zagraniczne podcasty
Niezależnie od tego o czym lubisz słuchać najbardziej, tutaj znajdziesz coś dla siebie | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze zagraniczne podcasty

Kryminalne, mrożące krew w żyłach historie? A może opowieści o aktualnych sprawach? Niezależnie od tego o czym lubisz słuchać najbardziej, tutaj znajdziesz coś dla siebie.

My Favorite Murder

Prowadzony przez dwie komiczki – Karen Kilgariff i Georgię Hardstark. Kolejne jego odcinki wychodzą co dwa tygodnie, a w każdym z nich rozmaite kryminalne sprawy przedstawiane są w komediowej formie. Zaczął być wydawany w 2016 i od tego czasu zdobył szeregi oddanych fanów, nazywających się „Murderino”. Popularność podcastu zaowocowała powstaniem telewizyjnego show oraz książki „Stay Sexy & Don’t Get Murdered„.

Radio Diaries

Niezwykłe historie ze zwykłego życia – to jest specjalnością amerykańskiego podcastu Radio Diaries. Dzięki niemu możemy poznać mnóstwo interesujących opowieści, często z tych obszarów codzienności, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Twórcy wnikają w ludzkie relacje i nie tylko, tworząc różnorodny obraz amerykańskiej rzeczywistości.

Science Vs

Mity naukowe, globalna zmiana klimatu i wszystko co związane ze współczesną nauką jest głównym tematem podcastu prowadzonego przez Wendy Zukerman. Jeśli chcecie pogłębić swoją wiedzę albo sprawdzić czy pojawiające się w mediach przekazy są zgodne z prawdą, to zdecydowanie powinniście sięgnąć po tą serię. Spora dawka nowych, interesujących informacji gwarantowana!

Ways to Change the World

Każda zmiana na świecie jest inicjowana przez jakiegoś człowieka. Krishan Guru-Murthy w swoim cotygodniowym podcaście przeprowadza wywiady z najznamienitszymi postaciami świata technologii, nauki czy polityki. Każda rozmowa trwa 45 minut i dotyczy aktualnych problemów, z którymi wielu z nas się boryka. Jednak konkluzją nie jest uświadomienie sobie tego ile złych rzeczy nas otacza, a to jak możemy je zmienić i jak duży mamy wpływ na kształtowanie świata.

RedHaunted

Co doprowadza ludzi do tego, że stają się mordercami? Właśnie to starają się wyjaśnić Suruthi Bala oraz Hannah Maguire w swoim mającym już ponad 200 odcinków podcaście kryminalnym. Chociaż ich główną specjalnością są rzeczywiste historie, to czasami sięgają też po paranormalne zdarzenia. Jednak nieraz ciężko powiedzieć co jest straszniejsze – fikcja czy rzeczywistość? Dlatego jeśli lubicie uczucie dreszczyku strachu albo groza Stephena Kinga przestała robić na was wrażenie, to warto posłuchać dziewczyn z RedHaunted.

Stuff The British Stole

Tym razem gratka dla poszukiwaczy skarbów, czyli pięcioodcinkowy podcast o tym co brytyjscy kolonizatorzy ukradli z miejsc, które odwiedzali. W każdym z 30 minutowych epizodów, Marc Fennell, opowiada historie stojące za obiektami zdobytymi przez Brytyjskie Imperium w czasach jego największego rozkwitu. Poznamy też m.in Looty, suczkę rasy pekińczyk, która była bodaj najbardziej znanym psem królowej Wiktorii i która przebyła długą drogę z Chin do Wielkiej Brytanii. 

Off Menu Podcast

Fascynuje cię wszystko, co związane jest ze sztuką kulinarną? Mający 6 sezonów podcast autorstwa Jamesa Acastera i Eda Gamble’a z pewnością przypadnie ci do gustu. W każdym odcinku prowadzący pytają swojego specjalnego gościa o to jakie są jego ulubione potrawy, po czym zabierają go do tajemniczej restauracji. Wszystko to okraszone jest rozmaitymi żartami, zapewniające sympatyczną, towarzyską atmosferę. 

Podcasty w zawrotnym tempie zdobywają coraz większą popularność i coraz więcej twórców decyduje się na taką formę prezentacji swoich umiejętności i zainteresowań. Powoduje to niesamowitą różnorodność tematów, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Prezentowane wyżej tytuły są jedynie kroplą w podcastowym morzu, ale z pewnością są idealne dla tych, którzy dopiero zaczynają wciągać się w to medium. A ci którzy przesłuchali ich już wiele godzin, być może odnajdą w tym zestawieniu pozycje, na które nie natknęli się wcześniej. Jeśli jednak już słyszeliście, o którymś z wymienionych podcastów, ale nie zabraliście się do tej pory za jego słuchanie, to może jest to okazja do tego by wreszcie to zrobić.

MKU

Sprawdź także

podcasty o książkach

Najciekawsze podcasty o książkach

Podcast to rodzaj bloga, tyle że rolę wpisu blogowego w formie tekstu pełni tutaj nagranie. W …