The OA
Pierwszy sezon The OA miał premierę na Netflixie w 2016 roku. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, a niezwykła historia Prairie poruszyła wielu widzów. Mają oni nadzieję, że drugi sezon odpowie na wiele pytań, z jakimi pozostawiło ich zakończenie pierwszego | fot.: Netflix
Strona główna / Kultura / Seriale / Premiery Netflixa – co ciekawego na wiosnę?

Premiery Netflixa – co ciekawego na wiosnę?

Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia. Także stacje telewizyjne dbają o to, żeby w ich ofercie pojawiły się nowe, interesujące tytuły. Netflix dba o potrzeby swoich widzów i rozpieszcza ich kolejnymi propozycjami – pod koniec marca oraz w kwietniu i maju pojawi się dużo nowości oraz wyczekanych przez fanów kontynuacji znanych seriali. Co ciekawego, wartego zobaczenia pojawi się wiosną? Jakich tytułów nie wolno przeoczyć? 

The OA – sezon 2.

 Premiera: 22 marca

Pierwszy sezon The OA miał premierę na Netflixie w 2016 roku. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, a niezwykła historia Prairie poruszyła wielu widzów. Mają oni nadzieję, że drugi sezon odpowie na wiele pytań, z jakimi pozostawiło ich zakończenie pierwszego. Jak Prairie poradzi sobie w rzeczywistości, po tym jak powróciła do domu po siedmiu latach życia w niewoli szaleńca? Czym tak naprawdę są niesamowite moce, którymi włada? Co jest realne, a co jest wytworem wyobraźni? Na to wszystko czeka nas odpowiedź już wkrótce!

 Osmosis

Premiera: 29 marca

Najnowszy francuski Netflix Original. Tematem jest niezwykła aplikacja randkowa – program, który dobiera użytkowników w pary, czerpiąc potrzebne dane prosto z ludzkiego mózgu. Dzięki temu daje on gwarancję idealnego dopasowania. Ale jak naprawdę działa ta tajemnicza technologia? Jakie są konsekwencje ingerowania w nasz umysł? Dowiemy się już niedługo!

Ruchome piaski

Premiera: 5 kwietnia

Quicksand
Szwecja doczekała się wreszcie swojego pierwszego Netflix Original. „Ruchome piaski” (oryg. „Quicksand”) to adaptacja książki Malin Persson Giolito | fot.: Netflix

Szwecja doczekała się wreszcie swojego pierwszego Netflix Original. „Ruchome piaski” (oryg. „Quicksand„) to adaptacja książki Malin Persson Giolito; jest ona opowieścią o tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w jednym z liceów w Sztokholmie. Policja oskarża jego uczennicę, Maję, o dokonanie morderstwa. Ale czy naprawdę osiemnastolatka mogłaby popełnić tak potworną zbrodnię? Jakie tajemnice ukrywają pozostali uczniowie?

Chilling Adventures of Sabrina – sezon 2.

Premiera: 5 kwietnia

chilling adventures of sabrina
Ostatni sezon pozostawił ją w momencie, w którym zerwała ze swoim chłopakiem, a widzowie poznali jej mroczne wcielenie. Co czeka ją teraz? | fot.: Netflix

Kontynuacja przygód Sabriny, nastoletniej czarownicy, jej ciotek, przyjaciół i kota Salema. Obowiązkowa pozycja dla fanów magii, dobrego humoru połączonego z dreszczykiem grozy oraz gatunku teen drama. Sabrina będzie musiała wreszcie odpowiedzieć sobie na pytanie: czyli woli postępować zgodnie z kodeksem czarownic, czy tym, co podpowiada jej serce i pozostać lojalną oraz oddaną swoim „ludzkim” przyjaciołom i ich problemom. Ostatni sezon pozostawił ją w momencie, w którym zerwała ze swoim chłopakiem, a widzowie poznali jej mroczne wcielenie. Co czeka ją teraz? Dylematy uczuciowe to najmniejszy z problemów, jaki czeka na nią w nadchodzącym sezonie!

The 100 – sezon 6.

Premiera: 22 kwietnia

100 lat po kataklizmie nuklearnym, ludzkość jest skazana na życie w statku kosmicznym. Wreszcie zostaje podjęta decyzja o próbie ponownego skolonizowania Ziemi. Aby to osiągnąć i sprawdzić, czy powrót jest możliwy, dowódcy postanawiają wysłać ekipę nastolatków… Serial od lat cieszy się ogromną popularnością, dlatego w nadchodzącym miesiącu zobaczymy już jego 6 sezon. Co tym razem czeka ulubionych bohaterów? Dowiemy się już niedługo!

When They See Us

Premiera: 31 maja

when they see us
Historia pięciu ciemnoskórych mężczyzn, których w 1989 roku niesłusznie oskarżono o popełnienie gwałtu | fot.: Netflix

Najnowszy miniserial, opowiadający o losach „pięciu z Central Parku”. Historia pięciu ciemnoskórych mężczyzn, których w 1989 roku niesłusznie oskarżono o popełnienie gwałtu. Serial opowiada ich losy oraz obnaża błędy w śledztwie i bezlitosne, szemrane działania systemu sądowego w ówczesnych czasach. Gratka dla fanów tematyki kryminalnej!

Jak widać, na nudę nie będziemy mogli narzekać. Brudna, smutna rzeczywistość Ameryki lat 90., postapokaliptyczna wizja ludzkości, magiczne przygody nastolatków, ponure morderstwa, a może pesymistyczna wizja technologii przyszłości lub realizm magiczny? Wygląda jak wiosenna klęska urodzaju.

KDE

Sprawdź także

Deborah Feldman, Unortxodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Przełożyła Kamila Slawinski, Wydawnictwo Poradnia K, 2020

Poza ciałem: Unorthodox, Deborah Feldman

Podczas gdy Unorthodox nadal święci tryumfy na Netflixie, my wracamy do fascynującego pierwowzoru tej historii, …