Wyjeżdżając grupą, najlepiej przyjechać pod terminal własnym samochodem i zostawić go na parkingu strzeżonym przy lotnisku | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W grupie taniej – poradnik jak tanio podróżować

Podróżowanie jest coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób wybiera wyjazdy zagraniczne, a dzieje się tak przede wszystkim dzięki tanim liniom lotniczym, które oferują bilety w niezwykle atrakcyjnych cenach. Okazuje się nawet, że samodzielne organizowanie wyjazdu niskobudżetowego wcale nie jest skomplikowane i każdy bez problemu może to zrobić.

Tanie bilety lotnicze

Pierwszym krokiem przy organizacji wyjazdu jest oczywiście wybór destynacji i kupno biletów lotniczych. Lotnisko Modlin w Warszawie obsługuje bardzo wiele kierunków. W najbliższym czasie można upolować tanie bilety np. do Oslo (15 marca za 73 zł, 19 marca za 54 zł), do Brukseli (14 marca za 73 zł, 21 marca za 60 zł), do Aten (10 marca za 102 zł, 30 marca za 76 zł) czy do Kolonii (25 marca za 65 zł). Rezerwując bilety tanich linii lotniczych, należy dokładnie sprawdzić całkowitą cenę biletu, bo bardzo często do podstawowej stawki doliczane są opłaty za bagaż i odprawę na lotnisku. Nie mniej jednak takie bilety są okazją do odwiedzenia wielu pięknych zakątków świata.

Bagaż podręczny czy rejestrowany?

Planując wyjazd niskobudżetowy należy wziąć pod uwagę bagaż. Opłaty za walizkę ważącą ponad 20 kg są dosyć wysokie, dlatego najlepiej będzie jeśli spakujemy jedynie niezbędne rzeczy i zmieścimy je do walizki 10 kg. W takim wypadku opłata bagażowa nie obciąży znacznie naszego budżetu. Bardzo ważne jest umiejętne pakowanie, wówczas w walizce mieści się więcej rzeczy. Ubrania najlepiej zrolować, a skarpetki włożyć do butów. Poza tym, jeśli każda osoba w grupie ma opłacony bagaż nie wszyscy muszą zabierać ze sobą zestaw kosmetyków. Wystarczy podzielić między siebie konkretne produkty, wtedy wszyscy z nich skorzystają, a w walizce zrobi się miejsce. Przed pakowaniem, należy dokładnie wyselekcjonować garderobę i sprawdzić prognozę pogody w miejscu docelowym. W bagażu podręcznym umieszcza się jedynie to, co naprawdę będzie potrzebne. Jeśli w hotelu lub wynajętym apartamencie będą ręczniki kąpielowe i suszarka, nie ma potrzeby zabierania ich ze sobą z Polski. Jeśli będzie to krótki, kilkudniowy wyjazd, warto zastanowić się nad koniecznością zabierania dodatkowej bluzy, albo swetra. Pakowanie bagażu podręcznego jest sztuką, bo trzeba zrobić to ekonomicznie, rozsądnie i sprytnie.

Transport na lotnisko

Ważne jest również zaplanowanie dojazdu na lotnisko. Wyjeżdżając grupą, najlepiej przyjechać pod terminal własnym samochodem i zostawić go na parkingu strzeżonym przy lotnisku. Obecnie każde lotnisko w Polsce posiada strzeżoną strefę postojową, co ułatwia transport podróżnym. Koszt pozostawienia samochodu nie jest wysoki. Parking w Modlinie – modlinparking.pl, jest na przykład kompleksem monitorowanym 24 godziny 7 dni w tygodniu. Poza tym, przestrzeń jest oświetlona i bezpieczna dla pojazdów. W przypadku awarii akumulatora, podróżni otrzymują pomoc od obsługi parkingu. Poza tym, można sprawdzić i dopompować koła. Warto pamiętać, że kosztem dojazdu i pozostawieniem samochodu można się podzielić, więc cena za miejsce postojowe prawie wcale nie obciąży budżetu wyjazdowego. Parking w Modlinie ma bardzo atrakcyjne ceny, pozostawienie samochodu na 10-14 dni to koszt tylko 140 zł.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

parking przy lotnisku

Parking przy lotnisku — korzyści tego rozwiązania

Dojazd na lotnisko bywa sporym wyzwanie dla wielu osób. Tym bardziej, jeśli mieszkają w znacznej …