nowoczesny dom parterowy z poddaszem
Nowoczesny dom parterowy z poddaszem staje się bardzo atrakcyjną opcją, kiedy ograniczają nas fundusze | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesny dom parterowy z poddaszem

Wybór domu to jedna z ważniejszych decyzji, z jakimi muszą zmierzyć młode rodziny. Aby uniknąć permanentnego rozczarowania, należy ją gruntownie przemyśleć.

Nowoczesny dom parterowy z poddaszem – specyfika

Przed dokonaniem wyboru musimy najpierw poznać charakterystykę nowoczesnego domu parterowego z poddaszem.

Jego bryła doskonale komponuje się z istniejącymi częściami zabudowy. Tym, co definiuje nowoczesny dom parterowy z poddaszem, jest to, że ma on tylko jeden strop. Ponad nim znajduje się poddasze, które albo może spełniać funkcję strychu, albo może zostać wykorzystane jako przestrzeń mieszkalna. W tym drugim przypadku dom często traci status parterowego i jest uznawany za piętrowy.

Projekt domu parterowego z poddaszem

Fazą wstępną każdego przedsięwzięcia budowlanego jest stworzenie albo wybranie odpowiedniego projektu, według którego zostanie ono sfinalizowane. Nowoczesny dom parterowy z poddaszem może zostać wybudowany według autorskiego projektu opracowanego na zamówienie. Inną możliwością jest wybór spośród gotowych projektów. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy wpływać na ostateczny kształt projektu, a także od zasobności naszego portfela. Z reguły gotowe projekty są znacznie tańsze od tych, które są wykonywane na specjalne zamówienie.

Częstym dylematem związanym z projektowanie domu parterowego z poddaszem jest to, jaki ma mieć on dach. Wyróżnia się dachy spadziste oraz płaskie. Istnieje zależność, że im większy ma być dom, tym trudniej jest w jego przypadku zastosować dach spadzisty. Dach płaski zapewnia większą swobodę, a także jest furtką do późniejszej rozbudowy nieruchomości.

Plusy domów parterowych z poddaszem

Nowoczesny dom parterowy z poddaszem staje się bardzo atrakcyjną opcją, kiedy ograniczają nas fundusze. Koszty budowy takiej nieruchomości często są niższe niż w przypadku konstrukcji z wieloma kondygnacjami. Ekonomiczność domu parterowego ujawnia się również jesienią oraz zimą, kiedy zaczyna się sezon grzewczy. Dzięki jednemu stropowi łatwiej jest zapewnić taką samą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Nie można też pominąć kwestii związanej z bezpieczeństwem, w szczególności tych najmłodszych i najstarszych członków rodziny. Domy parterowe, których poddasze nie jest użytkowe, pozbawione są schodów, dlatego ogółem są bezpieczniejsze. Oprócz bezpieczeństwa brak schodów podnosi również łatwość poruszania się po naszych czterech kątach.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

remont starego domu

Top 5 rozwiązań dzięki, którym nawet stary dom stanie się wygodny i nowoczesny

Zakup nowego domu to naprawdę duża inwestycja i to bardzo kosztowna. W końcu nie każdego …