polskie podcasty
Ich inspirujące tematy, świetna oprawa i niezwykli goście podcastów sprawiają, że spędzamy z nimi czas wolny, słuchamy ich podczas home office, a spacery lub jogging ze słuchawkami to przyjemność | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze polskie podcasty

Podcasting staje się w Polsce coraz bardziej popularny. To przystępna forma dzielenia się wiedzą, ciekawymi tematami do dyskusji o biznesie, życiu, ale nie tylko. Ich inspirujące tematy, świetna oprawa i niezwykli goście podcastów sprawiają, że spędzamy z nimi czas wolny, słuchamy ich podczas home office, a spacery lub jogging ze słuchawkami to przyjemność. Co więcej, dobry podcast może urozmaicić monotonię pewnych sytuacji i obowiązków. Przedstawiamy najciekawsze polskie podcasty.

Gdzie słuchać polskich podcastów? 

Podcasty są dostępne na wielu platformach. Można ich słuchać na platformach takich jak Spotify. Można je również znaleźć na YouTube oraz bezpośrednio na stronie twórcy. Podcasty są również dostępne w stacjach radiowych i ogólnodostępnych portalach tematycznych. Dzięki temu niemal każdy może usłyszeć historie na przeróżną tematykę, niezależnie od tego, czy ma dostęp do płatnych usług, czy nie. Podcasty są dostępne w witrynach bezpłatnych i tylko w ramach subskrypcji. Jeśli interesują Cię podcasty, sprawdź najpopularniejsze programy w Polsce.

Podcast: Imponderabilia – Karol Paciorek

W swoim podcaście Karol Paciorek przeprowadza wywiady z muzykami, politykami, celebrytami i wieloma innymi ciekawymi osobami ze świata nauki. Jak sam napisał: „Jestem otwarty i szczery wobec moich gości.” Trudno się z tym nie zgodzić. Forma Imponderabilia jest bardzo łagodna, pogodna i szczera. Słuchanie tego podcastu jest jak rozmowa z dwoma przyjaciółmi. Podczas gdy często poruszane są tematy trudne społecznie, prowadź rozmowę w sposób, który w żaden sposób Cię nie przytłacza. Zamiast tego słuchasz radia przez dwie godziny z wielkim zainteresowaniem.

Podcast: 2AngryMan Eleven w newonce

Znakomity podcast Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicy, dziennikarzy sportowych związanych z Station Eleven i newonce.radio. To, co najbardziej fascynuje mnie w tych podcastach, to poziom gotowości gospodarzy, a dla mnie i innych autorów sportowych, którzy chcą wypróbować format podcastów lub vlogów, są wyznacznikiem pola. Tematem tych odcinków jest piłka nożna. Jednak ostatnie audycje skupiały się na rozmowach z zaproszonymi gośćmi. Warto wspomnieć, że znakomici goście zawsze mają wiele ciekawych rzeczy do opowiedzenia i tego, co dzieje się za kulisami w piłce nożnej. Mało klisz, dużo anegdot i ciekawostek.

Podcast: Kryminalne Historie

Podcast „Kryminalne Historie” Monika Prześlakowska, która od zawsze pasjonuje się sprawami kryminalnymi, portretami psychologicznymi seryjnych morderców i zagadkami kryminalnymi. Z tej pasji stworzył podcast i połączyła to z aktywną praktyką na swoim kierunku studiów. Monika w podkaście Kryminalne Historie bardzo szczegółowo opowiada prawdziwy incydent kryminalny, analizując cały przebieg zdarzenia, miejsce zbrodni, modus operandi i wszystkie znane wskazówki śledczych. Dba o atmosferę, a jej kojący głos zanurzy Cię w każdą historię.

Podcast: SWPS strefa psyche

„Strefa Psyche” to projekt na wysokim poziomie popularyzujący wiedzę psychologiczną. Eksperci z Uniwersytetu SWPS dzielą się swoimi przemyśleniami na temat psychologii, rozwoju osobistego i nauki. Odcinki podcastów to zazwyczaj nagrane wcześniej seminaria internetowe prowadzone przez uniwersytety dla otwartej publiczności. Wśród ostatnich tematów głównymi tematami są substancje psychodeliczne i ich zastosowanie w psychoterapii oraz ich wpływ na mózg. Usłyszysz ekspertów nie tylko z psychologii, ale także z neurofarmakologii, biologii i socjologii. „Strefa Psyche” dotyka problemów współczesnego człowieka, proponując realne rozwiązania osadzone w nauce.

Podcast: Karolina Sobańska

Karolina Sobańska prowadzi odnoszący sukcesy kanał na YouTube, na którym dzieli się z odbiorcami swoją pasją do roślinnego jedzenia, zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Przez jakiś czas nagrywała też podcasty, które szybko zyskały uznanie – są już piątym najpopularniejszym podcastem wśród kobiet. Podczas każdego procesu Karolina Sobańska rozmawia z różnymi ekspertami. Znajdziemy tutaj wywiady na temat weganizmu, etycznych kosmetyków i medytacji oraz zagadnienia związane ze świadomym i odpowiedzialnym życiem.

DKU

Sprawdź także

mochi

Japońskie kultowe słodycze: podróż przez smaki Kraju Kwitnącej Wiśni

Japońska kuchnia jest znana na całym świecie, ale jej słodycze są często niedoceniane. Od tradycyjnych …