wanna wolnostojąca
Wanna wolnostojąca jest rozwiązaniem obiektywnie pięknym, zwłaszcza gdy znajduje się w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu | fot.: materiał partnera

Wanny wolnostojące czy warto?

Wiele osób tworząc projekt swojej wymarzonej łazienki stoi przed wyborem wanna czy kabina prysznicowa. Już samo to porównanie zalet i minusów może nabawić bólu głowy, ale to tylko początek, gdyż później trzeba wybrać rodzaj owej wanny czy kabiny prysznicowej. Dzisiaj chcemy skupić się bardziej na wannach a konkretnie wannach wolnostojących. Wybór pomiędzy wanną wolnostojącą a zabudowaną nie jest łatwy, każde rozwiązanie ma swoją charakterystykę i przewagi nad konkurencyjną opcją. Sprawdźmy co swoim właścicielom mają do zaoferowania wanny wolnostojące.

Wanna wolnostojąca w Twojej łazience

Wanna wolnostojąca kojarzyć się może ze starymi czasami, bo kto obecnie posiada taką wannę w swoim domu? Jak się okazuje moda na niezabudowane rozwiązania raca, choć nie da się ukryć, że w głównej mierze dotyczy osób posiadających duże łazienki. Można się oszukiwać, ale bez odpowiedniego metrażu, wanna wolnostojąca może zajmować zbyt dużo przestrzeni, przez co straci na swojej praktyczności.

Obecnie producenci wanien oferują dziesiątki modeli w różnych kształtach, które pozwalają na bardzo swobodne urządzanie łazienek. Materiały, z których wykonywane są wanny różnią się zależnie od modelu i firmy.

Podstawową zaletą determinującą zakup wanien wolnostojących jest ich estetyka, która dla wielu osób jest absolutnie numerem jeden wśród możliwych rozwiązań w łazience. Nie da się ukryć, że działa ona głównie na wyobrażenia Pań, obmyślających aranżację wszystkiego wokół wanny jako punktu centralnego.

Choć nie zawsze korzysta się z tej możliwości nie sposób nie wspomnieć o mobilności wanien wolnostojących, oczywiście w zakresie na jaki umożliwia to bateria oraz położenie odpływu. Dzięki owej mobilności wanna nie staję się stały elementem wyposażenia łazienki a jest bardziej meblem, co za tym idzie osoby lubiące zmiany mogą bez problemu wymienić aktualnie posiadaną wannę na inny model.  Zaoszczędza się też trochę pieniędzy na płytkach, które miały by się znajdować na zabudowie wanny.

W krok za wyżej opisaną zaletą idzie łatwość montażu, gdyż ten praktycznie nie istnieje, wystarczy ustawić wannę w docelowym miejscu i praca skończona.

Wanna wolnostojąca rozwiązaniem dla dużych łazienek

Wanna wolnostojąca jest rozwiązaniem obiektywnie pięknym, zwłaszcza gdy znajduje się w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu. Idealnie nadaje się np. do przestrzeni industrialnych. Nie jest to jednak rozwiązanie do wszystkich łazienek głównie ze względu na przestrzeń jaką zajmują wolnostojące wanny.

Szeroki wybór wanien w różnych kształtach, daje wiele możliwości przy aranżacji łazienki, co spodoba się wszystkim osobom poszukującym niecodziennych rozwiązań. Wanny wolnostojące charakteryzują się również nieco wyższą ceną w porównaniu do wanien w zabudowie, ale patrząc na koszt całkowity proszę pamiętać o tym, że nie zużywa się materiałów na zabudowę a ewentualna wymiana wanny nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli jesteś osobą zdecydowaną na wannę warto zapoznać się z ofertami na wanny wolnostojące, może to właśnie ich szukasz?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

umywalki łazienkowe

Najlepsze umywalki łazienkowe

Wybór odpowiednich umywalek łazienkowych to kluczowa decyzja podczas urządzania lub remontowania łazienki. Te elementy wyposażenia …