Jak zadbać o estetyczny wygląd hali magazynowej?

Wygląd hali jest planowany już na samym początku, czyli na etapie projektu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Hale magazynowe już od jakiegoś czasu nie są jedynie funkcjonalnymi przestrzeniami, w których wygląd nie odgrywa ważnej roli. Coraz częściej estetyczna elewacja jest czynnikiem decydującym o inwestycji. Jak zadbać o to, aby budynek magazynowy nie straszył swoją prostotą?

Projekt jest najważniejszy

Wygląd hali jest planowany już na samym początku, czyli na etapie projektu. Wprawdzie hale magazynowe mają za zadanie być przede wszystkim funkcjonalne, jednak jeśli zależy ci na estetyce, musisz zwrócić na to uwagę właśnie w tym momencie.

Najwięcej można zdziałać z elewacją – zmiany na nią nanoszone nie muszą ingerować w konstrukcję, a mimo to mogą odmienić cały charakter budynku. Zdecydowanie należy odrzucić blaszane, nudne ściany w typowo przemysłowych kolorach. Dobrym pomysłem jest wstawienie okien wielkoformatowych. To stosunkowo tania inwestycja, a sprawia, że hale magazynowe zyskują nowoczesności.

Dobre wykonawstwo

Ten etap wiąże się niejako z poprzednim, ponieważ dobry projekt opracowują też dobrzy wykonawcy. Wiele firm zajmujących się budową hali działa kompleksowo. Oznacza to, że usługi wykonywane są na każdym etapie – ta sama firma odpowiada za projekt, fundamenty i postawienie budynku.

Jeżeli wybierzesz usługi dobrych wykonawców, zadbają oni nie tylko o funkcjonalność obiektu, ale wezmą też pod uwagę twoje sugestie w kwestii estetycznego wyglądu. Obecnie firmy coraz częściej mogą pochwalić się doświadczeniem w budowie hal połączonych z siedzibą przedsiębiorstwa. Takie obiekty muszą natomiast posiadać reprezentatywny charakter. Doświadczenie na tym polu na pewno przełoży się na zaskakująco dobre efekty również w twojej inwestycji.

Wybór odpowiedniej technologii

Za estetykę budowli w dużej mierze odpowiada też technologia budowlana, która została wykorzystana w procesie stawiania obiektu. Jeśli chodzi o hale magazynowe, szczególnie polecamy konstrukcje stalowe. Są one na ten moment najlepszym rozwiązaniem dla wielu branż.

W tym momencie należy podkreślić, że budynki ze stali nie przypominają już tanich blaszaków. Taki obraz jest właściwie nieaktualny. Jeżeli zwrócisz uwagę na projekt i wykonawstwo, to rozwiązanie będzie najlepszą gwarancją estetycznego charakteru obiektu.

W budowie hal stalowych używa się technologii modułowej. Jest ona dobra z kilku powodów, a przede wszystkim dlatego, że znacznie skraca czas budowy. Dzięki niej hale magazynowe mogą być również łatwo rozbudowywane. Nie wymaga to miesięcy prac ani niebotycznych kosztów. To też szansa na modyfikację wyglądu hali, np. gdy uznasz jej elewację już za przestarzałą.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

magazyn dropshipping

Dropshipping czyli własny sklep bez wielkiego magazynu!

Dropshipping jest to coraz popularniejszy, model sprzedażowy polegający na tym, że właściciel sklepu jest pośrednikiem …