wysokie białe drzwi
Drzwi wewnętrzne o wysokości 220 cm przykuwają uwagę i sprawiają, że wygląd wnętrza nabiera zupełnie innego charakteru | fot.: materiał partnera

Wysokie drzwi coraz popularniejsze. W jakich wnętrzach się sprawdzą?

Drzwi wysokie aż do sufitu to rozwiązanie, obok którego ciężko przejść obojętnie. Drzwi wewnętrzne o wysokości 220 cm przykuwają uwagę i sprawiają, że wygląd wnętrza nabiera zupełnie innego charakteru. W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się takie rozwiązanie? Kiedy wybór wysokich drzwi wewnętrznych będzie najbardziej korzystny dla wystroju wnętrza? Sprawdźcie!

Wysokie drzwi – gdzie pasują najlepiej?

Drzwi wewnętrzne o wysokości 220 cm to idealne rozwiązanie do wysokich mieszkań, a więc do loftów i kamienic. Najczęściej to właśnie tam, ściany są znacznie wyższe niż w standardowych mieszkaniach lub domach. Tym samym, umieszczenie w kamienicy bądź lofcie wysokich drzwi wewnętrznych wydaje się naturalną koleją rzeczy. Montaż drzwi o standardowych wymiarach spowodowałby powstanie pustej przestrzeni na ścianie pomiędzy ościeżnicą, a sufitem, co niekoniecznie prezentowałoby się korzystnie. W tego typu pomieszczeniach, wysokie drzwi będą wyglądać naturalnie i stworzą z pozostałymi elementami wystroju spójną całość.

drzwi antracyt
Drzwi wewnętrzne o wysokości 220 cm to idealne rozwiązanie do wysokich mieszkań, a więc do loftów i kamienic | fot.: materiał partnera

Drzwi wewnętrzne o wysokości 220 cm – do przestronnych mieszkań


Wysokie drzwi (znajdziesz je na stronie https://www.porta.com.pl/), idealnie pasują do pomieszczeń, takich jak lofty lub mieszkania w kamienicach, ale nie tylko. Z powodzeniem można je umieścić w mieszkaniach o standardowej wysokości, ale pod jednym warunkiem: gdy lokale mogą poszczycić się sporym metrażem. W takim przypadku, wysokie drzwi wewnętrzne będą idealnym dopełnieniem przestronnego wnętrza. Świetnie będą pasować np. między salonem a jadalnią, łącząc ze sobą dwa pomieszczenia o imponującym metrażu. Wysokie drzwi w standardowych mieszkaniach sprawiają, że wnętrze nabiera zdecydowanie bardziej reprezentacyjnego charakteru.

drzwi do sufitu
Montując takie drzwi w mieszkaniu o standardowym metrażu i wysokości ścian, wnętrze automatycznie zyska na przestronności | fot.: materiał partnera

Drzwi wysokie do sufitu – sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Za pomocą wysokich drzwi wewnętrznych można w łatwy sposób sprawić, że pomieszczenie stanie się optycznie większe. Montując takie drzwi w mieszkaniu o standardowym metrażu i wysokości ścian, wnętrze automatycznie zyska na przestronności. Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy wybrany model wysokich drzwi będzie w jasnym kolorze lub w odcieniu zbliżonym do koloru ścian. Pozytywny wpływ na zwiększenie przestronności wnętrza będą miały zarówno drzwi o gładkim skrzydle, jak i te z pionowymi frezami.

Ościeżnica LEVEL z panelem górnym optycznie wydłuży skrzydło

Jeśli mieszkanie lub dom ma niewielki metraż i typową wysokość ścian można optycznie powiększyć wnętrze wybierając np. ościeżnicę LEVEL z panelem górnym, o wysokości 20 lub 100 cm. Całe pomieszczenie nabierze wówczas przestronności oraz nowoczesnego charakteru. Dopasowując wysokość panelu do swoich potrzeb możemy uzyskać optycznie wydłużone skrzydło, które świetnie wpisze się we wnętrza urządzone niemal w każdym stylu. Panel górny może posiadać ten sam odcień okleiny co skrzydło, jednak równie ciekawy efekt można uzyskać łącząc ze sobą na przykład drzwi w kolorze bieli, z panelem w odcieniu naturalnego drewna. Takie zestawienie doda wnętrzu elegancji i optycznie powiększy przestrzeń.

Wysokie drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Wybór konkretnego modelu wysokich drzwi wewnętrznych będzie uzależniony od stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie, w którym mają się znaleźć drzwi. Wysokie drzwi świetnie prezentują się we wnętrzach w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Z drugiej strony, równie dobrze wyglądają w pomieszczeniach w stylu loftowym, a nawet glamour. Ciekawe modele drzwi wewnętrznych o wysokości 220 cm można znaleźć w kolekcjach: PORTA VECTOR PREMIUM, PORTA DESIRE UV, NATURA CLASSIC, NATURA LINE i NATURA VECTOR, a także nowości w ofercie marki PORTA DRZWI – kolekcji PORTA ART DECO.

Kolekcja PORTA ART DECO to cztery modele drzwi wewnętrznych frezowanych, w których odnaleźć można zgeometryzowane kształty. Drzwi w wersji przylgowej lub bezprzylgowej w kolorze białym zostały pokryte Lakierem Premium lub Farbą Akrylową UV. W obu wariantach są odporne na zabrudzenia, żółknięcie koloru, ścieranie, a także uderzenia i zarysowania. Skrzydła dostępne są w standardowych szerokościach 60-100 centymetrów oraz w wersji dwuskrzydłowej. Można zamówić je w wariancie przesuwnym a także w wersji podwyższonej 220 centymetrów.
drzwi wewnętrzne białe
Wybór konkretnego modelu wysokich drzwi wewnętrznych będzie uzależniony od stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie, w którym mają się znaleźć drzwi | fot.: materiał partnera

W kolekcji PORTA VECTOR PREMIUM można znaleźć wysokie drzwi w białym kolorze, z minimalistycznym, zupełnie gładkim skrzydłem, jak i modele z subtelnymi żłobieniami. Podobnie jest w przypadku modeli z kolekcji PORTA DESIRE UV, które również są dostępne w białym kolorze. W kolekcji można znaleźć modele z zupełnie gładkimi skrzydłami lub ozdobione subtelnymi intarsjami. Drzwi z obydwu kolekcji są pokryte wysokiej jakości farbą akrylową, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale też jest odporna na różnego rodzaju zabrudzenia i zarysowania.

drzwi z kolekcji natura
Szczególnie efektownie prezentują się drzwi z kolekcji NATURA CLASSIC i NATURA LINE | fot.: materiał partnera

Kolekcje NATURA CLASSIC, NATURA LINE i NATURA VECTOR powinny przejrzeć osoby, które szukają wysokich drzwi wewnętrznych w naturalnych odcieniach drewna. Szczególnie efektownie prezentują się drzwi z kolekcji NATURA CLASSIC i NATURA LINE pokryte naturalną okleiną w jednym z trzech kolorów: Dąb Jasny, Dąb Winchester i Dąb Brunatny. Z kolei drzwi z kolekcji NATURA VECTOR można dostać w kolorze białym lub z okleiną w odcieniu naturalnego dębu.

Artykuł sponsorowany