kiedy kolagen najbardziej się przydaje
Co ciekawe, kolagen stosowany jest na stawy nie tylko u ludzi – ale także na przykład u koni | materiał partnera zewnętrznego

Kiedy kolagen najbardziej się przydaje?

Stosowanie kolagenu to coś, czym interesuje się coraz więcej osób w różnym wieku. Dociera do nas powoli, że to właśnie od naszych wyborów będzie zależało to, jak kiedyś będziemy się czuć i jak będziemy wyglądać. Przez lata wierzyliśmy w różnego rodzaju reklamy, które wyświetlały się na ekranie telewizora lub na stronach gazet. Chcieliśmy, aby kupowane przez nas produkty działały – ale po pewnym czasie okazywało się jednak, iż efektów w ogóle nie było.

Producenci bardzo często niestety próbują sprzedać nam suplement lub krem, który tylko wydaje się być skuteczny – ale po sprawdzeniu jego składu widzimy już, że zwyczajnie nie może on zadziałać. Od jakiegoś czasu specjaliści próbują tłumaczyć nam, że zarówno kremy przeciw zmarszczkom, jak i maści na stawy – nie mają w sobie jednego, kluczowego składnika. Chodzi tutaj oczywiście o kolagen. O ile jeszcze czasami jest on faktycznie dostępny w kremach – szybko dowiadujemy się, że kolagen nie przenika przez skórę, więc jego obecność tam tak naprawdę nie ma większego sensu.

Kolagen to białko, które mamy w organizmie od zawsze – a pierwsze problemy pojawiają się wtedy, gdy po 25 roku życia produkcja kolagenu spada. Szybko zaczynamy zauważać u siebie pierwsze oznaki starzenia – pojawiają się siwe włosy, zmarszczki. Zaczynamy odczuwać bóle stawów, mamy więcej problemów z zębami i nie podoba nam się także wygląd naszych włosów oraz paznokci. W takich sytuacjach rozwiązanie jest tak naprawdę bardzo proste – poziom kolagenu należy po prostu uzupełnić. Nie pomogą nam tutaj drogie odżywki do włosów, kremy czy maści – o wiele lepiej sprawdzi się naturalny kolagen, który będzie miał na pewno dobry skład i nie będzie zawierał w sobie żadnej chemii. Wystarczy stosować go regularnie i przez długi czas – a efekty na pewno się pojawią.

Czym jest kolagen dla zwierząt?

Co ciekawe, kolagen stosowany jest na stawy nie tylko u ludzi – ale także na przykład u koni. To przecież właśnie te ciężkie zwierzęta spędzają całe swoje życie biegając i wożąc też na grzbiecie dorosłych ludzi lub dzieci. Bez wątpienia można powiedzieć, że one potrzebują wsparcia dla swoich stawów. A jakie są ciekawostki o kolagenie dla koni? Kliknij w link i przeczytaj więcej na ten temat. Na stronie dowiesz się także czym jest kolagen dla ludzi i jak ważnym białkiem jest w naszym organizmie. 

Prawdą jest, że konie mogą go przyjmować dokładnie na takich samych zasadach, jak ludzie – po to, aby mieć mocniejsze stawy i przez długi czas cieszyć się idealną sprawnością. O ile ludzie często korzystają z różnych wygodnych form przemieszczania się – koń przez całe swoje życie polega tylko na sile swoich stawów i nóg. Gdy pojawią się tutaj problemy – jest to trudna sytuacja.

Czym jest kolagen dla zwierząt
Czym jest kolagen dla zwierząt? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ciekawe jest na pewno, że właściciel konia ma wręcz obowiązek dostarczać mu kolagen – nie jest to więc kwestia wyboru. Widzimy tutaj, jak jest to w rzeczywistości faktycznie istotne dla jego zdrowia i sprawności. Trzeba pamiętać też o tym, że konie otrzymują specjalny kolagen, który jest dostosowany do ich potrzeb – człowiek nie może spożywać tego samego kolagenu. Czasami ludzie myślą sobie, że w ten sposób przyspieszą u siebie pojawienie się efektów – ale nie działa to w ten sposób i możemy przypadkowo sobie zaszkodzić. Pomimo, iż jest on naturalny i występuje w naszym organizmie od urodzenia – w dalszym ciągu zbyt duże dawki mogą wywołać skutki uboczne.

