bezpieczne diety
Na szczęście w świecie cudownych diet grożących w najlepszym razie efektem jojo znajdziemy także rozwiązania, które można stosować bez obawy o utratę zdrowia | fot.: Fotolia

Bezpieczne diety – dieta śródziemnomorska i Cambridge

Osoby walczące z otyłością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że krótkotrwała dieta nie będzie na tyle skuteczna, aby długotrwale zwalczyć problem. Przy dużej liczbie nadprogramowych kilogramów potrzebne jest długofalowe i rozsądne działanie, najlepiej przy wsparciu jakiegoś gotowego programu lub zasad przetestowanych przez dietetyków. Na szczęście w świecie cudownych diet grożących w najlepszym razie efektem jojo znajdziemy także rozwiązania, które można stosować bez obawy o utratę zdrowia.

Dieta śródziemnomorska

Mieszkańcy terenów wokół Morza Śródziemnego mogliby uczyć nas wszystkich jak należy się odżywiać. Śródziemnomorska dieta uważana jest za jedną z najzdrowszych na całym świecie.  W proponowanym przez nią menu zawartych jest dużo warzyw, roślin strączkowych oraz ryb i owoców morza. Dieta uczy nas przede wszystkim systematyczności, w ciągu całego dnia należy bowiem zjadać pięć małych posiłków. Warto zadbać o to, aby były one spożywane o stałych porach, dzięki czemu nasz organizm szybko się przyzwyczai do rytmu posiłków, a ich trawienie przebiegnie łatwiej.

Dieta śródziemnomorska jest na tyle bezpieczna, że mogą ją stosować zarówno osoby w sile wieku, jak i te nieco starsze. Dla tych ostatnich jest ona nawet wręcz wskazana – roślinne fitosterole, zdrowe kwasy tłuszczowe z korzyścią zadziałają na serce i cały układ krwionośny osób stosujących dietę, a ponadto przyczynią się do korzystniejszego wyglądu, większej witalności i lepszego funkcjonowania umysłowego. Wystarczy spojrzeć na Włochów czy Francuzów z południa. Do późnych lat zachowują pełnię sprawności fizycznej i umysłowej: są krzepcy i pełni energii oraz pozytywnie nastawieni do życia.

Dieta Cambridge

Odchudzanie się wymaga od nas silnej woli, tak więc nie każdemu, kto zdecyduje się na jakąś dietę udaje się na niej wytrwać do końca. Często powodem jest wybór zbyt rygorystycznej metody, a czasami także po prostu brak wystarczająco silnej motywacji. Dieta Cambridge to idealnie rozwiązanie dla tych, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy, ale nie chcą działać w samotności. Jest to nie tylko zwykła metoda odchudzająca, ale także bardzo ciekawy program wsparcia, dzięki któremu wszyscy mogą liczyć na pomoc ekspertów.

Dieta Cambridge jest bardzo bezpieczna, oferuje nam kilka programów żywieniowych, a ich wybór uzależniony jest od tego z jaką wagą startujemy oraz wymarzonego efektu końcowego. Metoda uczy nas systematyczności i jedzenia posiłków o stałych porach (lepiej jest zjadać pięć mniejszych posiłków dziennie niż trzy większe). Poza tym dieta Cambridge ma także jedną zaletę: przez cały czas odchudzania możemy posiłkować się specjalnymi koktajlami, zupkami oraz odżywczymi batonikami owsianymi. Pozwala nam to przetrwać najcięższe chwile oraz dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Obecnie dieta ta cieszy się coraz większą popularnością, tak więc z łatwością można kupić stosowane w niej dodatki i przekąski albo specjalne książki kucharskie, które znacznie powinny ułatwić proces przygotowywania odpowiednich posiłków.

Wiele o diecie Cambridge i śródziemnomorskiej można przeczytać w Internecie, na oba tematy znajdziemy także sporo publikacji naukowych potwierdzających ich skuteczność. Jeśli zdecydujemy się na którąś z nich, pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wytrwałość.

JGO

Sprawdź także

wypiekanie

Masz słabość do słodyczy? Zobacz, co można temu zaradzić

Ciasta, ciasteczka, czekolada, czekoladki, żelki, batony, cukierki, drożdżówki, lody… wśród słodyczy każdy ma swojego faworyta, …