uśmiechnięty mężczyzna z bujnymi włosami i broda
Jeśli potrzebujemy wzmocnienia włosów - z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferująca terapie osoczem bogatopłytkowym czy komórek macierzystych. W przypadkach całkowitej utraty owłosienia na danym obszarze lub jego znaczącego przerzedzenia jedyną efektywną możliwością jest przeszczep włosów | fot.: stock.adobe.com

Czy zastanawiałeś się jaka jest cena przeszczepu włosów? Sprawdź ile kosztuje zabieg

Dla wielu z nas włosy to wizytówka człowieka. Wiedzą o tym szczególnie kobiety, dla których ładna fryzura to nieodłączny element codziennego wyglądu. Nic więc dziwnego, że nadmierne łysienie jest problemem spędzającym sen z powiek całkiem sporej części społeczeństwa. Stosowanie specjalistycznych kosmetyków czy cudownych tabletek raczej nie przyniesie pożądanego efektu. Jeśli potrzebujemy wzmocnienia włosów – z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferująca terapie osoczem bogatopłytkowym czy komórek macierzystych. W przypadkach całkowitej utraty owłosienia na danym obszarze lub jego znaczącego przerzedzenia jedyną efektywną możliwością jest przeszczep włosów, który traktowany jest jako zabieg chirurgii plastycznej. Dzięki niemu możemy zagęścić nie tylko włosy na głowie, ale również brwi czy brodę. Poniżej przedstawiamy podstawowe pojęcia i wiadomości związane z zabiegiem przeszczepu włosów: cena za graft, przeciwwskazania, przebieg procedury, a także zalety związane z transplantacją.

Kiedy zdecydować się na  do szczep włosów?

Na głowie rośnie zwykle od 80 do 100 tysięcy włosów. Wypadanie około 100 z nich jest procesem naturalnym i nie powinno nikogo dziwić. Jeśli jednak odrastanie włosów jest zaburzone, a samo ich wypadanie coraz bardziej się nasila, może dojść do nadmiernego łysienia. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn jest hormon o nazwie dihydrotestosteron, a więc aktywna forma testosteronu. W wyniku nadwrażliwości na ten związek dochodzi do utraty owłosienia. W literaturze fachowej proces ten jest nazywany łysieniem androgenowym i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W takich przypadkach ciężko znaleźć skuteczne lekarstwo czy odpowiednią pielęgnację. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na radzenie sobie z tą przypadłością jest właśnie przeszczep włosów, który wykonuje się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Transplantacja włosów może być również przeprowadzana w przypadkach łysienia po oparzeniu, po urazach bądź napromieniowaniu. Ważny jest fakt, że zabieg ten wykonywany jest głównie u dorosłych, chociaż zdarzają się wskazania umożliwiające zastosowanie go u dzieci.

Wskazania do przeszczepu włosów

Podsumowując powyższe, zabieg przeszczepu włosów będzie skuteczny u osób, które:

  • posiadają znacząco osłabione lub przerzedzone włosy,
  • łysieją w okolicach głowy, brwi lub mają braki w zaroście (dyskwalifikujący jest tu jedynie całkowity brak zarostu)
  • zmagają się problemem łysienia androgenowego (kobiety i mężczyźni)
  • posiadają tendencję do tworzenia się zakoli, itp.
  • utraciły włosy w wyniku wypadków, napromieniowania.

Przeciwwskazania do wykonania transplantacji włosów

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, a więc ma także swoje przeciwwskazania. Należą do nich między innymi: cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, nowotworowe, łysienie plackowate oraz stany zapalne skóry głowy. Wszelkie nieuregulowane farmakologicznie choroby są potencjalnie dyskwalifikujące pod kątem zabiegu, dlatego należy szczegółowo omówić ich przebieg oraz leczenie w trakcie konsultacji lekarskiej. Kobiety dodatkowo nie będą mogły wykonać zabiegu w przypadku znaczących zaburzeń hormonalnych, przynajmniej do czasu ich uregulowania przez endokrynologa.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Proces przeszczepiania włosów składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na pobraniu włosów z miejsc, gdzie nie wystąpił problem łysienia i które fizjologicznie mu nie podlegają. Najczęściej jest to skóra z tyłu lub boków głowy. Zdarza się również, że pobiera się je z pleców czy klatki piersiowej, natomiast są to przypadki sporadyczne. Drugi etap polega na wszczepieniu włosów w wyznaczone miejsca. Najczęściej są to okolice czołowe oraz skroniowe, a także wierzchołek głowy. Zdarza się również, że u pacjenta wykonuje się zabieg w celu przeszczepienia włosów w miejsce brwi lub brody.

Warto w tym miejscu pamiętać, że włosy naturalnie rosną w zespołach mieszkowych składających się z 1-4 włosów – są one nazywane graftem włosa. Właśnie w taki sam sposób są one zatem przeszczepiane, aby uzyskany efekt był jak najbardziej naturalny.

Ile kosztuje taki zabieg?

Ceny zabiegów przeszczepu włosów to nawet nawet 10000 zł. Są one uzależnione w głównej mierze od metody, jaką zostanie przeprowadzony zabieg oraz od powierzchni, na jaką włosy chcemy przeszczepić. Kliniki i szpitale zdają sobie sprawę, że jest to dosyć duża suma, dlatego niektóre z nich współpracują z bankami oferującymi kredyty na ten cel. Wczytując się w cenniki, jak na przykład tu: https://medmix.pl/cena-przeszczepu/warto zwrócić uwagę na sposób wyceny przeszczepu włosów. Cena za graft to najpopularniejszy sposób rozliczeń za taką usługę.

Przeszczep włosów – cena za graft

Graft włosa – jak wspomnieliśmy wcześniej – jest swoistą jednostką służącą do określenia skali wielkości przeszczepu włosów. Cena za graft oscyluje najczęściej w okolicy 8-9 złotych za każde pobranie. Placówki doprecyzowują jeszcze wartość minimalną zabiegu, która średnio wynosi 5 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że jest to cena za całość usługi. Możemy spodziewać się wówczas wysokich standardów i najwyższej staranności podczas przeszczepu, ale i:

  • środków medycznych i opatrunkowych
  • terapii osoczem bogatopłytkowym
  • zestawu do pielęgnacji włosów po zabiegu
  • możliwość nieograniczonego kontaktu z pracownikiem kliniki

a także:

  • lunchu
  • noclegu w hotelu ze śniadaniem
  • transportu

Choć wydaje się, że wartość całego przeszczepu włosów, cena za graft – są dość wysokie, to jednak warto wziąć pod uwagę, że sposób ten jest obecnie uznawany za jedyny skuteczny w walce z widocznymi ubytkami owłosienia. Jego efekt jest trwały, a samo miejsce po zabiegu nie zwraca uwagi w żaden sposób. Tym samym rezultat procedury jest naturalny, pacjent nie wymaga przy tym rekonwalescencji wyłączającej z codziennego życia. Uzupełnienie brakującego owłosienia za to jest czynnikiem zwiększającym pewność siebie, sposobem na przywrócenie właściwych proporcji twarzy, odzyskanie poczucia atrakcyjności. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn stanowi to ważny argument przemawiający za zabiegiem. warto jednak dokładnie zważyć własne motywy i podjąć decyzję zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

OLI

Sprawdź także

mężczyzna przeczesujący włosy

Najlepsze metody walki z przerzedzającymi się włosami

Wypadanie włosów, łysienie i przerzedzanie się to problem, z którym zmaga się mnóstwo osób. Wiąże …