laminacja rzęs przed i po
Laminacja rzęs w profesjonalnym studiu zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut | fot.: stock.adobe.com

Laminacja rzęs – czym jest, jak przebiega, jakie daje efekty

Laminacja rzęs to zabieg kosmetyczny wciąż zyskujący na popularności. Jest on ciekawą alternatywą dla przedłużania rzęs i zapewnia bardzo naturalny efekt trwałego podkręcania i przyciemnienia rzęs. Na czym polega, jakie przynosi efekty i czy można wykonać ten zabieg samodzielnie w domu?

Laminacja rzęs – czym jest?

Laminacja rzęs to nieinwazyjny, delikatny zabieg keratynowego liftingu rzęs. Jest to połączenie odżywienia, trwałego podkręcenia i delikatnego przyciemnienia rzęs, dzięki czemu spojrzenie nadaje wyrazistości. Choć zabieg jest bezpieczny, warto przed nim skontaktować się z lekarzem lub kosmetologiem, jeśli zmagamy się z infekcjami oczu (jęczmień, zapalenie spojówek czy alergia) lub chorobami przewlekłymi.

Laminacja rzęs – jak przebiega zabieg

Laminacja rzęs w profesjonalnym studiu zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut. Zabieg rozpoczyna się od przygotowania rzęs do zabiegu, które polega na dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu włosków. Następnie na dolną powiekę nakłada się płatek kosmetyczny, który ma zabezpieczyć dolne rzęsy przed sklejeniem z górnymi, a także ochronić delikatną skórę pod oczami przed działaniem preparatów kosmetycznych. Następnie stylistka dobiera silikonowy wałeczek odpowiedniej wielkości i nawija na niego górne rzęsy klientki, aby nałożyć specjalny odżywczy preparat, który wzmacnia rzęsy i przygotowuje je do dalszej części zabiegu. Po wyschnięciu odżywki stylistka nakłada specjalny barwnik – czarny lub brązowy, zależnie od preferencji. Po upływie kilkunastu minut na rzęsy nakładana jest keratyna, która utrwala efekt pogrubienia, przyciemnienia i odżywienia rzęs. Kiedy keratyna wyschnie, zabieg jest skończony.

Przez około 24 godziny po zabiegu rzęsy mogą być lekko posklejane. Nie należy ich wówczas moczyć i nakładać na nie kosmetyków, na przykład maskary; po tym czasie efekt laminacji się utrwala i rzęsy wyglądają tak, jak oczekiwano.

Zalety laminacji rzęs

Dzięki laminacji rzęsy są wyraźnie podkręcone, pogrubione i uniesione, a ich koloryt jest wzmocniony, dzięki czemu wyglądają pięknie nawet przed nałożeniem tuszu do rzęs. Używanie zalotki do podkręcenia rzęs nie jest już konieczne po wykonaniu zabiegu, a maskara wygląda lepiej niż wcześniej. Dodatkowo rzęsy są nawilżone, wzmocnione i odżywione, wyglądają na gęstsze i delikatnie błyszczą. Efekt jest bardzo naturalny, co jest przewagą laminacji nad przedłużaniem rzęs.

Efekt laminacji rzęs utrzymuje się najczęściej pomiędzy 6 a 8 tygodni.

Laminacja rzęs w domu

Na rynku kosmetycznym pojawia się stopniowo coraz więcej produktów do wykonania zabiegu laminacji rzęs w domu. Należy jednak pamiętać, że jest to pracochłonny, precyzyjny zabieg, który wykonuje się w bardzo delikatnej okolicy oczu, więc ryzyko podrażnień czy zapalenia spojówek jest większe, kiedy wykonujemy go samodzielnie zamiast pod okiem doświadczonej osoby. Dodatkowo efekty samodzielnej laminacji rzęs z reguły utrzymują się krócej.

Popularność laminacji rzęs wciąż rośnie, a koszt tego zabiegu z reguły wynosi pomiędzy 100 a 200 zł, zależnie od miasta i doświadczenia osoby go wykonującej. Naturalny efekt sprawia, że wiele osób decyduje się na ponowne wykonanie laminacji. Należy jednak pamiętać, że laminacja nie zapewnia całkowitej odmiany wyglądu naszych rzęs – jeśli tego oczekujemy, lepiej zdecydować się na przedłużanie lub zagęszczanie rzęs metodą objętościową.

KDE

Sprawdź także

Kobieta siedząca na krześle

Podkreśl magię swojego spojrzenia!

Do tej pory wydawało Ci się, że masz niewielkie oczy. Nawet jeśli taka jest prawda, …