książka na kolorowym stole
Polska premiera "Writers and Lovers", powieści uznanej przez The New York Timesa za jedną z najważniejszych w 2020 roku, już 7 lipca 2021 roku | fot.: stock.adobe.com

Lily King, Writers and Lovers – najważniejsza powieść 2020

Lily King, znana, amerykańska powieściopisarka, obecnie autorka pięciu książek, która otrzymała w 2014 roku Nagrodę Kirkusa za powieść „Euforia” powróciła w 2020 roku z nową książką, którą szybko okrzyknięto bestsellerem. Lily King zadebiutowała w 1999 roku książką „The Pleasing Hour”. Pisarka posiada magistra z kreatywnego pisania oraz doktorat z literatury angielskiej. Po ukończeniu szkoły pracowała przez kilka lat jako nauczycielka angielskiego w liceum i jednocześnie pracowała nad swoją pierwszą powieścią. 

Kiedy polska premiera „Writers and Lovers”? 

Polska premiera „Writers and Lovers”, powieści uznanej przez The New York Timesa za jedną z najważniejszych w 2020 roku, już 7 lipca 2021 roku. Wydania tej powieści podjęło się wydawnictwo Pruszyński i S-ka. Polski tytuł powieści to „Kochankowie i pisarze”. 

O czym jest najnowsza powieść Lily King? 

Główną bohaterką najnowszej powieść Lily King „Kochankowie i powieściopisarze” jest Casey Peabody, młoda kobieta, która w 1997 roku, po śmierci matki i zakończeniu nieudanego związku podjęła decyzję o wyjeździe do Bostonu bez żadnego planu. Przed wyjazdem była studentką literatury, pobierającą prestiżowe stypendium. Natomiast po przeprowadzce rozpoczęła pracę jako kelnerka i zamieszkała w małym, wynajętym pokoju w cudzym garażu. Casey wiedzie życie pełne niepewności, właśnie ze względu na pracę i brak poczucia stabilnego dachu nad głową. Jej największym marzeniem było wydanie własnej powieści. Jako jedyna z paczki swoich znajomych ze studiów wciąż kurczowo trzymała się swojego postanowienia o tym, by wieść twórcze życie. Trzydziestoletnia Casey wciąż podążała za swoim marzeniem z młodości, skupiając się na swojej twórczości i od sześciu lat bez wytchnienia pracowała nad swoją debiutancką powieścią. Zaczęła romans z dwoma mężczyznami jednocześnie i zakochała się w każdym z nich. Lily King tworzy portret wyjątkowej, młodej kobiety, która pragnie, by zostać uznaną artystką. Silas sprawia wrażenie ostoi, idealnym partnerem dla Casey, jest miły, przystojny. Zaledwie kilka tygodni później w jej życiu pojawia się Oscar. Casey akurat jest w pracy, gdy on przychodzi z synami do restauracji, w której ona pracuje. Oscar jest pogrążony w żałobie, opłakuje śmierć żony, zajmują go jego własne pragnienia. Casey jest rozdarta. Stoi przed wyborem jednego z dwóch tak różnych mężczyzn. Z każdym z nich jej przyszłość będzie wyglądała zupełnie inaczej. Każdy z nich składa jej odmienne obietnice. Czy którakolwiek ze złożonych obietnic się spełni? 

Casey jest kobietą o niezwykle silnej osobowości, a czytelnicy poznają ją w momencie, gdy przechodzi kryzys w wielu dziedzinach swojego życia. Pod wątpliwość poddaje ona swoje życie rodzinne, pracę, relacje z mężczyznami, a przeżywana żałoba komplikuje wszystko jeszcze bardziej. Powieść ta jest portretem młodej kobiety przeobrażającej się w dojrzałą, świadomą swojego talentu kobietę. By przekonać się o tym, w jaki sposób potoczyły się losy Casey i jak pokierowała ona swoim życiem warto sięgnąć po tę powieść. 

KRO

Sprawdź także

mitologia słowiańska

Wierzenia słowiańskie – najciekawsze książki popularnonaukowe i powieści

W porównaniu z innymi systemami religijnymi w Europie, wierzenia słowiańskie należą do jednych z najsłabiej …