kobieca dłoń z idealnie wykonanym manicurem
Manicure hybrydowy może nas cieszyć dwa tygodnie lub więcej. Żeby tak się stało, należy na każdym etapie wykonać go prawidłowo i starannie. Hybryda działa tylko w zgranym teamie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki podkład pod lakier hybrydowy wybrać?

Dlaczego podkład pod lakier jest potrzebny? Zastanawiasz się, jaka baza pod hybrydę jest najlepsza? Poznaj różne rodzaje i ich właściwości!

Dlaczego podkład pod hybrydę jest potrzebny?

Manicure hybrydowy może nas cieszyć dwa tygodnie lub więcej. Żeby tak się stało, należy na każdym etapie wykonać go prawidłowo i starannie. Hybryda działa tylko w zgranym teamie. Pierwszą warstwą jest podkład do hybrydy. To on ma sprawić, że lakier idealnie przylgnie to paznokcia. Musi być więc niezawodny. Na szczęście wybór baz jest naprawdę duży!

Podkład pod lakier hybrydowy jest niezbędnym produktem. Naturalna płytka nie jest idealnie gładka i może posiadać ubytki. Dzięki bazie wyrównujemy powierzchnię pazurków i możemy śmigać po nich pędzelkiem lakieru bez obaw, że coś pójdzie źle. To jednak nie wszystko. Baza pod lakier hybrydowy pełni również funkcję ochronną przed promieniowaniem lampy.

Paznokcie potrafią być bardzo delikatne, więc niektóre podkłady są naszpikowane dobroczynnymi substancjami i witaminami. Ponadto coraz częściej bazy mają właściwości przedłużające! Warto zastanowić się nad zakupem preparatu, który będzie w tak dobroczynny sposób troszczyć się o zdrowie naszych paznokci.

Klasyczna baza wystarczy?

Baza do hybryd ma swoje podstawowe zadanie. Jest nim zabezpieczenie płytki i przygotowanie jej do nałożenia warstwy lakieru. Jej konsystencja ma średnią gęstość, ale nie zalejemy nią skórek. Łatwo się ją aplikuje, więc nie przesadzimy z grubością. Taki klasyczny podkład pod hybrydę, to np. Base od Cosmetics Zone.

Baza hybrydowa witaminowa

Jeden produkt, a tyle zadań. Co więc wybrać? Posiadaczki łamliwych paznokci nie chcą rezygnować z hybrydy. Muszą one jednak ze zdwojoną siłą wdrażać do codziennych nawyków pielęgnację. Oliwki, odżywki, a nawet serum wzmacniające to dla nich nic nowego. Idealnym rozwiązaniem jest baza odżywcza pod hybrydę, np. Cosmetics Zone Vitamin Base. Posiada ona w składzie witaminy E i B5, które są odpowiedzialne za mocne i zdrowe paznokcie.

Baza hybrydowa do zadań specjalnych

Po bazy Expert Base UV/LED i Strong Base UV/LED warto sięgnąć, jeśli płytka paznokcia jest szczególnie problematyczna. Gdy paznokcie łamią się, rozdwajają lub trudniej się z nimi współpracuje, bo z niewiadomych powodów produkty gorzej się na nich utrzymują. Expert Base to baza do zadań specjalnych. Jest bardzo trwała i ma gęstą konsystencję, która rekonstruuję płytkę. Podobne właściwości ma baza Strong Base, która dzięki swej formule nie zapowietrza się. Jej trwałość sięga do pięciu tygodni!

Baza hybrydowa budująca

Delikatne właściwości budujące ma obecnie wiele baz hybrydowych. Za pomocą specjalnego szablonu możemy dzięki nim przedłużyć pazurki nawet o 4-5 mm. Jeśli szczególnie zależy nam na ich zrekonstruowaniu i nadbudowaniu, zaopatrzmy się w specjalną bazę budującą. Są one bardzo uniwersalne! Niektóre kobiety obawiają się ich zakupu, ponieważ sądzą, że są odpowiednie tylko do przedłużania. Nic bardziej mylnego. Taka baza jest bardzo mocna, świetnie pracuje z płytką i wtapia się w nią. Spokojnie możemy po prostu nałożyć na nią lakier hybrydowy. Jak zawsze nakładamy cienką warstwę bazy. Czas naświetlania to ok. 30-60 sekund w lampie LED i 120 sekund w lampie UV.

Bazy Solid Base od Cosmetics Zone przedłużają płytkę nawet do 6 mm i posiadają trzy odcienie Rose, Blush i Light Pink.  Dzięki delikatnemu zabarwieniu różem są odpowiednie to wykonana frencha lub baby boomer. Kolorowa baza do hybryd nie wymaga już pociągania lakierem. Nasze paznokcie będą estetyczne i naturalnie kuszące w krótkim czasie.

Jeśli chcemy przełamać rutynę, możemy sięgnąć po kolorową bazę budującą z delikatnymi drobinkami. Celebrity Base Cosmetics Zone ma dwa odcienie – Peach ze złotymi drobinkami i Pink z mieniącymi się iskierkami srebra. Wygląda naprawdę świetnie i dodatkowo pobudza kreatywność. Na pewno warto dać jej szansę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe – co trzeba o nich wiedzieć i jakie kolory są modne?

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda dbania i malowania paznokci. Jest prosta w wykonaniu, a do …