Pyrkon-Maskarada
Maskarada - niezwykłe widowisko, w którym wezmą udział twórcy najlepszych fantastycznych strojów | fot.: materiały organizatora

Pyrkon już dziś!

Już tylko kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia XVI edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon – największej imprezy tego typu w Polsce i jednej z większych w Europie. Do Poznania, na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, z całej Polski zjeżdżają się miłośnicy fantastycznej literatury, gier planszowych i komputerowych, komiksów, filmów oraz seriali.

Impreza trwa całą dobę i zawiera ponad 2000 punktów programu. Są wśród nich prelekcje prowadzone przez gości Pyrkonu (m.in. David Weber – jeden z najsłynniejszych pisarzy sci-fi, czy John Wick – twórca kultowych w Polsce RPGów) oraz prelegentów – specjalistów w swoich branżach, a także spotkania autorskie, konkursy, turnieje, wystawy, pokazy sztuk walki czy tańca.

Pyrkon to jednak nie tylko punkty programu, ale także ogromna hala wystawców o powierzchni 7000 m2, gdzie swoje stoiska będzie miało aż 200 sklepów, w tym między innymi Yatta, Rebel, Cube czy Q WORKSHOP. Znaleźć tam będzie można również takie atrakcje jak wystawy Lego i Star Wars, Obwoźna Czytelnia Komiksów oraz Ścieżka Smoków.

Uczestnicy festiwalu będą mogli również wypożyczyć i zagrać w setki gier dostępnych w ogromnym Games Roomie, odwiedzić Strefę Fantastycznych Inicjatyw, gdzie zaprezentują się kluby i stowarzyszenia z całej Polski, wziąć udział w pyrkonowym konkursie malarskim czy obejrzeć Maskaradę – niezwykłe widowisko, w którym wezmą udział twórcy najlepszych fantastycznych strojów.

Szczegółowy program Pyrkonu dostępny jest na stronie internetowej www.pyrkon.pl oraz poprzez aplikację mobilną. Organizatorzy Pyrkonu przygotowali również teaser promocyjny


oraz dostępną na Facebooku grę.

Bilety na Pyrkon dostępne są całodobowo – można je nabyć w kasach MTP.

Pyrkon 2016 z aplikacją Eventory

– Na imprezie takiej, jak Pyrkon jednocześnie dzieje się wiele rzeczy, mówi Andrzej Targosz, twórca Eventory. Uczestnicy Festiwalu chcą na pewno jak najwięcej skorzystać z okazji i najlepiej zaplanować swój pobyt w Poznaniu. Proponujemy im zatem naszą aplikację – dzięki Eventory będą mieli całą agendę we własnym smartfonie, a co więcej – mają możliwość wyboru interesujących ich wydarzeń i zbudowania sobie własnego planu atrakcji.

Oprogramowanie Eventory zostało stworzone z myślą o organizatorach i uczestnikach takich wydarzeń, jak festiwale, kongresy, konferencje czy pokazy. Osoby biorące udział w evencie w każdej chwili mogą zajrzeć do programu wydarzenia, zaprosić na nie swoich znajomych, ale przede wszystkim wybrać preferowane punkty programu, spotkania z ulubionymi autorami czy gwiazdami. Eventory pozwala także nawiązać kontakt z innymi uczestnikami wydarzenia, porozmawiać z nimi przez komunikator i powiększyć grono swoich znajomych.

– Przy tak dużym wydarzeniu, jakim jest nasz Festiwal drukowane materiały informacyjne po prostu by się nie sprawdziły, tłumaczy Michał Karzyński, Organizator Pyrkonu. Dlatego też, idąc z duchem czasu, postawiliśmy na mobilne rozwiązanie i skorzystaliśmy z aplikacji Eventory. Wybraliśmy ją ponieważ oprócz wielu bardzo użytecznych funkcji, pozwala nam automatycznie synchronizować harmonogram na naszej stronie głównej z planami, które korygujemy poprzez Eventory w naszych smartfonach. To niezwykle istotne, ponieważ nasze wydarzenie to kilka tysięcy jednocześnie realizowanych atrakcji. Dzięki możliwości automatycznego pobrania danych, zaoszczędziliśmy kilka dni ciężkiej pracy.

Oprogramowanie pełni także funkcję przewodnika po dziewięciu budynkach i 7000 m2, na których zostaną rozstawione stoiska wystawców. W razie jakichkolwiek zmian w programie fani świata fantastycznej literatury, gier, cosplayów, larpów czy filmu błyskawicznie otrzymają na smartfony odpowiednie powiadomienia.

O zaletach aplikacji każdy „Pyrkonowiec” będzie mógł się przekonać osobiście. Już teraz można ją wyszukać pod hasłem „Eventory” w App Store lub Google Play i korzystać z jej zalet. Informacje o Eventory publikowane są także w mediach społecznościowych Festiwalu i na stronie www.pyrkon.pl, a dodatkowo na budynkach będą rozlepione QR kody umożliwiające bezpłatne pobranie oprogramowania na smartfony z systemem Android i iOS.

Pyrkon Poznań
Plakat Pyrkonu | fot.: materiały organizatora

Materiały prasowe organizatora

 

Sprawdź także

diuna piasek

Diuna Franka Herberta – w jakiej kolejności czytać książki?

Świat ponownie pokochał klasykę sci-fi, a nowe ekranizacje filmowe sprawiają, że po literackie pierwowzory sięga …