Drewniana beczka na piwo
Polecamy w szczególności piwa rzemieślnicze. Najczęściej oferują one bardziej zróżnicowany smak oraz więcej gatunków niż browary komercyjne | fot.: stock.adobe.com

Jakie piwo na imprezę plenerową?

Impreza plenerowa wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy muzycznej i dobrego jedzenia. Jednocześnie warto zadbać o właściwe napoje wyskokowe. Co zrobić by każdy uczestnik biesiady był zadowolony? Zestaw piw, wódka, whisky, a może dobre wino? Co najlepiej sprawdzi się na imprezę plenerową? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co piją Polacy?

Każdy z nas ma nieco inne preferencje w odniesieniu do alkoholu. Istnieją tacy, którzy na imprezach plenerowych piją wyłącznie piwo, bo ono najlepiej pasuje im do tematyki i charakteru spotkania. Nie da się ukryć, że rzeczywiście zestaw piw na grilla wydaje się wręcz nieodłącznym elementem tego typu biesiady. Dobrze komponuje się z mięsnymi potrawami z rusztu. Niektórzy jednak wolą inne trunki. Coraz bardziej popularne jest w Polsce wino. Można je kupić zarówno w marketach, jak i mniejszych sklepach. Stawiamy też coraz częściej na warianty wytrawne. Na imprezę plenerową wydaje się jednak dość ciężkim trunkiem. Czerwone wino to bowiem trunek typowo wieczorowy. Białe z kolei jest lekkie, ale w warunkach polowych trudno je schłodzić do optymalnej temperatury. A co z cięższymi trunkami? Czy są dla Polaków atrakcyjniejsze niż zestaw piw albo wino? Na imprezach plenerowych raczej nie pije się ich w czystej postaci. Czasem jednak można spotkać je serwowane w formie drinków. To jednak najczęściej wiąże się z koniecznością zatrudnienia barmana.

Jakie piwo na imprezę plenerową?

Skoro zatem najpopularniejszym trunkiem na imprezę plenerową jest piwo, warto zastanowić się jak wybrać to najlepsze. Istnieją bowiem różnorodne gatunki i style piwa. W sklepach można kupić zarówno klasyczne lagery i pilsy, jak i piwa pszeniczne, portery, koźlaki, stouty, IPY, APY oraz wiele innych. Na pewno najbezpieczniejszym wyborem jest wybór klasyki. Raczej nikt nie pogardzi schłodzonym pilsem lub lagerem. To klarowne piwa, zawierające nutę chmielowości oraz charakterystyczną – bardziej i mniej delikatną – goryczkę. To również piwa stosunkowo lekkie, a przynajmniej w zestawieniu z piwami pszenicznymi, stoutami lub porterami. Jeżeli jednak impreza plenerowa ma być bardziej wszechstronna, a uczestnicy mają zostać uraczeni bardziej wyrafinowanymi gatunkami, warto postawić na przynajmniej cztery typy piwa. Po pierwsze coś lekkiego, czyli pils lub lager. Po drugie coś mętnego, czyli piwo pszeniczne. Po trzecie coś cięższego, czyli stout, koźlak lub porter. Po czwarte natomiast coś owocowego – smakowego.

Gdzie kupić dobre piwo?

Polecamy w szczególności piwa rzemieślnicze. Najczęściej oferują one bardziej zróżnicowany smak oraz więcej gatunków niż browary komercyjne. Na przykład Browar Tenczynek sprzedaje piwo w wygodnych zestawach. Zestaw piw startowy obejmuje 24 lub 12 butelek w sześciu różnych stylach piwa. Dostępne są też warianty z okowitą.

Materiał partnera

Sprawdź także

detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy w Warszawie – szybka ulga w kacu

Z kacem zmagała się zapewne większość z nas. Ogólne zmęczenie i rozbicie, nadwrażliwość na bodźce …