czytanie książki z czytnika nad jeziorem
Jeżeli szukasz literackich inspiracji na wakacje, to trafiłeś w dziesiątkę! | fot.: stock.adobe.com

Lato 2020 – pięć pomysłów na wciągającą lekturę!

Letni urlop to świetna okazja do nadrobienia literackich zaległości. Niezależnie od tego, jakie rodzaje książek lubisz, warto jest raz na jakiś czas rozwinąć zainteresowania czytelnicze i sięgnąć po lekturę spoza swojego ulubionego gatunku literackiego. Jeżeli szukasz literackich inspiracji na wakacje, to trafiłeś w dziesiątkę! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy przegląd pięciu wciągających książek idealnych na lato 2020!

Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży – Suzanne Collins

Wydawnictwo Media Rodzina

Amerykańska pisarka powraca do swojego najsłynniejszego cyklu Igrzyska Śmierci z nowym prequelem opowiadającym o Dziesiątych Głodowych Igrzyskach! Głównym bohaterem Ballady ptaków i węży jest Coriolanus Snow, podstarzały trybun, który dostaje zadanie przygotowania do igrzysk młodej dziewczyny z biednego, 12 Dystryktu. Powieść stanowi ciekawą podróż w przeszłość Panem oraz Kapitolu – Collins przygląda się początkom Głodowych Igrzysk, a także rozbudowuje świat Igrzysk ŚmierciBallada ptaków i węży to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Katniss Everdeen!

W głębi lasu – Harlan Coben

Wydawnictwo Albatros

Głośna premiera drugiego, polskiego serialu Netflixa stanowi idealny pretekst do nadrobienia W głębi lasu, wciągającego kryminału. Fabuła powieści skupiona jest wokół tragicznych wydarzeń z letniego obozu, podczas których dwóch nastolatków zostało zamordowanych, a dwoje kolejnych zaginęło. Uczestnicy zdarzenia po latach ponownie się spotykają i rozpoczynają własne śledztwo. Główne atuty książki to doskonale zaprojektowana zagadka, a także ciekawe przedstawienie traumy, która wpłynęła na głównych bohaterów. Coben wzorem najlepszych mistrzów kryminału opowiada nie tylko o historii pewnej zbrodni, ale też o jej wpływie na dotknięte nią postaci.

Seks w wielkich miastach – Aleksandra Gumowska

Wydawnictwo Literackie

Seks w wielkich miastach Aleksandry Gumowskiej to nietypowy, kontrowersyjny reportaż przyglądający się intymnym aspektom życia w mieście. Autorka rozmawiała z dziesiątkami osób z wielu miast świata, w tym Warszawy, i szukała odpowiedzi na trudne pytania dotyczące związków i relacji międzyludzkich, a także seksualności. Warto jest sięgnąć po Seks w wielkich miastach by dowiedzieć się więcej na temat intymnych aspektów życia, które w Polsce wciąż pozostają w sferze tabu.

Instytut – Stephen King

Wydawnictwo Albatros

Choć najnowsza powieść Stephena Kinga miała premierę w zeszłym roku, warto jest ją nadrobić, choćby ze względu na niezwykle ciekawą zagadkę, którą udało się stworzyć mistrzowi horroru. Fabuła Instytutu opowiada o Luke’u Ellisie, który przebywa w tajemniczym instytucie badającym nastolatki z paranormalnymi zdolnościami. Powieść powinna się wpasować w gusta wszystkich oddanych fanów serialu Stranger Things!

Sybir Punk. Vol. 1 – Michał Gołkowski

Wydawnictwo Fabryka Słów

Wszyscy fani science fiction i cyberpunku powinni sięgnąć po Sybir Punk Vol. 1 Michała Gołkowskiego, czyli szaloną podróż po futurystycznej Rosji. Główny bohater książki, Chudy, jest hakerem i windykatorem pracującym na ponurych ulicach NeoSybirska. Jego najnowsze zlecenie nie daje jednak zapowiadanych zysków, a zamiast tego wpędza go w poważne kłopoty. Po powieść powinni sięgnąć wszyscy gracze czekający na premierę Cyberpunka 2077!

TBO

Sprawdź także

kobieta czytająca książke na kocyku jesienią

Kilka propozycji na jesienne lektury czyli najciekawsze premiery książkowe

Jesień 2021 roku z pewnością dostarczy mnóstwo interesujących tytułów. Coś dla siebie znajdą zarówno fani …