idealna strona firmowa
Jeśli myślisz o stworzeniu skutecznej strony internetowej, która zwiększy zasięg Twojego biznesu, warto pomyśleć o współpracy z firmą o wysokiej jakości usług projektowania witryn | fot.: materiał partnera

Co powinna zawierać idealna strona firmowa?

Bez skutecznej strony internetowej nie można wyobrazić sobie planowania udanego biznesu. Dobrze zaprojektowane witryny pozwalają firmom nawiązywać kontakt z potencjalnymi klientami, dlatego tworzenie stron internetowych jest bardzo ważnym aspektem każdej działalności. Jak wykorzystać potencjał witryny, by promować markę i napędzać rozwój firmy? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych elementów, które powinno się zawrzeć na platformie.

Odpowiedni projekt i układ strony

Pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę – wejście na stronę to kontakt użytkownika z marką, a na podstawie aspektów wizualnych wyrabia on sobie opinię. Warto więc zadbać o podstawowe kwestie.

Przyjazna dla użytkownika nawigacja

Łatwa i płynna nawigacja powinna zapewnić Twoim klientom szybką lokalizację informacji czy produktów, których poszukują. Układ witryny musi być prosty i bardzo dobrze zorganizowany, a całość przejrzysta. Linki do wszystkich głównych stron witryny powinny znajdować się na zakładkach, warto również dodać lupkę, by użytkownik mógł wpisać pożądaną frazę.

Przyciągający wzrok wygląd

Tworzenie strony internetowej wiąże się z jej odpowiednim wyglądem i oryginalnym projektem. Potencjalny klient po wejściu na stronę potrzebuje kilku sekund, by zadecydować czy chce kontynuować przeglądanie czy woli udać się na inną witrynę. Projekt strony powinien być zgodny z wizerunkiem marki – po wejściu na witrynę użytkownik powinien natychmiast wiedzieć co to za strona i jakie są wartości firmy.

Responsywny widok strony

Zdecydowana większość odwiedzających preferuje przeglądanie stron internetowych na swoich smartfonach i tabletach, dlatego dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych jest koniecznością. Jeśli nie chcesz pozostać w tyle za konkurencją, Twoje treści również powinny odpowiednio wyświetlać się na każdym rozmiarze ekranu.

Widoczne wezwanie do działania

Jakie działania mają podjąć odwiedzający w Twojej witrynie? Pożądana akcja powinna być jasna dla użytkownika, dlatego strona powinna wskazywać jaki jest następny krok do np. zakupu produktu czy zapisanie się do newslettera. Przycisk „kup teraz”, wyświetlanie numerów kontaktów lub prośba o wycenę – wszystkie te czynności powinny być naturalnym krokiem dla użytkownika, który odwiedza Twoją stronę i jest zainteresowany ofertą.

Angażująca historia o firmie

Zaufanie do marki jest kluczowe, by klienci czuli się z nią związani i chcieli do niej powracać. Sekcja „o nas” w witrynie może w tym pomóc, dlatego przedstaw w niej historię marki i podstawowe informacje, by klienci mogli się z nimi zapoznać. Lojalność użytkowników zdobędziesz poprzez szczerość i atrakcyjny opis firmy, dlatego oryginalna forma prezentacji to dobry pomysł.

Informacje kontaktowe

Szczegółowe informacje kontaktowe w widocznym miejscu to najlepsza strategia na zwiększenie wiarygodności firmy. Podaj wszelkie dostępne formy kontaktu z firmą, czyli telefon, mail, adres oraz formularz kontaktowy, by użytkownik czuł, że w razie pytań może skorzystać z najlepszej możliwej dla niego opcji.

Solidny system CMS

Tworzenie stron internetowych to nie tylko projekt i wprowadzanie contentu. Użyteczność strony oraz jej funkcjonalności w dużej mierze zależą od systemu zarządzania treścią, więc dobór CMS-a do potrzeb jest jednym z najważniejszych aspektów utrzymania witryny na najwyższym poziomie.

Platforma, na której zbudowana jest witryna ma ogromny wpływ na wydajność, aktualizację strony i wchodzenie w interakcję z odwiedzającymi, dlatego powinno sprawdzać się najważniejsze dla naszego biznesu funkcjonalności np. systemy zabezpieczeń, możliwość edycji treści z dowolnego urządzenia czy formy supportu.

Jeśli myślisz o stworzeniu skutecznej strony internetowej, która zwiększy zasięg Twojego biznesu, warto pomyśleć o współpracy z firmą o wysokiej jakości usług projektowania witryn – Smartbees.pl. Firma, która zna podstawowe elementy dobrej strony internetowej i posiada doświadczenie w tym zakresie, zdecydowanie wzmocni fundamenty każdej witryny.

Materiał partnera

Sprawdź także

Idealna strona www

Cechy idealnej strony www

W dzisiejszych czasach wszystko można sprawdzić w internecie. Jeżeli prowadzisz własny biznes lub jakąkolwiek działalność …