ford gran torino
Ford Gran Torino to samochód, którego produkcja rozpoczęła się na samym początku lat 70. ubiegłego wieku | fot.: stock.adobe.com

Ford Gran Torino – kultowy model samochodu

Miłośnicy klasycznych samochodów nie dają nam zapomnieć o kultowych wozach, które stanowią legendę. Z pewnością jednym z takich pojazdów jest Ford Gran Torino – sportowy model samochodu, który podbił świat już na początku lat 70. Poznajmy ten samochód i dowiedzmy się, czy w dzisiejszych czasach istnieje jakakolwiek szansa na zakup tego wozu. 

Najważniejsze informacje o Ford Gran Torino

Ford Gran Torino to samochód, którego produkcja rozpoczęła się na samym początku lat 70. ubiegłego wieku. Co ciekawe, podczas wielkiej i hucznej premiery samochodu, nie był on przyjęty zbyt ciepło – ówcześni eksperci uznali nowość Forda za niepraktyczny i awaryjny. Samochód w momencie swojej premiery kierowany był do zwykłych ludzi, którzy poszukiwali alternatywy w stosunku droższych modeli. Jednak z czasem zaczęto doceniać niebanalny wygląd samochodu, a także jego doskonałe parametry techniczne. W dzisiejszych czasach Ford Gran Torino to synonim luksusu i prestiżu, który zarezerwowany jest tylko dla osób z naprawde dużym budżetem. 

ford gran torino
Gran Torino to samochód, do którego nawet dzisiaj wzdychają wielbiciele szybkich i kultowych samochodów | fot.: stock.adobe.com

Jakie jest wyposażenie samochodu Ford Gran Torino?

Gran Torino to samochód, który już od pierwszego wejrzenia cechuje się agresywnym, sportowym kształtem. Nic więc dziwnego, że wiele osób niezaznajomionych z wnętrzem wozu uważa go za model mało wygodny. Czy jednak faktycznie tak jest? Paradoksalnie Gran Torino to niezwykle przestronne auto, które ma bardzo dużo miejsca zarówno po stronie kierowcy i pasażera. Inżynierowie Forda zadbali o to, by główne zastosowanie Gran Torino, które służy długim podróżom, było możliwie jak najbardziej komfortowe. O zastosowaniu samochodu świadczy też niezwykle pojemny bagażnik. Z powodzeniem możemy zapakować się z całą rodziną i jeszcze znajdziemy dodatkowo miejsce na inne drobiazgi. Standardowy pakiet Gran Torino gwarantował klientowi zakup samochód ze skrzynią biegów wyposażoną w aż cztery przełożenia, bardzo mocną jednostkę napędową i sztywne zawieszenie. Co znajdzie się pod maską takiego Forda? Ośmiocylindrowy silnik benzynowy o imponującej mocy 320 koni mechanicznych. 

Zakup Ford Gran Torino

Gran Torino to samochód, do którego nawet dzisiaj wzdychają wielbiciele szybkich i kultowych samochodów. Czy istnieje jakakolwiek możliwość, by zakupić w dzisiejszych czasach taki wóz? Jak najbardziej, jednak musimy liczyć się z naprawdę sporym wydatkiem. Ceny tego samochodu wzrosły do naprawdę ogromnych rozmiarów. Co jakiś czas na popularnych serwisach skupiających się na ogłoszeniach sprzedaży pojazdów znajdziemy Gran Torino w złym stanie, oferowany za okazyjną, niższą cenę. Jest to doskonały sposób na to, by zakupić go w niższej cenie i samodzielnie popracować nad przywróceniem samochodu do idealnego stanu. Jest to jednak strategia zarezerwowana jedynie dla pasjonatów, którzy faktycznie mają ochotę na ożywienie legendy. Sama naprawa Ford Gran Torino to także spora inwestycja, szczególnie biorąc pod uwagę dobrze znaną małą odporność na rdzę. Ford Gran Torino to samochód kultowy, który już nigdy nie będzie dostępny w niskiej cenie. Niczym doskonała inwestycja, model ten wciąż zyskuje na wartości i nie ma się co dziwić – to prawdziwa perełka motoryzacji. 

ŁNA

Sprawdź także

Renault Megane Grandtour

Flotowe kombi z dobrym wyposażeniem – okazja nie tylko dla firm

Samochody flotowe są coraz lepiej wyposażone nie tylko ze względu na wygodę kierującego. Dłuższa lista …