Akcesoria dla psa
Niektóre przedmioty wyjątkowo ułatwiają życie właściciela i umilają codzienność zwierzaka. | fot.: fotolia.com, 176889420 | autor: bobex73

Akcesoria dla psów, które warto mieć

Posiadanie wiernego przyjaciela, jakim jest pies, to prawdziwa radość. Jednak niezależnie od jego rasy i wielkości, zawsze musimy liczyć się też z pewnymi obowiązkami. Wśród listy zadań i potrzeb psa znajdują się takie, które wymagają posiadania pewnych akcesoriów. Niektóre przedmioty wyjątkowo ułatwiają życie właściciela i umilają codzienność zwierzaka. Przedstawiamy kilka przydatnych rzeczy, które warto sprezentować swojemu pupilowi.

Tego typu produkty muszą być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego najlepiej kupować je w specjalnie dedykowanych sklepach, zamiast np. w supermarkecie czy w innych, przypadkowych miejscach. Akcesoria dzielimy na te dedykowane pielęgnacji i codziennym czynnościom, jak i te, które wzbudzą zainteresowanie samego zwierzaka. Wśród najbardziej podstawowych przedmiotów znajdują się oczywiście: obroża, smycz, legowisko i miski. W przypadku tych rzeczy nie ma szczegółowych wyznaczników – muszą być odpowiednio dobrane do gabarytów naszego pupila, aby nie męczył się z np. jedzeniem ze zbyt dużej lub zbyt małej miseczki. Kolejne na liście są obcinacz do pazurów, specjalny szampon i szczotka. Ta ostatnia powinna być dostosowana do długości sierści naszego psa.

Nawet jeżeli ma on dość krótkie owłosienie, warto od czasu do czasu wykonać szczotką delikatny masaż skóry, który wprowadzi zwierzaka w stan odprężenia. Za to w przypadku ras długowłosych często konieczny jest zakup specjalnego modelu do usuwania podszerstka. Jeżeli jesteśmy posiadaczami małego pieska, doskonałym rozwiązaniem może okazać się także specjalna torba transportowa. W niektórych sklepach znajdziemy bardzo modne i estetycznie wykonane modele, stanowiące doskonałe ułatwienie dla osób, które chcą wychodzić z pieskiem na zakupy i długie spacery, oraz w dalsze podróże. Specjalny otwór na głowę i solidne wykonanie sprawiają, że pupil czuje się wygodne i komfortowo, a pojemne kieszenie umożliwiają zabranie ze sobą smyczy i akcesoriów do zabawy.

Kiedy warto zdecydować się na ubranie dla psa?

Kolejną, czasem dość kontrowersyjną kwestią, jest ubranko dla pupila. Wbrew pozorom to doskonałe rozwiązanie dla każdego psa w czasie chłodniejszych pór roku. Na mróz szczególnie narażone są zwierzaki o krótkiej sierści oraz małych gabarytach. Jedynie dla dużych ras o gęstej, grubej sierści ubranko będzie całkowicie zbędne.

Akcesoria dla psów nie ograniczają się tylko do przedmiotów pielęgnacyjnych i ochronnych. To również cały zestaw fantazyjnie wykonanych zabawek, które urozmaicą życie naszego zwierzaka. Psy są wyjątkowo towarzyskie i dość szybko się nudzą. Potrzebują stymulacji za pomocą specjalnie przystosowanych przedmiotów, także tych interaktywnych. Różnorodne przedmioty przydadzą się zwłaszcza w przypadku szczeniaków i młodych psów. Warto zdecydować się też na zakup gryzaków, które zaspokajają potrzebę żucia. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o pogryzienie naszych własnych rzeczy, np. butów i mebli.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

legowisko dla psa

Wybór legowiska dla czworonoga

Psy trzymane w domu bardzo chętnie wskakują na kanapę, ale powinny mieć wyznaczone własne legowisko, …