słodycze na święta
Jeśli chcemy, aby nasze święta nabrały iście amerykańskiego nastroju, postawmy na pianki Marshmallow | fot.: stock.adobe.com

Których słodyczy nie może zabraknąć na święta?

Święta Bożego Narodzenia nieodmiennie kojarzą nam się z czasem spędzanym z rodziną, ale również z różnego rodzaju przekąskami, które spożywają nie tylko najmłodsi. Zwykle niektóre słodkości przyrządzamy sami, na jakiś czas przed świętami, jednak kupujemy również tradycyjne słodycze na święta. Których słodyczy na święta nie może zabraknąć na naszym stole, a także w paczkach prezentowych i na choince?

Laska świąteczna i pianki Marshmallow

Jednym ze słodyczy na święta, który w największym stopniu kojarzy nam się z Bożym Narodzeniem, jest laska w kolorze czerwonym i białym. Przepięknie wygląda ona na choince, jako niezależna ozdoba. Z drugiej jednak strony można udekorować nią świąteczny stół, a także kubki z rozgrzewającym kakao. Słodycz świąteczny w postaci laski doskonale wprowadzi nas w atmosferę Bożego Narodzenia, a dodatkowo może stanowić ozdobę kominka, paczki świątecznej czy kopert ze sztućcami, które znajdą się na stole podczas Wigilii. Jeśli chcemy, aby nasze święta nabrały iście amerykańskiego nastroju, postawmy na pianki Marshmallow. Popularne za Oceanem słodycze na święta z pewnością przypadną do gustu najmłodszym członkom rodziny, którzy wprost uwielbiają kakao ze znanymi piankami Marshmallow. Warto umieścić także paczkę pianek w bożonarodzeniowej paczce dla najmłodszych, na przykład zamiast tradycyjnej czekolady czy batoników. Z pianek Marshmallow możemy również wykonać niebanalne ozdoby świąteczne, które sprawią, że nasze mieszkanie nie tylko nabierze bożonarodzeniowego blasku, ale również będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Na świąteczny stół

W święta Bożego Narodzenia każdy z nas chce poczuć się wyjątkowo, a także dopieścić swoje kubki smakowe. Dlatego też warto postawić na słodycze na święta, których zwykle nie spożywamy na co dzień. Doskonałym pomysłem będzie zakup delikatnych, lecz niesamowicie pysznych czekoladowych batoników, na przykład z wizerunkiem Świętego Mikołaja. Na świątecznym stole świetnie sprawdzają się również cukierki, czekoladki czy innego rodzaju słodycze świąteczne, po które można sięgnąć pomiędzy posiłkami.

W dobrym nastroju

Warto w czasie Bożego Narodzenia pozwolić sobie na małą dawkę słodyczy świątecznych, które zapewnią nam dobry nastrój i samopoczucie. Co ważne, słodycze świąteczne możemy kupić nieco wcześniej i rozkoszować się ich smakiem już od początku okresu adwentowego. Dzięki temu sami wprowadzimy się w niesamowitą, świąteczną atmosferę, a przy okazji zaspokoimy potrzebę zjedzenia „czegoś słodkiego” – potrzebę, która najczęściej towarzyszy nam właśnie zimową porą. 

Materiał partnera

Sprawdź także

dekoracje świąteczne

Najciekawsze rodzaje dekoracji na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju święta. Do ich nadejścia wszyscy przygotowują …