przytuleni hipsterzy w łóżku
Budowanie napięcia seksualnego może mieć wiele etapów i przeciągać się przez cały dzień. Ale można też rozpalić partnera już w sypialni! | fot.: materiał partnera

Najlepsze sposoby na grę wstępną

Mówi się, że gra wstępna zaczyna się od obiecującego spojrzenia i można ją prowadzić nie tylko przez kilka chwil, ale nawet i przez wiele dni… Z naukowego punktu widzenia, gra wstępna to budowanie napięcia seksualnego, którego celem jest stosunek. Wyczekiwanie momentu uniesienia z wybraną osobą jest ekscytujące i motywujące do działania – przynajmniej na początku związku, kiedy głównym nośnikiem podniecenia są hormony i impuls. Z reguły im dłużej trwa związek, tym więcej wysiłku trzeba wkładać w podtrzymywanie gorącej temperatury. Z pomocą przychodzą różne sposoby na grę wstępną – ile powinna trwać? Jaka prowadzić najlepszą grę wstępną?

Idealna gra wstępna

Gra wstępna nie jest warunkiem, który trzeba spełnić, by uprawiać seks – ale warto zainwestować w nią trochę czasu, by mieć urozmaicone i satysfakcjonujące życie seksualne! Pobudzenie wyobraźni potrafi zdziałać cuda, a seks przestaje być wyłącznie cielesny, zyskując wymiar spełnionej fantazji i najbardziej skrytego marzenia. Jak przekonuje portal https://www.strefanamietnosci.pl/ nie ma określonego czasu, przez który powinna trwać gra wstępna. Możecie rozpocząć ją w sypialni, kiedy oboje jesteście w łóżku, albo już przy śniadaniu, gdy partner niespodziewanie rzuci dwuznacznie, że nie może doczekać się wieczoru, patrząc przy tym głęboko w oczy. Poznajcie najlepsze sposoby na idealną grę wstępną!

Gra wstępna on-line

Jeśli na Waszej konwersacji za pośrednictwem internetowych komunikatorów zamiast gorących zdjęć coraz częściej pojawiają się listy zakupów, pora przełamać tę tendencję. Warto wykorzystać Internet lub SMS’y w niecnym celu – uwodzenia partnera. Zacznijcie od sugestywnych wiadomości tekstowych, które wybiją myśli z codziennego toru i nastawią na nadchodzącą przyjemność. Może to być jedno zdanie, np. „cieszę się, że w końcu będziemy sami…kupiłem Twoje ulubione wino i zrobię co zechcesz, by Cię zrelaksować”, albo odważna rozmowa o ulubionych czynnościach seksualnych. Jedno jest pewne – niektóre osoby potrafią się lepiej wyrazić za pośrednictwem wiadomości tekstowych, niż w rozmowie twarzą w twarz. Inne natomiast preferują zdjęcia. Jeśli chodzi o fotografie, warto uważać z ich udostępnianiem i wziąć pod uwagę różne niebezpieczeństwa w sieci (hakerów, złodziei tożsamości czy nawet zgubienia telefonu), dlatego radzimy postawić na zmysłowe zdjęcia konkretnych części ciała, bez uwzględniania całej twarzy. Reszta zależy od Waszej wyobraźni – czy to pończochy na nogach, czy finezyjne koronkowe majtki, czy seksowna męska klata – na pewno umilą dzień oraz rozpoczną długą i ciekawą grę wstępną.

Flirt i dotyk

Flirtowanie i kokietowanie to zdecydowanie niedoceniona forma zalotów! Przerzucanie się dwuznacznymi komentarzami i mówienie komplementów to prawdziwa sztuka, która ma znaczenie również w życiu towarzyskim – służy podtrzymywaniu radosnego nastroju i zabawy, urozmaicaniu relacji i zdobywaniu sympatii. Flirt można doskonale wykorzystać w związku, by pokazać niesłabnące zainteresowanie i wciągnąć partnera w „niezobowiązującą” grę, którą można później przenieść na inny poziom. Niektóre pary podnieca flirtowanie między sobą w większym towarzystwie – szybkie pocałunki (więcej o ich znaczeniu tu: https://www.strefanamietnosci.pl/jak-sie-dobrze-calowac/), przelotny dotyk, szeptanie do ucha, przeciągłe spojrzenia czy czułe gesty.

Gra wstępna w sypialni

Budowanie napięcia seksualnego może mieć wiele etapów i przeciągać się przez cały dzień. Ale można też rozpalić partnera już w sypialni! Gra wstępna ma także wymiar cielesny. Tutaj czeka na Was cały szereg możliwości – od masażu i długich, namiętnych pocałunków, przez erotyczną bieliznę, przebieranki, po zabawki erotyczne, które warto przetestować razem. Ile powinna trwać gra wstępna? Sami będziecie w stanie ocenić, kiedy napięcie osiągnie maksymalny poziom…obserwujcie także reakcje partnera, a w razie wątpliwości po prostu zapytajcie! Nie zaszkodzi wcześniej przygotować odpowiednio łóżko – rozpylić ulubione perfumy, udekorować płatkami kwiatów, porozstawiać świece lub przygasić światło. Warto też zainwestować w pomocne akcesoria: oliwkę do masażu, żel nawilżający, wibrator lub nakładkę na penisa czy smakowe prezerwatywy. Kto wie, co może się przydać?

Materiał partnera

Sprawdź także

zazdrość zespół otella

Co to jest zespół Otella?

Zazdrość w związku jest czymś zupełnie normalnym i zazwyczaj nie wzbudza nadmiernego dyskomfortu u partnera. …