zagraniczne podcasty
Niezależnie od tego o czym lubisz słuchać najbardziej, tutaj znajdziesz coś dla siebie | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze zagraniczne podcasty

Kryminalne, mrożące krew w żyłach historie? A może opowieści o aktualnych sprawach? Niezależnie od tego o czym lubisz słuchać najbardziej, tutaj znajdziesz coś dla siebie.

My Favorite Murder

Prowadzony przez dwie komiczki – Karen Kilgariff i Georgię Hardstark. Kolejne jego odcinki wychodzą co dwa tygodnie, a w każdym z nich rozmaite kryminalne sprawy przedstawiane są w komediowej formie. Zaczął być wydawany w 2016 i od tego czasu zdobył szeregi oddanych fanów, nazywających się „Murderino”. Popularność podcastu zaowocowała powstaniem telewizyjnego show oraz książki „Stay Sexy & Don’t Get Murdered„.

Radio Diaries

Niezwykłe historie ze zwykłego życia – to jest specjalnością amerykańskiego podcastu Radio Diaries. Dzięki niemu możemy poznać mnóstwo interesujących opowieści, często z tych obszarów codzienności, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Twórcy wnikają w ludzkie relacje i nie tylko, tworząc różnorodny obraz amerykańskiej rzeczywistości.

Science Vs

Mity naukowe, globalna zmiana klimatu i wszystko co związane ze współczesną nauką jest głównym tematem podcastu prowadzonego przez Wendy Zukerman. Jeśli chcecie pogłębić swoją wiedzę albo sprawdzić czy pojawiające się w mediach przekazy są zgodne z prawdą, to zdecydowanie powinniście sięgnąć po tą serię. Spora dawka nowych, interesujących informacji gwarantowana!

Ways to Change the World

Każda zmiana na świecie jest inicjowana przez jakiegoś człowieka. Krishan Guru-Murthy w swoim cotygodniowym podcaście przeprowadza wywiady z najznamienitszymi postaciami świata technologii, nauki czy polityki. Każda rozmowa trwa 45 minut i dotyczy aktualnych problemów, z którymi wielu z nas się boryka. Jednak konkluzją nie jest uświadomienie sobie tego ile złych rzeczy nas otacza, a to jak możemy je zmienić i jak duży mamy wpływ na kształtowanie świata.

RedHaunted

Co doprowadza ludzi do tego, że stają się mordercami? Właśnie to starają się wyjaśnić Suruthi Bala oraz Hannah Maguire w swoim mającym już ponad 200 odcinków podcaście kryminalnym. Chociaż ich główną specjalnością są rzeczywiste historie, to czasami sięgają też po paranormalne zdarzenia. Jednak nieraz ciężko powiedzieć co jest straszniejsze – fikcja czy rzeczywistość? Dlatego jeśli lubicie uczucie dreszczyku strachu albo groza Stephena Kinga przestała robić na was wrażenie, to warto posłuchać dziewczyn z RedHaunted.

Stuff The British Stole

Tym razem gratka dla poszukiwaczy skarbów, czyli pięcioodcinkowy podcast o tym co brytyjscy kolonizatorzy ukradli z miejsc, które odwiedzali. W każdym z 30 minutowych epizodów, Marc Fennell, opowiada historie stojące za obiektami zdobytymi przez Brytyjskie Imperium w czasach jego największego rozkwitu. Poznamy też m.in Looty, suczkę rasy pekińczyk, która była bodaj najbardziej znanym psem królowej Wiktorii i która przebyła długą drogę z Chin do Wielkiej Brytanii. 

Off Menu Podcast

Fascynuje cię wszystko, co związane jest ze sztuką kulinarną? Mający 6 sezonów podcast autorstwa Jamesa Acastera i Eda Gamble’a z pewnością przypadnie ci do gustu. W każdym odcinku prowadzący pytają swojego specjalnego gościa o to jakie są jego ulubione potrawy, po czym zabierają go do tajemniczej restauracji. Wszystko to okraszone jest rozmaitymi żartami, zapewniające sympatyczną, towarzyską atmosferę. 

Podcasty w zawrotnym tempie zdobywają coraz większą popularność i coraz więcej twórców decyduje się na taką formę prezentacji swoich umiejętności i zainteresowań. Powoduje to niesamowitą różnorodność tematów, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Prezentowane wyżej tytuły są jedynie kroplą w podcastowym morzu, ale z pewnością są idealne dla tych, którzy dopiero zaczynają wciągać się w to medium. A ci którzy przesłuchali ich już wiele godzin, być może odnajdą w tym zestawieniu pozycje, na które nie natknęli się wcześniej. Jeśli jednak już słyszeliście, o którymś z wymienionych podcastów, ale nie zabraliście się do tej pory za jego słuchanie, to może jest to okazja do tego by wreszcie to zrobić.

MKU

Sprawdź także

podcast true crime

Tajemnice zbrodni: najlepsze podcasty true crime

Podcasty z gatunku true crime to audycje poświęcone sprawom kryminalnym, tajemniczym zaginięciom i morderstwom. Cieszą …