ranking firm odszkodowania
Wiele osób zastanawia się dlaczego w ogóle korzystać z usług firmy odszkodowawczej, skoro można o odszkodowanie walczyć samemu, bez pomocy specjalistów | fot.: materiał partnera

Teraz łatwo wybierzesz firmę odszkodowawczą. Powstał nowy ranking!

W ostatnich latach na rynku usług odszkodowawczych powstało wiele firm oraz kancelarii. Poszkodowany, który potrzebuje pomocy w uzyskaniu odszkodowania może zatem “przebierać” w ofertach. Wybór jednak nie jest łatwy.

Ranking firm odszkodowawczych

W każdej branży zdarzają się firmy, które nie do końca są uczciwe. Kancelarie czy firmy odszkodowawcze nie są tu żadnym wyjątkiem od reguły. Dlatego też przed wyborem pełnomocnika warto zasięgnąć opinii innych osób, które już skorzystały z danej usługi odszkodowawczej. 

Oczywiście najszybciej i najłatwiej poszukać opinii w internecie. Jednak miejsc, w których użytkownik może pozostawić swoją ocenę czy opublikować recenzję na temat firmy i wykonanej (bądź nie) usługi jest wiele i z pewnością będzie przybywać.  

Miejsce w naszym rankingu firm odszkodowawczych jest uzależnione od opinii użytkowników. Zebraliśmy zarówno oceny, jak i recenzje z takich miejsc jak: wizytówka Google, portal społecznościowy Facebook oraz serwis Panorama Firm. Osoba szukająca pomocy w uzyskaniu odszkodowania za szkodę na osobie ma tutaj pełny przegląd najlepszych firm i kancelarii specjalizujących się w tego rodzaju sprawach – mówi Paulina z ranking-odszkodowania.pl

Jakie informacje można znaleźć w rankingu? 

Oprócz ocen i opinii o firmach oraz kancelariach odszkodowawczych użytkownik serwisu znajdzie szereg najistotniejszych informacji. Każdy z widniejących w rankingu podmiotów posiada swego rodzaju wizytówkę. Znajdują się na niej nie tylko dane kontaktowe czy rejestrowe. 

Każda taka dedykowana podstrona zawiera także swego rodzaju analizę zebranych opinii na temat danej firmy czy kancelarii odszkodowawczej. Omawiane są przykładowe opinie, najczęściej pojawiające się uwagi czy pochwały klientów. Całość jest także prezentowana w formie wykresów. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy odszkodowawczej? 

Wiele osób zastanawia się dlaczego w ogóle korzystać z usług firmy odszkodowawczej, skoro można o odszkodowanie walczyć samemu, bez pomocy specjalistów. Takie samodzielnie dochodzenie odszkodowania OC jest jednak w zdecydowanej większości przypadków opłacalna tylko w razie wnioskowania o świadczenia z tytułu niewielkich obrażeń. 

Jeśli jednak chcesz się ubiegać o odszkodowanie z OC sprawcy za poważne obrażenia to rozważ skorzystanie z pomocy firmy czy kancelarii odszkodowawczej. Profesjonalista dokładnie przeanalizuje Twoją sprawę. Na podstawie takiej analizy zapewne otrzymasz informacje o tym o jakiego rodzaju świadczenia z polisy OC możesz walczyć. 

Nie wszyscy poszkodowani zdają sobie sprawę, że oprócz odszkodowania należą im się inne świadczenia, np. zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. O różnicy pomiędzy odszkodowaniem a zadośćuczynieniem możesz dowiedzieć się tutaj:   https://ranking-odszkodowania.pl/blog/zadoscuczynienie-a-odszkodowanie-jaka,705 

Brak dostatecznej wiedzy prawniczej oraz doświadczenia może pozbawić cię całkowicie jakiegokolwiek świadczenia. Niestety nierzadko osoby poszkodowane składające samodzielnie wniosek do ubezpieczyciela otrzymują odmowę wypłaty odszkodowania. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w razie odmownej decyzji firmy ubezpieczeniowej osoba poszkodowana ma prawo do złożenia odwołania. W takiej sytuacji także warto zasięgnąć pomocy specjalisty. 

Najczęściej jednak poszkodowani uzyskują świadczenie, ale nie są świadomi, że są one w zaniżonej wysokości. Rozbieżność pomiędzy kwotą zaproponowaną przez zakład ubezpieczeń a taką, która należy się za szkodę osobową może być sporo i niejednokrotnie wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych a nawet więcej. 

Ponadto składając samodzielnie wniosek o odszkodowanie należy pamiętać, że jeśli o jakieś świadczenie się nie upomnimy, to zakład ubezpieczeń nie wyjdzie “przed szereg” i nie przypomni, iż zgodnie z prawem danej osobie należy się także inne świadczenie. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Sople lodu

Wypadek na lodzie? Możesz żądać odszkodowania

Zimą rośnie liczba wypadków. Za upadek na nieodśnieżonym, oblodzonym chodniku, zranienie spadającym soplem czy zalanie …