Pozbycie się zmarszczek

O pozbyciu się zmarszczek najczęściej marzą kobiety – to one są też zwykle bardziej krytykowane za to, że w ogóle mają je na swojej twarzy. Zwykle w młodym wieku próbujemy już stosować tanie kosmetyki w nadziei na to, że może to zapewni nam poprawę i ochronę przed zmarszczkami. My możemy Ci powiedzieć jednak, że w ten sposób tylko pogorszysz wygląd skóry – tanie kremy i makijaż mają w sobie mnóstwo substancji chemicznych i zwykle potem żałujemy takich wyborów.

Kolagen nie zacznie działać od razu, ale jeśli będziemy przyjmować go do wewnątrz i wybierzemy faktycznie naturalny produkt – po pewnym czasie zauważymy już znaczną różnicę. Jest to na pewno spory wydatek, ale coraz więcej osób uświadamia już sobie, że za dobrej jakości produkty – zawsze musimy faktycznie zapłacić więcej. Zwykle mało kto później tego żałuje.

Twoja skóra powinna po jakimś czasie stać się dużo lepiej nawilżona, gładsza i bardziej jędrna. Zmarszczki znikną lub staną się o wiele bardziej płytkie – oczywiste jest tutaj to, że u niektórych osób wielu lat zaniedbań też może się nie dać w 100% naprawić. Jest to zrozumiałe. Tak czy inaczej na pewno będzie jednak widoczna znaczna poprawa. Jeśli chcesz wydać swoje pieniądze na kolejny krem – zainwestuj w kolagen w płynie, w proszku lub w kapsułkach.

Kolagen pomaga w walce z bólem stawów

O ile zmarszczki nie każdemu przeszkadzają – inaczej wygląda to w przypadku bólu stawów. Tutaj nie potrafimy już normalnie funkcjonować w sytuacji, gdy każdy krok sprawia nam ból. Młodzi ludzie myślą sobie, że tego typu problemy mogą się pojawić dopiero w starszym wieku – ale to nie jest niestety żadna zasada. Spadek poziomu kolagenu sprawia, że zdecydowanie łatwiej tutaj o kontuzje i należy być bardziej ostrożnym. Wiele osób jednak w dalszym ciągu ignoruje zalecenia – nic nie robią oni z nadwagą, trenują zbyt intensywnie lub po prostu o siebie nie dbają.

Kolagen pomaga w walce z bólem stawów
Kolagen pomaga w walce z bólem stawów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolagen po jakimś czasie powinien poradzić sobie z bólem i sprawić, że stawy powoli zaczną się regenerować. Jest to proces, który na pewno trochę trwa – ale warto tutaj wykazać się cierpliwością, bo potem możemy cieszyć się z naprawdę dobrych efektów. Warto też pamiętać o tym, jak wiele zależy tutaj właśnie od naszego trybu życia – kolagen na pewno pomoże, ale my nie możemy też świadomie sobie szkodzić na co dzień. Nadwagi należy się pozbyć i trzeba ćwiczyć tak, aby było to dla nas pomocne – a nie zwyczajnie szkodliwe.

O czym należy jeszcze pamiętać?

Staraj się nie zapominać o tym, że kolagen należy przyjmować regularnie i nie można sobie kupować “pierwszego lepszego” preparatu. Jeśli zamierzamy do tego podejść w ten sposób to lepiej w ogóle nie stosować żadnego suplementu. Najważniejsza zawsze będzie cierpliwość i stosowanie się do zaleceń. Jeśli zapominamy o poszczególnych dawkach to nie zauważymy dobrych efektów.

Nie można też z góry zakładać, że skoro bierzemy kolagen to nie musimy już robić nic więcej – dalej trzeba dobrze się odżywiać, unikać opalania się czy używek. Musimy o siebie dbać kompleksowo, bo tylko wtedy zapewnimy sobie dobre rezultaty na długi czas.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

novaclear wszystkie produkty

Kolagenowe kosmetyki do cery z oznakami starzenia

Co robisz, aby zadbać o kondycję swojej skóry? Czy wśród kosmetyków do pielęgnacji cery posiadasz …