuje się na konkretnych partiach ciała. Najczęściej są to biodra, uda, pośladki, ramiona czy okolice talii bądź kolan | fot.: Fotolia

Kawitacja ultradźwiękowa, czyli bezinwazyjne modelowanie sylwetki

W dbaniu o piękną sylwetkę istotne jest zarówno przestrzeganie lekkostrawnej diety, jak i poświęcanie czasu na aktywność fizyczną. Bez tego trudno wyobrazić sobie szczupłe uda czy smukłą talię. Niemniej, nie w każdym przypadku zdrowy tryb życia pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów. I wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne kuracje modelujące sylwetkę, np. kawitacja ultradźwiękowa.

Wiele niedoskonałości naszego ciała wynika z zaniedbań lub niezdrowego trybu życia. Tak jest np. ze zbędnymi kilogramami w okolicach brzucha czy bioder. I w takich okolicznościach zadowalające rezultaty można osiągnąć nawet na własną rękę, dzięki odpowiedniej diecie oraz wzmożonej aktywności fizycznej. Wymaga to oczywiście wielu poświeceń i ogromnej mobilizacji. Niemniej, niektóre problemy, m.in. cellulit, mogą mieć również podłoże genetyczne. W takich sytuacjach nawet najzdrowszy tryb życia często nie pozwoli na uzyskanie pożądanych efektów. Nie oznacza to jednak, że warto się poddawać w walce o smukłą sylwetkę…

Czym jest liposukcja niechirurgiczna?

Kawitacja ultradźwiękowa, głównie ze względu na swoje bezinwazyjne i bezbolesne działanie, bywa też niekiedy nazywana liposukcją niechirurgiczną. Terapia ta sprawdza się przede wszystkim w walce z lokalnym otłuszczeniem konkretnych partii ciała oraz cellulitem. Kluczowa wydaje się jednak wspomniana wcześniej „bezinwazyjność”. Aparatura wykorzystywana do kawitacji ultradźwiękowej wyklucza bowiem naruszenie tkanek o niskiej zawartości tłuszczu, np. skóry lub mięśni. Zamiast tego, energia wytwarzana przez specjalistyczne urządzenie pozwala na uszkodzenie i rozbicie komórek tłuszczowych w newralgicznych miejscach. Później tłuszcz uwolniony z adipocytów jest wydalany z organizmu w ramach naturalnego procesu przemiany materii.

W których obszarach kuracja modelująca sprawdza się najlepiej?

Zabiegi modelujące z użyciem ultradźwięków wykonuje się na konkretnych partiach ciała. Najczęściej są to biodra, uda, pośladki, ramiona czy okolice talii bądź kolan. Cała kuracja składa się zazwyczaj z 5-10 spotkań w gabinecie, odbywanych co kilka dni (2-3). Równocześnie jednak, program terapii, czyli liczba wizyt oraz ich częstotliwość, zależy od rodzaju redukowanego problemu i stopnia jego zaawansowania. Ponadto, kawitacji ultradźwiękowej nie należy mylić z metodą leczenia otyłości. W takim przypadku sprawdzają się inne kuracje odchudzające. Warto też pamiętać, że nie ma możliwości zastosowania tej aparatury na niektórych partiach ciała, np. w okolicach klatki piersiowej, szyi bądź głowy.

Jak osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty?

Bezinwazyjne działanie i zadowalające rezultaty – te 2 czynniki z pewnością wpływają na popularność kawitacji ultradźwiękowej. Korzystanie z takich zabiegów nie wymaga również wielkich przygotowań. Przed rozpoczęciem terapii modelującej warto na pewno zwiększyć ilość przyjmowanych płynów, zwłaszcza wody mineralnej. Natomiast w trakcie kuracji istotne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, czyli m.in. unikanie ciężkostrawnych potraw oraz wzmożenie wysiłku fizycznego. Innymi słowy, korzystanie z kawitacji ultradźwiękowej nie powinno zastępować „codziennych” działań, których celem jest wymodelowanie sylwetki. Wręcz przeciwnie – dopiero połączenie profesjonalnej terapii i aktywnego, zdrowego trybu życia pozwala na osiągnięcie spektakularnych oraz długotrwałych efektów.

Źródło artykułu: gabinet Qclinique w Warszawie.

Sprawdź także

kobieta na czarno białym zdjęciu

Co daje szczotkowanie ciała na sucho?

Masaż szczotką, który prowadzi do usunięcia martwego naskórka, może być przeprowadzany na kilka sposobów. Wbrew …