kobieta rozmawiająca przez telefon Mudita Pure
Jest na rynku jednak również zupełnie inny, nietypowy i bardzo ciekawy telefon, który zaprojektowany został przez Polaka - Michała Kicińskiego. Jednak, czemu Mudita Pure to telefon tak wyjątkowy? | fot.: stock.adobe.com

Minimalistyczny, budzący duże zainteresowanie telefon Mudita Pure – czym się wyróżnia i co oferuje?

Kiedy myślimy o telefonach stworzonych przez polskie firmy, to przed oczami ukazują się nam składane w chinach smartfony, których jedynym, prawdziwym polskim elementem jest logo producenta. Takich urządzeń w lokalnych sklepach możemy znaleźć kilkadziesiąt. Jest na rynku jednak również zupełnie inny, nietypowy i bardzo ciekawy telefon, który zaprojektowany został przez Polaka – Michała Kicińskiego. Jednak, czemu Mudita Pure to telefon tak wyjątkowy?

Brak dostępu do internetu

Ponieważ telefon stworzony jest dla osób które czują, że za dużo czasu spędzają przeglądając internet na swoim smartfonie, to dostępu do sieci dla użytkownika nie ma. Nie sprawdzimy poczty, nie przeczytamy wiadomości ze świata, nie sprawdzimy Facebooka czy Instagrama. Co ciekawe, telefon może połączyć się z internetem, ale robi to tylko aby zaktualizować oprogramowanie, oraz w przypadku podpięcia do komputera, może pełnić rolę modemu.

Niski współczynnik SAR

Jest to najważniejszy aspekt, dla osób które zwracają uwagę na to, jakie promieniowanie wydziela ich telefon. SAR to współczynnik określający jaka część energii telefonu zostanie wyemitowana do naszego ciała. Dzięki opatentowanej antenie, Mudita Pure tej energii wydziela znacznie mniej. Dzięki temu, jest znacznie bardziej bezpieczny dla zdrowia, niż pozostałe urządzenia mobilne. Warto dodać, że zastosowana antena nie wpłynie negatywnie na zasięg oraz jakoś rozmowy. Co ciekawe, wyłączenie transmisji nie jest softwareowe, a hardwareowe. Oznacza to, że całkowicie wyłączamy pracę anteny, odcinając ją od zasilania.

E-ink i długa praca na baterii

Ekran e-ink to jedna z największych zalet urządzenia. Jest bardzo energooszczędny i nie męczy oczu. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to ekran czarno-biały. Dodatkowo, ze względu na dość wolne odświeżanie, mogą pojawić się opóźnienia oraz lekkie smużenie. W zamian jednak otrzymujemy bardzo przyjemny w odbiorze ekran, który jest czytelny nawet w ostrym świetle. Zastosowane podzespoły oraz optymalizacja ich pracy mocno wydłużyły czas pracy na baterii. Mimo, iż użyto ogniwo o pojemności zaledwie 1900 mAh, to możliwe jest 5 dni pracy na baterii. 

Wyjątkowy system operacyjny

Osoby dbające o bezpieczeństwo swoich rozmów oraz danych przechowywanych na telefonie, zachwycone będą użytym systemem operacyjnym. Jest on pisany od podstaw wyłącznie dla Mudita Pure. Oznacza to, że jest nie tylko świetnie zoptymalizowany i nie ma mowy o jakichkolwiek niezgodnościach, ale przede wszystkim jest bardzo bezpieczny. Jest to system zamknięty, stąd też nie ma obawy o zainstalowanie jakiegokolwiek wirusa. Niemożliwe jest też podsłuchiwanie użytkownika z poziomu telefonu. Nasze dane są na tym telefonie całkowicie bezpieczne. Zamknięty system operacyjny oznacza oczywiście, że mamy dostęp jedynie do aplikacji stworzonych przez producenta telefonu.

Mudita Pure to jeden z najbardziej nietypowych telefonów minionego roku. Nastawia się na użytkownika, który ceni sobie wygodę użytkowania, przejrzysty interfejs oraz bezpieczeństwo. Wiele osób dbających o zdrowie czy prywatność, będzie tym telefonem zachwycone.

KŚW

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …